Mevcut vakum kaynağım ve konuyla ilgili küçük bir düşüncem

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
881

1. Laboratuvar için vakum kaynakları söz konusu olduğunda

Ev laboratuvarı için vakum kaynakları söz konusu olduğunda, ne yazık ki ucuz seçenekler bulmak zordur. Gerçekten iyi bir laboratuvar vakum pompası istiyorsanız, en az iyi olan kullanılmış bir parça için 500 $ ödemeyi bekleyin. Biz ev meraklılarının çoğunun bu kadar parası yok. Yeniden kullanılmışlarla idare ediyoruz;
    1. Döner kanatlı vakum pompaları, çoğunlukla klima hatlarındaki suyu kurutmak ve sızıntıları tespit etmek için kullanılır. Bu tip pompalarla ilgili temel sorun, bir kaptan vakumladığınız tüm hava ve gazın pompa yağından geçerek contaları bozması ve yağı oldukça hızlı bir şekilde bozmasıdır. Bazı kimyasallar yağı 4 saatten daha kısa bir sürede bozuyor. Ucuz olanlardan birkaçını öldürdüm.
    2. Boyut ve güç tüketimi açısından döner kanatlı pompalara benzer diyaframlı pompalar vardır. Yağ kullanmazlar, bu yüzden böyle bir sorunları yoktur, ancak çok güçlü bir vakum çekmezler. Yararlı olacak kadar değil
    3. Vevor gibi Çinli şirketler kimya için küçük diyaframlı pompalar üretmektedir. Temelde akvaryum pompasıdırlar ve çok az hacim temizleme kabiliyetine sahiptirler, ancak statik bir yükte zar zor kullanılabilir bir vakum toplayabilirler ve yaklaşık 175 $ 'dan başlarlar.
    Şu anda kullandığım, seri olarak bağlanmış 2 kademeli diyaframlı bir pompa. Amazon'da 30 dolar civarındaydı ama aliexpress'te 20 dolara satılıyor. Etrafta duran 24 voltluk bir güç adaptörüyle çalışıyor, ancak Amazon'da 15 dolar size gerçekten aşırı güçlü bir tane alacaktır, aliexpress'te 10 dolar, yani 30-40 dolar Bir gadget'a koydum (birkaç tane var) ve -28 "hg çekti. Su 212 yerine 100°f'de (100 yerine 37.8C) kaynıyor, bu da en yaygın solvent damıtma, vakum filtreleme ve kurutma için yeterli... sadece temel bir kitle birlikte gelen bir parça için ucuz bir alternatif göstereceğimi düşündüm
    ZyH6Inc27z

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
881
Venturi vakum kaynaklarını unuttum. Bazıları 300 dolar ve üzerindedir ve akan suyunuz olması gerekir. Ucuz olanları da var ama bu işe uygun olup olmadıklarından emin değilim. Ayrıca bu pompa bir taraftan -23 "hg çekti, böylece vakum üzerinde 2 kaynak olarak kullanılabilir, ayrıca ikinci pompayı çevrimiçi çalıştırarak tek bir diyaframlı pompanın 1/10'u kadar hacim yaptı. Fısıltı kadar sessiz.

jessejames122669

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Solutions
1
Reaction score
40
Deals
3
Bir asperatör vakum pompasını 3 boyutlu olarak yazdırdım ve bir kovadaki suyu geri dönüştüren bir elektrikli su pompası ile aynı hizaya getirdim. Henüz kullanma şansım olmadı. Çok gürültülü. Benim küçük yağ vakumum neredeyse kızardı. Nitrik asit onlara çok zarar veriyor.

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
881
Hcl de. Her şey olabilir. Temelde bunun yarısı kadar olan tek diyaframlı bir pompam var ve geceleri çalıştırmak için çok gürültülü. Bu da sadece bir tarafa bağlandığında yüksek ses çıkarıyor, ancak ikinci diyaframı taktığınızda 20 dB daha sessiz oluyor

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Reaction score
69
Deals
7
vevor'un en ucuzunu aldım,, haftada birkaç kez kullanarak yaklaşık yarım yıl sürmesi komik. Genellikle mmc freebase filtrasyonu veya vakum distilasyonu için. Muhtemelen şanslıyım

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
881
Onları bir süre canlı tuttum, belki 6 ay da, birini öldüren 4 saatlik bir damıtma ve vakumlu damıtma * çok asidik bir şeydi, eğer gerçekten iyi bir tuzağım olsaydı ya da 3 5 kat daha uzun süre dayanırdı

Loki12

Don't buy from me
Resident
Reaction score
25
Yüksek bolingli bileşiklerin damıtılması ve pompanın sağlığını etkileyen aşındırıcı veya çözücülerle kullanılması için, en ucuz AC vakum yağı pompasını satın almanın ve öldüğünde (çalışmayı durdurduğunda) çöpe atıp yenisini almanın daha iyi, daha temiz ve genel olarak daha uygun maliyetli bir fikir olduğunu buldum. Kimyasallara dayanıklı parçalara sahip süslü püslü pompalara gerek yok, çok pahalılar, yine de bakım gerektiriyorlar, kayıtlı bir birey değilseniz parçaları elde etmek de bazen zor olabiliyor.

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
881
Birkaç tane öldürdüm. 60$'lık vevor 1/4 hp 3.5 cfm pompa için parça yok. Bu küçük DC vakum pompalarının sevdiğim yanı, diğer tarafını bağladığınızda bir kompresör olması. Dün gece bununla bir çocuk şişme botunu havaya uçurdum. Çok uzun sürdü (15 dakika) ama bunlar çok fazla hacim taşımıyor. Sanırım deneseydim benim lastiğimi de şişirebilirdim.

gnbarsh3463_11

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Reaction score
0
Bu parçaları teflondan işlemeye ne dersiniz? Yağ pompamın başına gelen şey, içindeki kayar plastik valfin çözücüleri emip genleşmesi ve ardından sıkışmasıdır. Bu parçayı teflondan ev aletleriyle işlemek kolay (kelimenin tam anlamıyla içinde yaylar olan iki plaka), ancak teflonun ne kadar iyi çalışacağından emin değilim çünkü valfin yapıldığı malzemeden çok daha yumuşak.
Ve metal parçalar - belki de korozyon direnci için nikel ile kaplanabilirler?

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
881
Döner damar pompalarımın her ikisinde de Teflon bıçaklar var, sorun şu ki yağ bozuluyor ve vakum kaybediyorsunuz ve tıkanma eğiliminde olan bazı küçük valf gövdesi delikleri var