Ozonoliz

Macondor

Don't buy from me
Resident
Reaction score
8
Merhaba,
Piperin oksidasyonu ile biraz oynamak istiyorum, biraz yönlendirme ve tehlike tavsiyesine ihtiyacım var.
Ozonoliz yoluyla Asetonda %5 H2O ile 1 g piperinin 100 mg / saat ticari ozon jenerasyonu ile 500 mg Piperonal ürettiğini iddia eden makaleler görüyorum, 8 saat sürüyor. Ve sonra Dietil eter ile ekstrakte edin, ancak dietil eter asetonda çözünmez mi? veya reaksiyonu bitirdiğimde suyla doldurup ekstrakte etmem mi gerekiyor? veya belki Piperonal boşaltılabilir

-Bu reaksiyon aşırı soğuk bir banyoda gerekli taşıyıcıda mı?
-O2 girişli 10g/h ozon jeneratörüm var, bunun gibi daha büyük bir ozonla çok daha hızlı parçalayabilir miyim? 1 gr piperin 6 dakikada parçalanabilir mi?
-Çözeltiye kabarcık atmak mı yoksa sadece çözeltinin üstünden gaz geçirip karıştırmak mı gerekli?
- Zaman çok büyükse piperonal bozulabilir mi?

Teşekkürler

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Reaction score
510
Deals
5
Tam açıklama Bunu yapmadım, bu yüzden belki bir uzman onaylayabilir, ancak 2 forintimi atacağım
Bildiğim kadarıyla oksidasyonlar zamana ve sıcaklığa duyarlıdır, bu nedenle buz banyosunun gerekli olduğunu tahmin ediyorum.
Daha fazla ozon daha fazla ürün veya daha hızlı anlamına gelmez, sadece ürününüzün daha fazla oksitlenmiş duruma aşırı oksidasyonu anlamına gelebilir.
Sanırım kabarcıklandırmanız gerekecek.
Eğer mdp2p herhangi bir gösterge ise, evet, hava ve ışığa maruz bırakmak onu bozacaktır.
Mevcut bir prosedüre çok fazla değişiklik getiriyorsunuz, eğer amaç bazı mf ürünleriyse, mümkün olduğunca yakın takip edin, eğer amaç etrafta dolaşmak ve öğrenmekse, o zaman ne yaparsanız yapın ama lütfen bir rapor hazırlayın!
Belirtilen koşullarla doğru veya ona yakın bir şekilde yapmaya çalışın, o zaman değişiklikleri getirirdim, en mantıklısı bu.

Macondor

Don't buy from me
Resident
Reaction score
8
teşekkürler dostum, youtube'da başka bir molekülde ozonolizi tanıtan bir video gördüm ve kimya aşırı soğuk bir banyo kullanıyor ve -10 veya -70 celcius taşınabileceğini iddia ediyor ve kabarcık yok, sadece 3 boyunlu bir şişenin gazını bir boyundan geçiriyor, bu yüzden ozon sadece karıştırıcı bir çözeltinin tepesinden geçiyor. Ama evet belki kabarcık daha hızlı ve etkilidir. Çünkü ozon, çözücü ve sıcaklık ile bir patlama olabileceğini biliyorum.

video linki