Putin Durov ile görüşmesi hakkında konuştu

ShootOuts

Don't buy from me
Member
Language
🇪🇸
Reaction score
6
YtKiMFdpq5

Doğu Ekonomik Forumu katılımcılarının sorularını yanıtlayan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Telegram'ın kurucusu Pavel Durov ile bir kez görüştüğünü söyledi. RBC'ye göre bu olay Moskova'da gerçekleşti.
"Bay Durov ile yıllar önce Moskova'da bir kez görüştüm, sadece planları hakkında konuştu - iş dünyasıyla düzenli olarak görüşüyorum. O da toplantılardan birindeydi, Kremlin'deydi, ne zaman olduğunu hatırlamıyorum ama yıllar önceydi," dedi Putin.
Devlet Başkanı, işadamının Paris'te gözaltına alınmasından birkaç gün önce Durov ile görüştüğü yönündeki söylentileri de yalanladı. O sırada aynı anda Bakü'deydiler: Telegram başkanı özel bir ziyaretteydi ve Putin de bir devlet ziyaretindeydi.
"Onunla hiçbir zaman temas kurmadık, neden Bakü'de buluşalım ki? Orada olduğunu bile bilmiyordum. Genelde Moskova'da yaşadığını varsayıyordum," diye vurguladı Putin.
Gelecekteki olası görüşmeleri yorumlayan Rus lider, Durov'un böyle bir arzusu olsaydı Putin'in programında zaman bulacağını, ancak milyarderin kendisinin arzusu hakkında da hiçbir şey bilmediğini öne sürdü.
Messenger'ın kurucusunun cezai kovuşturmaya uğraması gerçeğinden bahseden Putin, Rusya'nın Telegram'a karşı hiçbir iddiası olmadığını kaydetti. Aynı zamanda, uygulamanın "faaliyetleriyle zarar verebilecek" kişiler ve yapılar arasındaki popülaritesinden dolayı diğer birçok ülkede de var. Aynı zamanda, başkana göre, "bu türden tüm platformlar bundan suçludur" ve Fransız yetkililer Durov'u kovuşturmaya karar verdiğine göre, "aynısını başkalarıyla da yapmak gerekir."