Metamfetamin Sentezi. P2P'den Leuckart Yöntemi.

GhostChemist

Expert
Language
🇬🇧
Reaction score
224
Reaksiyonlar Şema 1'e göre ilerler
0mF57sWthx

Reaktifler ve malzemeler.

• 1-Fenil-2-propanon (P2P) 5.4 ml;
  • N-metilformamid 13.4 ml;
  • Sodyum sülfat (Na2SO4);
  • Hidroklorik asit (%14 aq HCl) 32.1 ml veya 20 ml %44 sülfürik asit H2SO4;
  • DCM 100-150 ml;
  • Sodyum hidroksit (NaOH) 24 ml H2O içinde 9,6 g;
  • Sodyum hidroksit (NaOH) 30 ml H2O içinde 7,5 g;
  • Etanol %88 10-15 ml;
  • Damıtılmış su 100 ml;
  • Dietil eter 5-10 ml;
  • Aseton 5-10 ml;
  • Hidrojen klorür gazı (HCl);
  • Şişeler;
  • Beherler;
  • Reflü kondansatörü;
  • Hidrojen klorür gazı jeneratörü;
  • Isıtıcı;

Sentezin yürütülmesi

P2P'ye N-metilformamid eklenir, bir reflü kondansatörü takılır. Karışım 165-170°C'ye ısıtılır ve 36 saat boyunca bu sıcaklıkta refluks edilir.

Başlangıç bileşenleri N-metilformamid ve P2P'dir. Şekil 1

GnEO7d6G9D

N-metilformamid ve P2P karışımı. Şekil 2

ZFHPSwT7rk

Reaksiyon kütlesi 160°C sıcaklığa ulaşır. Şekil 3

6iLKxDe0u5

Belirtilen sıcaklıkta 1 saatlik ısıtmadan sonra reaksiyon kütlesi. Şekil 4

KGi8RnyT2P

Reaksiyon kütlesi, belirtilen sıcaklıkta 18 saat ısıtıldıktan sonra kırmızıya döner. Şekil 5

QPSmqKuMl6

36 saat sonra reaksiyon karışımı oda sıcaklığına soğutulur. Ardından, 24 ml suda çözünmüş 9,6 gram sodyum hidroksit eklenir ve reaksiyon karışımı 2 saat boyunca kuvvetli bir şekilde karıştırılarak geri akıtılır. Beş gram yüklendiğinde bile önemli miktarda metilamin veya amonyak salınımı olur!!! Şekil 6

Tc4NMhYgBk

2 saat kaynatıldıktan sonra, reaksiyon karışımı oda sıcaklığına soğutulur ve farklı katmanlara ayrılır. Şekil 7

YnXh4fmrVs

Sulu tabaka atılır. Kırmızı organik tabakaya 32,1 ml hidroklorik asit (%14 aq HCl) veya 20 ml %44 sülfürik asit H2SO4 eklenir. Şekil 8

KPupFWhod6

Karışım 2 saat boyunca bir reflü kondansatörü altında kaynatılır. Kaynatıldıktan sonra, hidroklorik asit ile muamele edildiğinde renk koyu yeşile dönüşürken, sülfürik asit ile muamele edildiğinde kahverengi kalır. Şekil 9
SfZFdgAQJR

Daha sonra çözelti oda sıcaklığına kadar soğutulur. İstenen sulu tabaka ayrılır ve organik tabaka ayrıca su ile yıkanır. NaOH çözeltisi (7,5 g su içinde 30 ml) eklenir. Alkali ilavesinden sonra renk tekrar kahverengiye döner. Şekil 10
G7Y0GR12uP

Metamfetamin sulu katmandan birkaç porsiyon DCM ile ekstrakte edilir. Şekil 11

Ezcdl16iOo

DCM tabakası susuz sodyum sülfat ile kurutulur ve bir kağıt filtreden süzülür. Şekil 12

6wSpQiT7fI

DCM 90°C sıcaklıkta damıtılır. Şekil 13

JI8MBwydR9

Şişede, karakteristik amin kokusuna sahip kahverengi bir serbest baz yağı kalır. Şekil 14

7k89Wt1HSZ

Elde edilen serbest baz etanol içinde çözülür ve güçlü bir asidik reaksiyon elde edilene kadar hidrojen klorür ile doyurulur. Çözeltinin rengi de ahududu rengine dönüşmelidir. Şekil 15

EIAku1oqVh

Elde edilen çözelti buharlaştırılarak kristallendirilir. Sonuçta kahverengi bir kütle elde edilir. Şekil 16

BGZ2liASNR

Daha sonra kütle tamamen kristalleşir. Şekil 17

VBDPeA1ZJN

Elde edilen kristalize kütleye küçük bir hacimde dietil eter eklenir ve gözenekli bir filtreye aktarılır. Sadece bir dietil eter yıkaması saf bir ürün vermez. Şekil 18

SLylfgnHTd

Kuvvetli bir şekilde soğutulmuş aseton ile daha fazla yıkama tamamen saf bir ürün vermez ve yüksek çözünürlüğü nedeniyle önemli kayıplara yol açar. Şekil 19
BgKSrh7EF9

Nihai toz halindeki ürün hidroklorür metamfetamin tuzudur. Şekil 20
BketJ3paT6

Başlangıçta saflaştırılmış P2P kullanılmasına rağmen nihai ürünün yoğun bir şekilde kontamine olması nedeniyle, elde edilen verilerin analizi (özellikle 50 g P2P ve daha büyük yükleme hacimleri için) DCM ekstraksiyonundan sonra elde edilen metamfetamin içermeyen bazın zorunlu buhar distilasyonunu önermektedir. Bu, önemli ek kayıpların önlenmesine yardımcı olacaktır. Ayrıca, yapılan deneylere dayanarak, sülfürik asit ile hidrolizin daha uygun olduğu ve hidroklorik asidin aksine kaynatma sırasında uçmasını önlediği belirtilmelidir.

Dietil eter ve aseton ile yıkandıktan sonra hidroklorürün (hidroklorik asit ile hidroliz) verimi 2,3 g veya %30,8'dir.
Dietil eter ve aseton ile yıkandıktan sonrahidroklorürün(sülfürik asit ile hidroliz) verimi 2.4 g veya %32,1'dir.
DCM uzaklaştırıldıktan sonra serbest bazın buhar distilasyonu kullanıldığında, serbest bazın verimi 2, 3-2,4 g veya %38,3-40'tır.

Daha sonra hidroklorürün verimi 2, 7-2,8 g veya %36,2-37,5'tir.

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
67
Leuckart çok basit, ancak verim kesinlikle çöp.

İnsanlar verimi nasıl artıracaklarını bulabilirlerse, bu gizli kimya camiasına çok yardımcı olacaktır.

İnternetten öğrendiğime göre magnezyum klorür katalizör olarak kullanılabiliyor, belki bu da verimi birkaç puan artırabilir.

View previous replies…

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,818
Deals
1
Kendi deneylerimizi gerçekleştirdik ve şimdi verim hakkında kesin olarak söyleyebiliriz, sentez raporu var.

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
67
Tembelliğim için beni bağışlayın ama sanırım bu rapor amfetamin bölümünde? Bunu bitirdikten sonra oraya bakacağım.

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
156
Kısa Bir İnceleme: Leuckart Reaksiyonu ile Amin Sentezindeki Gelişmelerby Qasim Umar ve Mei Luo

İşte, verimde ve ayrıca hızda büyük artışlar.

View previous replies…

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
67
Tamamen acemiyim, ancak makaleye bakıyorum ve ne kadar keton, formik asit ve katalizör kullandıklarını gösteren bir bölüm var.

Kullandıkları notasyon kafamı karıştırdı. Keton için tam olarak yazıldığı gibi 3,00 mmol, formik asit veya amonyum format için 15 mmol, yakından bakmadım ve sonra 15 mmol katalizör vardı.

Başka bir reaktif için 15 mmol kullandıkları halde neden 15.00 değil de 3.00 mmol kullandıklarını açıklayabilir misiniz?

The_Real_Gus_Fring

Don't buy from me
Member
Reaction score
0
Bu makaledeki hiçbir şeyi anlamıyorum, lütfen açıklayın. Ayrıca bununla verim ne kadar yüksek, hangi kimyasalların kullanılması gerekiyor ve bu işi ne kadar hızlandırıyor? Mümkünse bir şema yapın lütfen.

Fernandohatescorn

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Reaction score
1
Tamam, ne kadar verim artışı var ve bunun Chems oranları ile yapılan herhangi bir sentezi var mı?

jackofspades

Don't buy from me
Member
Reaction score
1
Elimde bağlantı yok, ancak Rhodium arşivleri arasında suyla dolu bir Dean Stark tuzağı kullanımının verimi artırdığını okudum. Suyu üretildikçe uzaklaştırmak ama kapanı dolu tutmak daha iyi bir sonuç veriyordu.

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
4
Şekil 9'un 2 saat boyunca reflü kondansatörü altında kaynatıldığını öğrenebilir miyim? Sıcaklık ne kadar?

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
4
Merhaba efendim. N-metilformamid bulamıyorum. N-metilformamid yerine kullanabileceğim başka bir malzeme var mı?

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
67
Sorduğunuz kişi değil, ama kimyasalı bulabilirseniz olası bir geçici çözüm buldum.

N metilasetamid. Sadece yerine koyamazsınız, asetik asit ve metilamin üretmek için NMeAcet'i hidrolize etmeniz, metilamini izole etmeniz, formik asitle reaksiyona sokmanız, ısıtmanız ve sonra NMF'ye sahip olmanız gerekir.

Metilamonyum tuzları veya amid işe yaradığından, NMF yerine methyalmine ve formik asidi birlikte kullanabilirsiniz.

View previous replies…

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
4
Bulunduğum yerde metilamin çözeltisi ve metilamonyum tuzları bulabilirim. NMF nedir?

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Reaction score
73
Metni dikkatlice okuduğunuzda, aklınıza gelmesi gerekecektir. Bir ipucu:
Ana bileşenlerden biridir.

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
4
Not edildi c/w teşekkürler

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
4
Oran nedir?

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Reaction score
73
Bu başlığın başını okudunuz mu? Lütfen dikkatlice okuyun, her şey orada yazıyor.

View previous replies…

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
4
Evet efendim hepsini okudum... ama hala N metilasetamid yerine hangi malzemenin kullanılacağını anlayamıyorum. Belki de acilen öğrenmeliyim... çünkü 20 küçük p2p'im var

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
67
Metil amonyum tuzlarına, diğer adıyla metilamin formata erişiminiz varsa, başka bir şeye ihtiyacınız yoktur. Hazırsınız demektir.

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
67
Bu metilamonyum klorür.

Bu durumda kullanılabilir, ancak doğrudan değil.

Bir alkali baz kullanarak klorürü çıkarmanız gerekir, sonra sanırım bu çözeltiyi reaksiyon kabında kullanın veya biraz formik asit atın ve tüm su çıkana kadar ısıtın, sonra oluşan n metil formamidi reaksiyonda kullanın.

Metilamonyum format veya n metil formamid işe yarar, ancak sizin gönderdiğiniz metilamin hidroklorür işe yaramaz.

situ1984

Don't buy from me
Member
Reaction score
0
Teşekkür ederim, bu benim için çok faydalı. Hidroiyodik asit ve efedrin için başka bir ayrıntılı işlem yapmama yardımcı olabilir misiniz? Basit bir şekilde başlamak istiyorum.

situ1984

Don't buy from me
Member
Reaction score
0
Teşekkür ederim, bu benim için çok faydalı. Hidroiyodik asit ve efedrin için başka bir ayrıntılı işlem yapmama yardımcı olabilir misiniz? Basit bir şekilde başlamak istiyorum.