burada aradım ama bana yardımcı olun molar oran reaksiyonu p2np demir

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Reaction score
42
buradaki arama motorunu kullandım ama bulamadım, anladığım şey 1 mol p2np 3 mol demir
bu yüzden 1 mol p2np 163gr indirgeyeceğim, bu yüzden 165 gr demir ve biraz fecl katalizörüne ihtiyacım var.

Ama sonra şunu buldum:

Fenil-2-nitropropen asidik bir ortamda (asetik asit veya sulu hidroklorik asit gibi) demir tozu ile indirgenirse, nitroalken oksime indirgenir ve bu da asit tarafından istenen fenil-2-propanona hidrolize edilir.
Fenil-2-nitropropen (10 g, 61 mmol) 75 ml HOAc içinde çözüldü ve yavaşça 140 ml HOAc içinde Fe tozunun (32 g, 0.57 mol) geri akan bir bulamacına damlatıldı.

Yani 1 mol p2np için 500 gram demir mi eklemeliyim?

yeni başlayacağım hcl 30 kullanıyorum ve p2np'yi yeterince glasiyalde çözüyorum ve hcl% 30 ile 170gr demir ekliyorum

yüksek veri̇m alamadim daha uzun süre reflü denedi̇m ve bu adamdan 1,5 saat tavsi̇ye etti̇.

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Reaction score
42
buhar distilasyonuna başladım, herhangi bir sarı yağ görmedim.... bu yüzden yakalama şişesini değiştirdim ve şişeye biraz toluen ekledim. su berrak ve tolueen sarı. su nötr (ph) bu bok ne olabilir yeterli demir tozu değil mi?

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Reaction score
42
i̇ki̇nci̇ balon 5 katli şi̇şe 500ml ve hepsi̇ küçük sari yağ cüce su i̇çi̇nde ve bi̇r kaç tane altta, küçük parti̇lerde hi̇ç görmedi̇m bu gi̇derken reaksi̇yon süresi̇ artiyor skale artiyor mantikli gelmi̇yor

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Reaction score
42
i̇ki̇nci̇ balon 5 katli şi̇şe 500ml ve hepsi̇ küçük sari yağ cüce su i̇çi̇nde ve bi̇r kaç tane altta, küçük parti̇lerde hi̇ç görmedi̇m bu gi̇derken reaksi̇yon süresi̇ artiyor skale artiyor mantikli gelmi̇yor

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Reaction score
42
Sanırım ben mantıklı değilim, bu yüzden hepsi iyi 3 şişe değişimi ve benim gibi garip katmanda neredeyse 50/50 barış

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Reaction score
42
btw vakum öncesi̇ veri̇m, buharla damitildi ve henüz kaynatma şi̇şesi̇ yikanmadi.
bu yüzden 120 ml kırmızı p2p elde ettim.
şimdi formamid ve kırmızımsı p2p damıtmayı bitirdim, sadece bir resmim var, yaklaşık 100 ml olduğunu tahmin ediyorum

Attachments

• Z6pzIqQ0EA.jpg
    Z6pzIqQ0EA.jpg
    2.5 MB · Views: 202

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Reaction score
42
verim konusunda o kadar iyi değilim ama bu yağ çok çok az kokulu su gibi, bayıldım. şimdi umarım bu parti kullanılmadan önce (kendim tarafından) Nabh4 sipariş ederim, tek yol bu demir karmaşası boktan cıva harika bir reaksiyon ama toksisite boktan. bir dahaki sefere b tozu şeyini ararım

Attachments

• anhOVcdsoJ.jpg
    anhOVcdsoJ.jpg
    2.3 MB · Views: 188

WillD

Expert
Reaction score
1,017
Demir tozu hangi formdaydı, ince ezilmiş gibi mi?

Kai

Don't buy from me
Resident
Reaction score
22
demiri 3-4 gün boyunca toz haline getirmek için bilyalı değirmen kullanmak