pseudoephedrine meth yapma yöntemleri?

RoBlanco

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
Tercihen psödoefedrin kullanarak küçük-orta miktarlarda yapmak için mümkün olan en kolay yönteme ihtiyacım var.

diogenes

Don't buy from me
Resident
Reaction score
94
Psödoefedrinden elde edilen aynı D-metamfetamin mi? Bir keresinde bunu araştırdığımı ve şu sonuca vardığımı hatırlıyorum. Bunlar -OH grubuna göre birbirlerinin izomerleridir ve metamfetamine dönüştürülürken bu azalır. Yani her ikisi de kullanılabilir ve aynı sonuç elde edilebilir mi?

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,735
Deals
1
Sanırım rasemik karışım elde edeceksiniz.

diogenes

Don't buy from me
Resident
Reaction score
94
Bunlar birbirlerinin izomerleridir, ancak iki stereosentez vardır ve farklı olan H'ye indirgenir, bu nedenle artık stereosentez görevi görmez (metamfetaminin sadece 2 izomeri vardır, efedrin gibi 4 değil). Bir noktada bu sorunun cevabını bulmayı takıntı haline getirdim, sadece meraktan ve şaşırtıcı bir şekilde internette çok fazla bilgi yok. Çoğu bilgi güvenilmez kullanıcı raporları vs.

diogenes

Don't buy from me
Resident
Reaction score
94
Resimler anlamamı sağladı, aşağıya bakın. Ve bunların daha belirgin merkezi sinir sistemi etkisine sahip moleküller olması açısından mantıklıydı. Efedrinin diğer izomerleri hiç etkili değildir.

Attachments

• c3an69buo8.jpg
    c3an69buo8.jpg
    75.5 KB · Views: 384
  • XdhPOq0Vlz.jpg
    XdhPOq0Vlz.jpg
    39.5 KB · Views: 361

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,735
Deals
1
Moleküller, indirgeme reaksiyonundan sonra daha enerji kararlı form elde etmek için optik yapıyı değiştirebilir. Yukarıdaki nedenden dolayı diğer sentez yönteminde olduğu gibi meth'in rasemik çözeltisini elde edeceğinizi düşünüyorum. Ancak bu sadece bir organik kimyacı olarak benim varsayımım.

Last edited by a moderator:

diogenes

Don't buy from me
Resident
Reaction score
94
Bunu öğrenmenin tek yolu deney yapmak olabilir, ancak ne yazık ki henüz yeterince iyi bir kimyager değilim. Belki burada bunu deneyen birileri vardır? Dönüşü kontrol etmek için polarimetre kullanıyor musunuz? Örneğin Nabenhauer patentinin açıklamasından sonra?