Elden Önce İmin mi Oluşturuluyor?

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
66
Sodyum borohidrür eklenmeden önce iminin nasıl oluştuğunu düşünüyordum ve bunun amalgam reaksiyonları için geçerli olup olmadığını merak ediyordum.

Bu bir fark yaratır mı? Diyelim ki imin oluşturuldu ve bu çözelti cıva amalgamlı bir reaksiyon kabına döküldü/dökülüyor? Bu şekilde bile işe yarar mı?

Bunu yapmanın mümkün olup olmadığını ve herhangi bir şeyi değiştirip değiştirmediğini merak ediyorum (reaksiyon kabında "normal" bir amalgamdan daha fazla keton/imin bulundurarak "daha yoğun" reaksiyonlara izin verebilmek güzel olurdu.

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
245
Hayır. Çözücü hacmi, indirgeme için gereken alüminyum tarafından belirlenir. Eski bir Fransız patenti, bu miktarın basınç altında çalıştırılarak ve çözücü olarak di-etil eter veya THF kullanılarak çok azaltılabileceğini iddia etmektedir. Sanırım bu doğru.
Gerekli hacim ve Al açısından çok daha kötü olan "Metilman "ı (Metilamin yerine Nitrometan), gerekli Al'ı (ve hacmi) yarıya indiren modifiye edilmiş bir düdüklü tencerede çalıştıran insanlar tanıyordum. Hiçbir sorun yaşamadılar ancak reaksiyonun başlangıçta ÇOK canlı olduğu göz önüne alındığında bu oldukça cüretkar.

MDP2P veya P2P'nin iminlerinin her ikisi de kararlı değildir ancak su varlığında hidrolize olarak tabakalaşan bileşiklere geri döner ve yeniden oluşurlar. Bu nedenle Keton, İmin tarafında dengeyi korumak ve yan reaksiyon Keton'un Alkole indirgenmesi olduğundan bunun azalmasını sağlamak için büyük miktarda Amin içine yavaşça damlatılır.
MDM-İmin, Metamfet-İminden çok daha kararlıdır ve bu nedenle Meth için iyi verim elde etmek için MDMA'dan çok daha fazla Metilamin gerekir. Fazla MeNH2 kolayca geri kazanılıp yeniden kullanılabildiği için önemli değildir.