kg keton başına ne kadar Metilamin? müşteri 230g'da ısrar ediyor

Gale

Don't buy from me
Resident
Reaction score
50
Bir müşterim, kendisi için bir parti hazırlamam konusunda ısrar ediyor.

230g metilamin
1kg mdp2p
.75 cıva

Bu kapalı. Müşteriye yanıt vermeden önce sizinle teyit etmek istiyorum, kg keton başına 230 g Metilamin HCl yapamam.

Bennychairman

Don't buy from me
New Member
Reaction score
17
cevap verebilir ama cıvayı nereden bulabilirim?

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
411
Kolay erişim. Cıvalı eğim anahtarlarını ya ebay veya amazon'dan satın alırsınız ya da Polonyalı kimya şirketlerinden sipariş edersiniz. Cıvayı temin etmek o kadar da zor değil.

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Reaction score
27
cinnabar da iyi bir otc kaynağıdır, pigment veya mineral olarak satılır.

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
411
Ve soruya cevap vermek gerekirse: P2P'nin metilamine molar oranının 1:1 olduğunu düşünüyorum.
Metilaminin mol kütlesi 31 g'dır
P2P'nin mol kütlesi 134 g'dır
1000 g P2P = 7,46 mol
7,46 mol metilamin = 7,46 * 31 g = 231 g.

Müşterinizin hem beyni hem de hesap makinesi var. Ama bu metilaminin hangi formda olduğuna da bağlı. Saf serbest baz mı? Suda çözelti mi? Hidroklorür tuzu mu? 230 g saf molekül içindir. Ayrıca, biraz fazla metilamin kullanmak daha iyidir.

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
411
Üzgünüm, ketonunuzun MDP2P olduğunu gözden kaçırmışım. Molar kütlesi 178 g. Yani bir kg 5,62 mol eder. Bu da 174 gram metilamin anlamına gelir.

Ama aynı zamanda metilamin HCl yazmışsınız, onun da molar kütlesi 67,5 g. Yani bunun 5,62 molü 380 gram eder.

Dolayısıyla doğru cevap: 1000 g MDP2P + 380 G:s metilamin tuzu. 400 diyelim mi? Ancak reaksiyondan önce tuzu serbest baza dönüştürmek gerekir, değil mi?

Gale

Don't buy from me
Resident
Reaction score
50
Bunun için teşekkür ederim, gönderdikten sonraya kadar hesaplamaları kendim yapmamıştım. Yine de farklı bir sayı aldım ve metilamin kütlemin baz için olduğunu fark ettim.

Buradaki sorum, atmosferik basınçta metilamin HCL kullanarak standart Al/hg ile bu verimi elde edebilir miyim? Sentezimi, görünüşe göre daha fazla metilamin HCl gerektiren osmiums al / hg gibi diğer sentezlere dayandırdım.

Gale

Don't buy from me
Resident
Reaction score
50
Al miktarını belirtmemelerini garip buldum, boro indirgemesinden bahsettiklerini varsayıyorum. Metilamin HCl kullanarak al/hg için internette bulduğum yöntemlerin hepsi daha yüksek miktarlarda metilamin, inlc labtop boro indirgeme kullanıyor. Basınçlı kaplar ve/veya platin gibi başka bir katalizör kullanmadığım sürece kg başına 400 g kullanmaktan kurtulamayacağımı hissediyorum. Keşke biraz sodyum borhidrürüm olsaydı, bunu denemeyi çok isterdim. Biraz STAB'ım olabilir.

Last edited:

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
411
Sanırım çoğu yazıda aşırı metilamin kullanılıyor. Verimi düşüreceği için çok az kullanmanın bir anlamı yok. Molar oranın 1:1 olduğundan %100 emin değilim, ancak reaksiyona baktığımda metilamin nitrojen vericisi ve her mdp2p molekülü için bir nitrojen transfer ediliyor. Yani 1:1 olmalı. Okuduğum çoğu yazıda aşağı yukarı 1:1 oranı kullanılıyor.
Bu: https://www.erowid.org/archive/rhodium/chemistry/redamin.nabh4.html
Osmiums yazısında keton:amin molar oranının 1:2 olması isteniyor. Nedenini gerçekten bilmiyorum.

Ama boro indirgemesinde neden Hg kullanılsın ki? Sanırım alüminyumun amalgamasyonu ima ediliyor. Bu da önce cıva tuzu yapmak anlamına geliyor.

Last edited:

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,734
Deals
1
Merhaba, Metilamin çok uçucu olduğu ve reaksiyon sırasında MeNH3'ün bir kısmını kaybedeceğiniz için 1:2 fazlalık (en az 1:1.5) almaya değer. Ayrıca, verimi artırmak için katılma reaksiyonu sırasında nükleofilik reaktifin biraz fazla alınması neredeyse her zaman önerilir.

sorena2316

Don't buy from me
Member
Reaction score
0
Merhaba, bana göre her 1000 gram fenilaseton için 1800 gram metilamin hidroklorür gerekir. Elbette bu benim yıllarca süren araştırma ve deneyimlerim sonucunda edindiğim teknik tecrübemdir

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Reaction score
27
Molar oranlar kabaca 1000g p2p'ye 500g metilamin HCl olacaktır, 1800g hiç mantıklı değil. Eğer bu gerçekten "araştırma ve deneyiminizin" sonucuysa, kimya becerilerinize daha uygun bazı sentezler yapmanızı öneririm, bir kilogram ölçeğinde aseton peroksit uygun görünüyor imo.