Piperonal - MDP2NP (Katalizörsüz Metanol)

Fenster

Don't buy from me
New Member
Reaction score
31
Selamlar,

Bu benim ilk yazım, bu yeni yöntemi buldum ve bugüne kadar çok fazla paylaşıldığını görmedim. Bu çok daha kolay bir yol gibi görünüyor.

>>>>>>>Start<<<<<<<<<

"15 g piperonal, 250 ml'lik bir Erlenmeyer şişesinde karıştırılarak 40 ml metanol içinde çözüldü. Tüm piperonal çözündüğünde, çözeltiye 7.1g nitroetan eklendi. Şişe manyetik karıştırma ile buz/tuz banyosuna konuldu ve çözeltinin sıcaklığı 0°C'ye düştüğünde, 20ml H2O içinde 4g NaOH'ın buz gibi soğuk çözeltisi, sıcaklık asla 10°C'nin üzerine çıkmayacak şekilde eklendi. Bu ekleme sırasında şişenin dibinde beyaz bir çökelti oluştu ve bu çökelti bir cam çubukla kırıldı.

Karıştırmaya bir saat daha devam edildi ve çözeltinin sıcaklığının 5°C'nin üzerine çıkmasına asla izin verilmedi ve bu sürenin sonunda çözeltiye 100 ml buz gibi H2O eklendi, bu da beyaz katının daha da çökelmesine neden oldu.

Tüm bulamaç, 500 ml'lik bir Erlenmeyer şişesinde 100 ml buz gibi soğuk 2M HCl çözeltisine döküldü ve hafifçe döndürüldü ve hafif bir kabarcıklanma ve köpürme oldu, çözeltinin rengi bir dakikadan kısa bir süre içinde beyazdan maviye, yeşilden sarıya değişti. Oldukça muhteşem! Köpüklenme azaldığında, çözelti bir kez daha manyetik karıştırma ile buz banyosuna yerleştirildi.

Sıcaklık yaklaşık 5°C'ye düştüğünde, çözelti berraktı ve dibinde sarı ham ürün granülleri vardı. Granüller emme ile süzüldü ve IPA'dan yeniden kristallendirildi. Havayla kurutulduktan sonra, kanarya sarısı kristaller teorinin %65-70'i kadar bir verime ulaştı."

≥>>>>>>>>end<<<<<<<<<<

Kalabalık kaynağa sorum şu
Benzaldehit yerine piperonal moleküler eşdeğer ağırlığını koyarsam P2NP elde eder miyim?

Metanolün kaynağı çok kolay ve katalizöre gerek yok. Ağır bazik koşullarda metanol içinde Piperonal + Nitroetan kullanırken katalizör eklemeye gerek yok gibi görünüyor. RM kristalleri asitleştirildikten sonra çok daha fazla çaba sarf etmeden çöküyor gibi görünüyor. Bu yol diğer aldehitler için de işe yararsa birkaç avantajı var.

Fenster

Don't buy from me
New Member
Reaction score
31
Bunu bugün P2NP'ye giden olası bir yol olarak Benzaldehit ile denedim.

≥>>>>start<<<<<≤

22 ml soğutulmuş Bza buz banyosunda 80 ml metanol içinde çözüldü. 15ml Nitroetan eklendi ve karıştırmaya başlandı. Sıcaklığı 5 derecenin altında kontrol etmek için 40 ml'de 8 g NaOH yavaşça ilave edildi. Çözelti güçlü sarı bir renk aldı.

Henüz beyaz çökelti belirtisi yok. Ne olacağını göreceğiz. Karıştırmaya 60 dakika devam edip 200 ml H20 dökeceğim. Sonra asitleştirin ve ne olacağını görün.

60 dakika sonra beyaz bir çökelti oluşturduğu görülen 200 ml buz gibi soğuk h20 eklendi. Tüm çözelti 200 ml buz gibi soğuk 2M HCL çözeltisine boşaltıldı. Bir miktar köpürme meydana geldi ve sıcaklık 16'ya yükseldi. Başka bir şey olmadı. 5'in altına soğutulduktan sonra çözelti sarı kaldı ve belirgin kristaller oluşmadı. Filtre edip ne kaldığına bakacağım ve sonra çözeltiyi dondurucuda bırakacağım.

Birkaç beyaz leke kaldı. Rx karışımı hiç temizlenmedi. Portakal suyu kıvamında kaldı.

≥>>>>end<<<<≤

Damıtmadığım için tek şüpheli reaktan Nitroetan'dı. Sadece nitro etan veya metanda gördüğüm beyaz bir alev üretiyor.

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Reaction score
510
Deals
5
Ben şahsen bu "rotayı" daha önce görmedim, ancak bir şeyi yanlış anlıyor olabilirsiniz Bu sentez aslında bir katalizör, baz kullanır Birincil amin olmayan bazı şeyler, soda veya ikincil aminler gibi çalışır, ancak iyi çalışmazlar ve reaksiyona girmesi için tonlarca zamana ihtiyacınız vardır.Nitroetan ve benzaldehit arasındaki reaksiyon sadece 2'si birbirine karıştırıldığında bile gerçekleşir, ancak oldukça tersinirdir ve çok fazla zaman ve ısı gerektirir. 5 C'ye soğutmanın amacını anlamıyorum? Bildiğim kadarıyla bu reaksiyonun gerçekleşmesi için ısıya ihtiyaç var, kullanılan çözücü ne olursa olsun sonuçta aynı reaksiyon, en azından bu durumda, ama yanılıyor olabilirim.
Sadece birincil amin + AcOH kullanmamak için herhangi bir neden var mı?

Fenster

Don't buy from me
New Member
Reaction score
31
Aslında bunu katalizör olarak GABA ile de denedim