Leuckart reaksiyonu VS al/hg VS boro indirgenmesi

Gale

Don't buy from me
Resident
Reaction score
50
Al/hg yolu oldukça basit ve buna aşinayım. Boro indirgemesi daha temiz görünüyor, ancak MDP2P üzerinde nmf kullanarak Leuckart reaksiyonuna ne dersiniz? Leuckart kulağa seksi geliyor ve takip etmeye değer görünüyor, ancak neden bulmam daha zordu ve Leuckart varken neden al / hg ve boro indirgemeleri yüzümde? Verimin daha düşük olacağını biliyorum ama bu yöntem benim için daha uygun görünüyor.

Last edited:

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Reaction score
32
Hangi açıdan daha uygun? Sağlık söz konusuysa ve maliyet sorun değilse neden lityum alüminyum hidrür olmasın?
Ben de merak ediyorum

WillD

Expert
Reaction score
1,021
Leuckart oldukça popüler bir rota. MDP2P ve NMF'ye erişiminiz varsa, bunu deneyebiliriz. Reaktiflere erişim - bir rota seçiminde temel. Hangi reaktifleri satın alabilir, o rotayı seçebilirsiniz.

Last edited by a moderator:

Gale

Don't buy from me
Resident
Reaction score
50
Eğer herhangi bir reaktife erişiminiz olsaydı. Hangi yolu izlerdiniz? Diyelim ki bir seferde 1-5 kg ketonu reaksiyona sokuyorsunuz. Leuckart yolu kulağa daha uygun geliyor, değil mi? 5 kg'lık bir sentez için..

"190°C'ye ısıtın (140°C'de H2O + Formik asit gelir) yaklaşık 6 Saat boyunca
Toplama şişesinde Amonyak gazı kokusu mevcuttur. Vakum yok! Soğumaya bırakın ve
Fazla NMF'den kurtulmak için 350 L su ile yıkayın. 160 L yağı boşaltın ve çıkarın
kalan suyu 2 x 30 L DCM ile karıştırın. Bu DCM'yi 60°C ve 200 mm Hg'de pişirin.
160 L = 180 L'ye 20 L ekstra yağ ekleyin."

Bu reaksiyon için ne tür reaksiyon kapları kullanılacağını merak ediyorum, 6 saat boyunca 190c'ye kadar ısıttığınızı düşünürsek, bunu paslanmaz çelikte yapabilir misiniz? Plastik 30gal veya 55gal variller düşünüyordum, sadece 190c'de 6 saat ile mutlu olup olmayacağından emin değilim.

Last edited: