Question tekrar çözünürlük

johski

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
Hey, kim bana d-meth izomerini rasemat meth'ten tam olarak nasıl ayıracağımı açıklayabilir? Açıklanan talimatlardan pek anlamıyorum... bunu kendi başına yapan biri bana nasıl yaptıklarını açıklayabilir mi?
meth rasematının ısı altında d-tartarik asit ve metanol ile reaksiyona girmesine izin verip bunları bir ayırma hunisinde ayırabilir miyim? İki fazdan biri d-izomeri içerir ve metanol buharlaştıkça kristalleşmesine izin veririm. Eğer öyleyse, d-izomer hangi fazı içerir? Maalesef elimde sınırlı sayıda kimyasal var.
Kimyaya yeni başlayan biri olarak biri bana yardım etmek için zaman ayırırsa çok minnettar olurum... belki biri bana mesaj atar? sadece freebase ile mi yoksa hcl ile de çalışıyor mu?
Çin'den d-tartarik asit sipariş ettim, gerçekten d-tartarik asit olup olmadığını nasıl anlayabilirim? Aslında cas numarasının doğru olduğundan eminim.
Size gerçekten minnettar olurum.
Saygılarımla

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
416
Elinizde rasemik metamfetamin freebase var. L-(+)-tartarik asit koyuyorsunuz. Bir tuz oluşacaktır. Bu tuz L-metamfetamin tartrattır. Çözeltiyi vakumla süzün. L-metamfetamin tartarat filtre kağıdında kalacaktır. Aşağıdaki şişede D-metamfetamin freebase olacak. Bunu HCl gazı ile gazlaştırırsanız D-meth HCl elde edersiniz.

Teorik olarak. Pratikte, L-meth'in çoğunu çıkarmak için L-(+)-tartarik asit ile tuzlama işlemini birkaç kez yapmanız gerekebilir. Elde edilen ürün de tamamen saf D-meth olmayacaktır, ancak çoğunlukla D-meth olacaktır.

Ayrıca, tartarik asidin isimlendirmesini de anlamanız gerekir. D-tartarik asit, d-tartarik asitle (küçük d harfiyle) aynı değildir. Bu oldukça kafa karıştırıcı ve karmaşıktır. İşte anahtar:
L-(+)-Tartarik asit (modern adı) = L-tartarik asit = d-tartarik asit (eski adı) = ucuz, doğal, erişilebilir
D-(-)-Tartarik asit (modern adı) = D-tartarik asit = l-tartarik asit (eski adı) = pahalı, sentetik, elde edilmesi zor

L-(+)-tartarik asit ve D-(-)-tartarik asit öneklerini kullanmalı ve bunlara bakmalısınız.
L-(+)-tartarik asit, L-metamfetamini tuzlayacaktır ve D-(-)-tartarik asit, D-meth'i tartarat tuzu olarak tuzlayacaktır.

johski

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
l tartarik asi̇t daha önce d tartarik asi̇t olarak mi adlandiriliyordu?

Hcl ile nasıl gaz yapabilirim?
Yoksa sadece karıştırmak yeterli mi?

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
416
Hayır! Küçük harf "d"/"D" ile "l"/"L" arasındaki farkı görmeniz gerekir. Bunlar farklı anlamlara gelir.
L-(+)-tartarik asit (büyük harf "L"), d-tartarik asit (küçük harf "d") ile aynıdır.
D-(-)-tartarik asit (büyük harf "D"), l-tartarik asit (küçük harf "l") ile aynıdır.

Küçük harfli isimler eskidir ve artık pek kullanılmamaktadır. Bazı synth açıklamaları hariç, bu da her şeyi gerçekten kafa karıştırıcı hale getiriyor. Arka plan karmaşıktır ve nasıl çizildiklerine veya polarize ışığı nasıl döndürdüklerine bağlı olarak geçmişte ve şimdi molekülleri adlandırmanın farklı sistemleriyle ilgilidir.

Bu sitede kuru HCl gazının nasıl üretileceği ve kullanılacağına dair mükemmel bir açıklama var. Arama fonksiyonunu kullanın.