Darkweb'de yayınladığınız görseller.

amphmnamii

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
30
Merhaba, basit bir konu daha var.
Darkweb'de yayınladığınız resimler, özellikle satıcı (vendor) iseniz sizi tehlikeye atabilir
Örneğin, parlak eşyalarınızın fotoğrafını çekiyorsunuz, ancak neredeyse her telefonun fotoğrafı bile değil, cihazınızın METADATA'sını yakaladığını fark etmeyebilirsiniz!
....
Size kanıtlayabileceğim bir örnek arıyordum ama meta verileri gösteren web siteleri istediğimi göstermedi. Ama her neyse, polisin adli tıp araçları var, cihazınızı ve daha da kötüsü konumunuzu arayabilirler. (eğer fotoğraf çekerken konum servisini açtıysanız) bu yüzden bu hata size avukat parasına ya da özgürlüğe mal olabilir.

"Küçük bir çocukken" tam da bu şekilde yakalandığımda saçmalamıyorum. (Fotoğrafı yüklerken bunu hatırladım ve bu deneyimi sizinle paylaşmaya karar verdim!)

Polis uzmanları dark web uyuşturucu kaçakçılığını izlemekle meşguller ve bizi yakalamak için çeşitli seçenekler deniyorlar. (Umarım bu forumdan henüz haberleri yoktur)
(bu son şeyi kaynağından biliyorum, yani IT polisi lol ile bira içtim)
Dikkatli olun.

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Solutions
2
Reaction score
1,706
Deals
666
Bir fotoğraf yüklediğinizde forumumuz meta verileri otomatik olarak kaldırır. Kontrol etmek kolaydır. Bir fotoğraf çekin ve meta verilerini kontrol edin, ardından bu fotoğrafı foruma yükleyin, geri indirin ve indirilen görüntünün meta verilerini tekrar kontrol edin.