Etilendiamin....

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
29
Bu, Henry reaksiyonu için metilamin HCL üzerinde uygun bir katalizör olur mu?
Elimde ilk tercihim olan amonyum asetat var, ancak bu yolla daha fazla nitrometana ihtiyacınız olduğunun farkındayım, bu da elde edilmesi zor ve pahalı...

Temelde sigma-Aldridge'den (öncelikle) her şeyi alabilen adamım bana (%40 w/w nitrometan:DCM özel siparişi satın aldığımda - bu bir nakliye ve patlayıcı meselesi olsa da), metilamin HCL'sini sorduğumu fark etti (dürüst olmak gerekirse, mdma veya temelde metilen-dioksi bileşikleri....one günü ile uğraşmaya karar verirsem bir aşamada yararlı olabileceğini düşündüm. Ben bir bileşik toplayıcısıyım - aktif ve inaktif, bana 'Henry reaksiyonu yapmayı planlıyorsanız, etilendiaminimiz var - metilaminimiz HCL olduğundan, önceki daha iyi bir katalizör olacaktır' dedi.

Bana mantıklı geliyor - şu anda 2,5-dimetoksibenzaldehit var ama daha büyük miktarda 3,4,5-trimetoksibza almayı planlıyorum - bu yüzden yarı iyi bir nitrometan kaynağına ihtiyacım olacak ama miktarı azaltabilirsem bu yararlı olur!
Bir koleksiyoncu olduğum için hala varken etilendiaminden biraz almaya karar verdim, metilamin Hcl oldukça standart bir şekilde stokta gibi görünüyor.
Biz ne düşünüyoruz?

FENTAMAS

Don't buy from me
Resident
Reaction score
64
Etilendiamin diasetat, 2,5-DMBA'nın MeNO2 ile kondensasyonu için onaylanmış en iyi katalizörlerden biridir,
Diamin ve kuru asetik asitten yerinde hazırlansa bile %90' ın üzerinde nitrostiren verimi verir.
Yani seçiminiz doğru.

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
29
Yiiiiiiiis... işte duymak istediğimiz şey bu (mwahahaha şeytani plan bir araya gelirken ellerini ovuşturur) JK
AMA bana amonyum asetat ve GAA yerine ayrı bir seçenek sunuyor, ki bu durumda daha fazla MeNO2 kullandığınıza inanıyorum - ki bunu elde etmek pahalı ve can sıkıcı.
Harika - cevabınız için teşekkürler! V yararlı.... bu, biraz 2,5-DMOBA - sadece küçük bir miktar - 50g ve hatta biraz LiAlH4 topladığım için arka planda kalan bir şey, herkesin borohidrürden uzaklaşmaya ve ona doğru ilerlemeye çalıştığını biliyorum ama en azından birkaç kez LAH ile denemek zorunda kaldım! Bu yeni tedarikçi faydalı lol