Optik Çözünürlükle İlgili Soru

kitchenchemistry

Don't buy from me
New Member
Reaction score
5
Birincisi: evet, forumu araştırdım ve prosedürle ilgili konuları okudum. Şimdi, varsayımsal olarak, diyelim ki hem l hem de d izomerleri mevcut ve başka bir AKİRAL izomeri var... bu akiral izomer çözünürlük sürecini/sonuçlarını nasıl etkiler?

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,734
Deals
1
Merhaba, hangi madde hakkında konuşuyorsunuz?

kitchenchemistry

Don't buy from me
New Member
Reaction score
5
Bunun sadece bir merak olduğunu söyleyebilir miyiz? "Acaba ne olurdu..." senaryosu diyebilir miyiz?

View previous replies…

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,734
Deals
1
Her maddenin kendi kiral merkez(ler)i, dolayısıyla farklı sayıda izomerleri vardır.

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
279
Tartarik asit örneğinde olduğu gibi "mezo" formu hakkında endişeleriniz var mı? Sorunuzu tahmin edebileceğim en yakın şey bu...

kitchenchemistry

Don't buy from me
New Member
Reaction score
5
Ayrıntı eklemekten nefret ediyorum, çünkü forum ne olursa olsun her zaman dev bir tartışma olur ve konu yanlara kayar..... ancak BİR DÜŞÜNCE DENEYİ OLARAK rasemik meth ve n-izopropilbenzilamin (akiral) olsaydı n-iso'nun varlığı optik çözünürlüğü nasıl etkilerdi. ayrıca.... teknik olarak polar olmasına rağmen.... dcm eşlenik baz için kabul edilebilir bir çözücü müdür? ve tartarik asit miktarı için serbest baz için bir oran var mıdır? yoksa YETERLİ miktarın üzerindeki herhangi bir miktar kabul edilebilir mi? Bu soruları yaklaşık bir buçuk yıldır çözmeye çalışıyorum. ve doğruyu söylemek gerekirse cevabı bildiğimden EMİNİM.... ancak dünyanın en kötü (ve ilk) a/b ekstraksiyonu sırasında yaptığım hataları tekrarlamak istemiyorum (sorulursa açıklayacağım), başlamadan önce açıklığa kavuşturmak istiyorum.... yine de dikkatli olun, bir soruyu yanıtlarsanız muhtemelen size kimya ile ilgili sahip olduğum her soruyu sormaya başlayacağım ...

Last edited:

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
279
Günaydın, henüz kahve içmedim... Sanırım bunu kendi başınıza çözmenize yardımcı olacak bir çubuk ve top model kitine ihtiyacınız var.

kitchenchemistry

Don't buy from me
New Member
Reaction score
5
Yani bunu kendim mi bulmamı söylüyorsunuz? Ve bir çubuk ve top model kitini nasıl kullanacağımı bilmiyorum, bunun bana nasıl yardımcı olacağını da bilmiyorum. eğitimim veya kaynaklarım yok, ama bilen insanlardan öğrenmek için buradayım. bu yüzden saygısızlık etmek istemem, ama soruma cevabınız "git oyuncaklarla oyna" ise, lütfen bir cevapla zamanımı boşa harcamayın. aptal değilim ve öğrenmeye hevesliyim. ama patronluk taslayan cevapları takdir etmiyorum.

Bu arada, eğer cevabınızı yanlış okuduysam en içten özürlerimi sunarım.

View previous replies…

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
279
Kendiniz bulmak öğrenmenin en yapıcı yoludur, sorunuz benim için oldukça belirsiz, bu yüzden bu şekilde attığım için özür dilerim. Sopa ve top "oyuncağı", moleküler yapıya ilişkin sorunun karmaşıklığı hayal edebileceğiniz uzamsal görüntüyü aştığında çok başarılı bir şekilde kullanılır ve ilk icat edildiğinden beri oldukça eğiticidir. Ayrıca plastecine veya kil ve kürdanlardan da kolayca doğaçlama yapılabilir. Herhangi bir şekilde rencide etmek istemedim. Saygılarımla!

kitchenchemistry

Don't buy from me
New Member
Reaction score
5
sonra tekrar, alındığım için en içten özürlerimi sunarım. ihtiyacım olan tüm temel bilgileri öğrenecek zamanım yok. bunun için üzgünüm, ama yaklaşık 35 gr rasemik uyuşturucuyu temel almaya hazırlanıyorum ve kül suyunu eklemeden önce birkaç soruyu yanıtlamayı çok isterim.... ve kişinin kendi kendine anlaması konusunda hemfikirim, ancak oldukça parasız olduğum için yanlışlıkla 130 doları tekrar tüplere atmak istemiyorum.... (eğer gerçekten aptalca şeyler duymak istiyorsanız bana yaptığım ilk a/b'yi sorun....)

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
279
Hepimiz size yardımcı olmak için buradayız, eğer aramızda bir şeyler ters gitmeye başlarsa, size yardımcı olacak daha yetkin insanlar olduğuna söz veriyorum. Şimdi, aklınızdan tam olarak ne geçtiğini bilmeden önce, başarısızlık belirtileri gösteren çoğu reaksiyon karışımının aslında istenenden daha az ölçüde geri kazanılabileceğine söz verebilirim. Kimyagerin yolu, preparatif ölçekte yapmak istediğinizi küçük ölçekte gerçekleştirmektir, bu nedenle ürünün izolasyonunun asıl amaç olmadığını varsaysanız bile test tüpü bir ilktir, bu nedenle yalnızca reaktanların davranışına ilişkin elde edilen bilgi karşılığında kaybetmeyi göze alabileceğiniz miktarda yatırım yapmalısınız. Kiral moleküllerin çözünürleştirilmesi acemi dostu değildir ve sanırım bu görüşe sahip olan tek kişi ben değilim. Bu tür çalışmalarda yaşadığım hayal kırıklıklarından payıma düşeni aldım, bu nedenle sizi cesaretlendiren ya da cesaretinizi kıran kişi olmaktan kaçınıyorum. Lütfen net bir prosedürel yazıyla gelin (evet bu yine içimdeki eğitimci) ve bunu sizinle ayrıntılı olarak tartışacağıma söz veriyorum. Birkaç teorik çalışma yapmak, gelecekte bir noktada daha yüksek verim elde edecek ve ürünü herhangi bir kahverengi yapışkandan çıkaracak daha profesyonel bir sizde somutlaşacak yapıcı bir uygulamadır.
İyi şanslar ve iyi hızlar!

kitchenchemistry

Don't buy from me
New Member
Reaction score
5
.....i, geriye dönüp baktığımda hatalarımı bulma umuduyla akşamları çabalarımı kaydedecek, ancak bu özel çabada zaman benim tarafımda değil. zaman ayırdığınız için tekrar teşekkür ederim.