Bu gerçekten böyle bir gaf mı? (AKA, Ben Pislik miyim?)

neuro

Don't buy from me
Resident
Reaction score
17
Bir keresinde bir satıcıya, kim ya da nerede olduğunu söylemeyeceğim, satın almadan önce ürettikleri haplarda ne kadar ikame (ve güçlü) opioid olduğunu sordum. Biraz sinirli bir şekilde "böyle bir şeyi nasıl sorarsınız? Bunun işlem yapmakla bir ilgisi yok!" diye cevap verdiler.

Geçmiş:
Kişi birkaç hap satıyor, bunlara Dilaudid 2mg, Dilaudid 4mg, Dilaudid 8mg preslenmiş haplar diyelim, ancak içinde dilaudid olmadığını, aslında başka bir (oldukça güçlü) opioid olduğunu ilan ediyor. Satıcıların bilgilerini şu anda bu tahtada olsun ya da olmasın mümkün olduğunca% 100 anonim tutmak için isim vermeyeceğim.

Bu gerçekten böyle bir gaf mı? Yani, hepimiz güvende kalmak ve kendimizi ya da bu hapları verebileceğimiz arkadaşlarımızı öldürmemek istemiyor muyuz? Kim ne kadar alacağını nereden bilebilir ki? Aktif opioid ve bağlayıcıyı iyice karıştırdığınıza ve bir eşdeğerlik yapmak için saf ilacın bağlayıcıya yüzdesini bildiğinize nasıl güvenebilirim (bu hapta ###mg/mcg opioid Y vardır, bu opioid dönüşüm tablolarına göre örneğin Dilaudid 2mg'a eşittir).

Eğer dolandırıcılık yapmıyorsanız ve farklı bir kimlik altında farklı hap miktarları satıyorsanız, ancak yine de dürüst olup içlerinde ne olduğunu söylüyorsanız, o zaman her hapın kabaca ne kadar olduğunu bilmeniz gerekir.... bunu sormak suç mu?

Ben mi pisliğim?

Teko

Don't buy from me
Member
Reaction score
4
Size mora, etik, meta-etik hakkında konuşabilirim. Ama sadece alprazolam içeren bir hap istiyorsanız sorun değil. Eğer soruya sinirleniyorsa, bunun nedeni yanlış bir şey yaptığını bilmesi ve malının kirli olduğunu söylemekten kaçınmaya çalışmasıdır. Size ne olduğunu söylemediği bir şey satıyorsa, bu bir aldatmacadır, yani gayrimeşru bir şeydir, etik olarak konuşursak, sattığını söylemediği bir şeyi satarak edimsel bir çelişkiye girmektedir, bu nedenle ahlaksızdır. Aslında uyuşturucu satmak yanlış değildir, çünkü çelişkiye girmez ve uyuşturucunun tüm kötülükleri ondan bağımsızdır, bu kurşun kalemi yasaklamamız gerektiğini çünkü öldürebileceğini söylemek gibidir, ayrıca uyuşturucu yasağı mafyalara hayatlarını riske atabilecekleri olağanüstü bir kazanç sağlar ve bir mahkemeye veya kamu güvenliğine erişimleri olmadığı için kendi adaletlerini dayatmak zorundadırlar ve entelektüel olmayan insanlar olarak bunu yanlış yaparlar.

neuro

Don't buy from me
Resident
Reaction score
17
Ben de aynı fikirdeyim... Bu vakada, adam hapların üzerindeki damgalara bakılırsa oksikodon yazdığını, ancak içinde kesinlikle oksikodon OLMADIĞINI söylemiştir. Ancak diğer opioidin (bu vakada oldukça güçlü olan) içinde ne kadar olduğunu söylemedi... yani bana sorarsanız evet hala etik değil. Görünüşe göre adam bir süre yasal olduktan sonra şimdi dolandırıcılık yapıyor. Tipik evrim. Sanırım iki kurşundan kurtuldum, ölümcül ve finansal olarak.

general

Don't buy from me
Resident
Solutions
2
Reaction score
18
Hayır, siz olduğunuzu söyleyemem. Şu ya da bu ifadeyi içerdiği iddia edilmeyen hiçbir şeyi satın almam. Kim bilinmeyeni satın almak ister ki, bir ilaç testi reaktifi sizi bir yere kadar götürür. Herhangi birinden bir şey satın almak, "bu ne haltsa odur" inancına bağlılık gerektirir.