LSD] elde etmek için muhtemel sentez yolu - Mümkün mü?

Acid Bath

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
L S D'nin olası bir sentez yolunu tartışalım

Bilginin peşinde koşan sevgili tasarım simyacıları,
HfV80QGz3W

Bugün size haftalardır zihnimde saplantılı bir şekilde mayalanmakta olan bir fikri paylaşmak için neredeyse ateşli bir heyecanla yazıyorum. Çok ünlü lizerjik asit dietilamid molekülünü elde etmek için olası bir senteze göz attığıma inanıyorum.

Bu teoriyi sizin gibi keskin ve meraklı zihinlerin incelemesine sunmaya teşvik ediliyorum, bu kadar heyecan verici bir konu hakkında sizden başka kim sohbet edebilir? Sadece benzer düşünen zihinler arasındaki samimi alışveriş ve sakin tartışma fikirleri parlatabilir ve onları gerçeğe daha da yaklaştırabilir. Dürüst merakın ve bakış açısını değiştirme isteğinin hakim olduğu eşitler olarak bir diyalog kurabileceğimizi umuyorum.

Birçoğunuzun benim şimdi açıklamak istediğim gibi düşüncelere uykusuz saatler ayırdığını biliyorum. Bu nedenle, bu yazıyı adil bir şekilde değerlendirebileceğinizden ve değerli gözlemlerinizle geliştirebileceğinizden çok eminim. Beni içine çeken bu sezgiyi geliştirmeme yardımcı olmanız için size yalvarıyorum. Bu sohbetin, hepimizin entelektüel merakımızı heyecanlandıran karmaşık konuları anlamada ilerlememize ve bilgelik ruhumuzu doyurmamıza olanak sağlayacağına inanıyorum.

Size en sıcak selamlarımı gönderiyor ve sizinle yapıcı olduğu kadar heyecan verici bir sohbet başlatmayı dört gözle bekliyorum. Araştırma ortak azim gerektirir. Sırada, bendenizin kalem ve kağıtla geliştirdiği reaksiyon mekanizmasını göreceğiz

View attachment DgRb7meqh8.jpg

Burada lizerjik asit asetat esterinin oluşumunu açıklıyoruz. Gördüğümüz gibi asetilasyon tipi bir esterleşme reaksiyonu var, ilginç bir şekilde bu reaksiyonda alkol yok. Bu öneriyi cebimden çıkarmadım, bu fikir bir Organik Kimya Doktoru tarafından tasarlandı ve yüksek sesle yorumlandı. "Bu uçurumu, oldukça soru işaretini açıklığa kavuşturduktan sonra devam edelim." Şimdi nükleofilik yer değiştirme reaksiyon mekanizmasının portresini göreceğiz. LSD oluşturmak için lizerjik asit asetat ester ve dietilamin arasındaki reaksiyon Eki görüntüle

Eki görüntüle yTOmtocFDl.jpg

Özellikle, aşağıdaki adımları takip eden bir bimoleküler nükleofilik sübstitüsyondur (SN2):

1. dietilamin bir nükleofil olarak hareket eder ve asetat grubunun sp3 karbon atomu ile kovalent bir bağ oluşturmak için bir çift elektron bağışlar.

2. Bu, asetat grubunun C-O bağının eşzamanlı olarak bölünmesine neden olur.

3. Ayrılan asetat grubunun oksijeni elektron çiftiyle birlikte ayrılır ve asetat iyonu oluşur.

4. Asetat grubunun oksijeni, asetat iyonu ile birlikte ayrılır. Bu sırada karbon, yeni bir C-N bağı ile dietilamino nükleofiline bağlı kalır.

5. Mekanizma uyumludur, yani tek bir adımda ve karbokatyonik ara ürünler oluşmadan gerçekleşir.

Bu nedenle, özellikle dietilaminin esterin sp3 karbonu üzerindeki asetat ayrılma grubunu ikame eden bir nükleofil olarak hareket ettiği ve sonunda LSD molekülünü oluşturduğu bimoleküler bir nükleofilik sübstitüsyondur (SN2).

Yorumlarınızı dört gözle bekliyorum. Bunu büyük bir keyifle yapıyorum ve büyüleyici organik kimya hakkında konuşacak daha fazla insan olmasını dört gözle bekliyorum.

Ayrıca dietilamin sentezini ve lizerjik asidin ekstraksiyonunu tahmin ettiğim başka bir sentez yapma zahmetine de katlandım.
Birsonraki yazıyı bekleyin.

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
278
Kaba ya da cesaret kırıcı görünmek istemem ama ikinci ekinizde ve metinde liserjik-asetik asit anhidriti kastettiğiniz açık ama hiçbir şekilde ester değil. Bu, reaktivite açısından o kadar farklı bir molekül ki, hiç kimsenin bu kadar ayrıntılı bilimden ciddi bir şekilde bahsettiğini duymadım (lisans tezim için çalışırken böyle bir hata yaptığımı hatırlıyorum). Bunu sizin iyiliğiniz için düzenlesek iyi olur, bu ikisini karıştıran birinin, önceden herhangi bir pratik test yapmadan (dürüst görüşüme göre işe yarayacağından değil) mekanik ayrıntılarla "ciddiye alınacak" ileri düzeyde ses çıkarması gerektiğini düşünmüyorum. Şimdi ben uzman değilim ama ne kadar uygunsuz olmamaya çalışsam da bunun olduğu gibi kalmasına izin veremem. Uzmanlar daha ekşi bir yorum bırakabilir. Mekanizma doğru gibi görünse de gerçekten uygulanabilir olduğundan şüpheliyim ve anhidrit veya sözde "ester" sentez yöntemi hakkında hiçbir fikrim yok.

Acid Bath

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
Merhaba HerrHaber, Yorumunuzu okudum ve yazıyı incelemek ve analiz etmek için zaman ayırdığınız için teşekkür ederim. Bazı sentez yollarını daha derinlemesine inceliyordum ve sabah sefası tohumlarından, ergottan veya hatta Stipa robusta'dan LSA elde etmenin çok zahmetli bir süreç olması nedeniyle lizerjik asidi çıkarmanın ne kadar zor olabileceğini fark ettim.

Liserjik asit elde ettikten sonra, LSD elde etmek için dietilamin eklemek nispeten basit görünüyor. Önerimi kimya doktorlarıyla tartıştım ve onlar da bana bunun işe yarayabileceğini söylediler. Liserjik asitten başlayarak, önce PCl3, PCl5 veya SOCl2 kullanılarak açil klorürün oluşturulduğu ve ardından LSD oluşumu için dietilamin eklendiği bir LSD sentezi önerdim. Danıştığım kişilere göre, bu sentez doğru görünüyor, ancak asil klorür oluşumu için öncülleri, özellikle de Latin Amerika'da bulunması zor görünen ve toksisitesi nedeniyle riskli olan tiyonil klorürü elde etmenin zorluğu konusunda beni uyardılar.

Buna karşılık, bağımsız olarak sentezlemeyi önerdim, bu da bazı gülüşmelere ve ilgili tehlikeler hakkında uyarılara neden oldu. Bu durum beni, daha erişilebilir ve uygun maliyetli reaktifleri göz önünde bulundurarak bu yazıda paylaştığım sentezi önermeye sevk etti. Bu yeni rotayı gösterdiğimde olumlu geri dönüşler aldım ve takip edilmesi halinde çok daha ilginç ve karlı bir seçenek olabileceği söylendi.

Ancak bu, araştırmalarıma göre gerçek bir engel olan saf liserjik asit elde etme zorluğuna bağlı olarak potansiyel bir sentez yolu olmaya devam ediyor.

İlginiz için teşekkür ederim ve forumdaki bu ilgi çekici tartışmayı sürdürmeyi dört gözle bekliyorum!

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
278
Yine de iyi bir giriş...

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
278
Tiyonil klorür aslında bizim için AB'de Polonya'dan el altında değil... ancak maskeleyecek doğru kişiyi bulmalı ve iyi korunmuş bir ampul içinde yurtdışına başarıyla göndermelisiniz, aslında ideal olarak istediğiniz şey POCl3'tür, ancak açil klorürler eski okul yönteminin bileşenleridir ve amacınızın deneysel arkeoloji olduğundan şüpheliyim. Sadece PyBOP yöntemini okuyun, bazı dahiler SPPS'nin bilimsel ilerlemelerini LSD'ye uygulamış ve tüm iş 5 dakika ve yarım saat gibi bir karıştırma ile ısıtmadan yapılıyor, hepsi bir günde yüksek verim diyebileceğim bir şekilde yapılabilir... benim de yapmak istediğim şey bu, sonuçta ilk asit yolculuğum yüzünden kimyager oldum. Şerefe!