PMK ile ilgili soru

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Reaction score
32
merhaba, Yeni PMK (etil glisidat) ile PMK yağına dönüştürmek için yapmam gereken bir işlem var mı? PMK metil glisidatı dönüştürmek için bir işlem olduğunu görüyorum, bu aynı işe yarayacak mı? herhangi bir ipucu var mı?
Teşekkürler!

WillD

Expert
Reaction score
1,021
Metil, etil, tert-butil, izopropil vb. eterler alkali ile reaksiyona girdikten sonra asit ile reaksiyona girer. Reaksiyon her zaman herhangi bir eter için tipiktir. En glisit eterin kalitesi hakkında büyük bir soru.

Last edited:

ghostprince

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
glisidat için bu sentez sürecine rastladım ve deneyen olup olmadığını merak ediyordum
"
Glisidatı ılık suya koyun, PH'ı makul derecede bazik olana kadar kül suyu ekleyin.

Sabunlaşmayı tamamlamak için bir saat karıştırın.

HCl'yi yavaşça damlatın, çözelti kabaracaktır. Çözeltinin kabarcıklanması durana ve PH hafif asidik olana kadar ekleyin (muhtemelen çok asidik olmasını istemezsiniz, bir şeyi parçalayabilir / polimerizasyona neden olabilir) Bunu bir saat boyunca karıştırın, yaklaşık 80C'ye ısıtın.

Bu noktada, dönüşüm tamamlanmıştır. DCM ile ekstrakte edin, DCM'yi NaCl tuzlu suyla yıkayın ve DCM'yi buharlaştırın. Bam, vakum distilasyonu için hazır nihai ürününüz var"

WillD

Expert
Reaction score
1,021
Sadece eter için, tuz için değil
Reaksiyon süresi sıcaklığa ve miktara bağlı olacaktır. Oda sıcaklığında ve 12 saat veya daha uzun sürede daha iyidir.
pH<=3, 80-90*C. Daha önce fazla alkali yoksa, başlangıçta güçlü bir kabarcıklanma olmayacaktır.
Eğer konsantre bir sulu çözeltimiz (alkali tuzları olan asidik) ve sıcak bir karışımımız varsa, BMK üstte bir tabaka olacaktır.

Gus_Fring

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
Bunu deneyen var mı? Çok ilginç görünüyor.... ama tarifleri denerken pmk'nın çoğunu kaybettim ...

Gus_Fring

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
Peki, bu tarifi bu değişikliklerle denediniz mi? Sonuçlar?

Fring

Don't buy from me
New Member
Reaction score
27
DCM yerine eter kullanabilir miyim?

WillD

Expert
Reaction score
1,021
Evet, sadece eter değil