Reuters gazetecileri

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Solutions
2
Reaction score
1,706
Deals
666
Bir saat önce Forum, bilet sistemi üzerinden aşağıdaki talebi aldı:

İnanılmaz derecede kızgınım! İşte benim yorumlarım:
1. BB Forumumuz hakkında bir yıllık materyal hazırlamak ve ardından muhtemelen burada olamayacağım bir Pazar günü yorum istemek için oldukça aşağılık ve kötü niyetli bir insan olmalısınız. Ve yorum göndermem için bana 24 saatten az bir süre tanıması. Açıkçası, tüm hesap, onu okumak ve zamanında cevaplamak için zamanım olmayacağıdır.
2. Bir yetkili olarak hitap ettiğinizde, kendinizi tanıtmanız gerekir. Adınızı ve soyadınızı verin ki sizin gerçek bir gazeteci olduğunuzu doğrulayabileyim.
3. Ajansınızın etki alanına ait kurumsal bir e-posta hesabı sağlamalısınız.

Eğer hala bir röportaj ve sorularınıza yanıt istiyorsanız, bunları sağlamaktan mutluluk duyarım, ancak bu basit ve anlaşılır gazeteci etiği kurallarına uymalısınız. Bunu herkese açık olarak yayınlıyorum çünkü makalenizin tonunu anlıyorum. Reuters gazeteciliğinin tarafsızlığını sorguluyorum ve gelecekteki bir makalenin yazarının, makale yayınlandıktan sonra yorum için öne çıkmasını talep ediyorum.

UPD:https://www.reuters.com/investigates/special-report/drugs-fentanyl-supplychain/

Last edited:

dnBQByvHb8Zkawbjpx

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
25
Eski bir bilgelik olan "Medyadan ne kadar nefret ederseniz edin, onlardan yeterince nefret etmiş sayılmazsınız" sözünün doğruluğu bir kez daha teyit edildi. Eski medyanın 24 saatten az bir süre tanıması, "BBGate'e ulaştık ama yanıt alamadık" iddiasının teknik olarak doğru olduğunu iddia etmelerini sağlayan standart bir hile gibi görünüyor.

İronik bir şekilde, uyuşturucuya karşı savaş fentanil sorununa neden oldu. Medya ve kolluk kuvvetleri fentanilin peşine düşerek daha da kötü bir şeye neden oldular. Nitazenes. Hiç öğrenmeyecek misin, Reuters?

Yine de bu hikayede olumlu bir şey var. Reuters, BBGate'in yasal ve güvenli bir pazar yeri olduğunu ve satıcıların reklamı yapıldığı gibi yüksek kalitede ürün teslim ettiğini doğruladı. Önümüzdeki günlerde ilk siparişimi vereceğim.

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Solutions
2
Reaction score
1,706
Deals
666
Forumda, özel konuşmalardaki herhangi bir bilginin 90 günden fazla tutulmadığı, ardından her şeyin silindiği açıkça belirtiliyor. Ne aldıklarını ve kimden aldıklarını bile doğrulayamıyorum.

Last edited by a moderator:

Throw-off

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
35
Tipik Medya taktikleri, savunma yapmak için 328 günü olan davalıya çürütme yapmak için 1 gün verir. "Senin için kurallar var ama benim için yok" sözü akla geliyor.

Throw-off

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
35
Opioid krizinin nerede başladığını unutmayalım, sorunlarınız için dünyanın öbür ucundaki bir web sitesini ve bir şirketi suçlamak çok kolay ama herkesi Oxycodone'a bağımlı hale getiren, kimyagerlere ve doktorlara ikna edici raporları için para ödeyen Big Pharma'ydı. Cepleri dolarken görmezden gelen politikacılarla birlikte. Umarım Reuters bu kuruluşlara da ulaşır ve makale hakkında yorum ister.

BevItUp

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
59
Evet, ama ne aldığınıza güvenebilirdiniz, çünkü çoğu insan ağrı kliniklerinden bunlardan kova kova alıyordu.

Ayrıca aşırı dozdan ölümlerin birçoğu en azından ihmalkar cinayet olarak değerlendirilmeli, çünkü kurbanlara ne aldıkları konusunda yalan söyleniyor.

Uzun süredir eroin kullanan bir arkadaşım var; görünüşe göre normal bir hayat ve kariyer sürdürebilen adamlardan biri. Ona fentanil katkılı olduğunu söyleseydiniz bunu kabul ederdi ve dozunu doğru ayarlardı; ancak 2023 yılının Şubat ayında yüksek oranda fentanil içeren bir kit satın aldı ve bunu ona söylemediler.

Toleransı nedeniyle ölmediğini düşünüyor, ancak yaşam destek ünitesine bağlıydı ve yaklaşık sekiz ay boyunca tekerlekli sandalye ve ardından yürüteç kullanmak zorunda kaldı; kimsenin ne dediğini anlayabilmesi iki ay sürdü.

Politikacılar Dunning-Kruger etkisinin yürüyen vaka çalışmalarıdır ve her zaman çok zeki olduklarını düşünmeleri beni öldürüyor, ancak öngörülemeyen sonuçlar yasasından tamamen habersizler. Tabii ki federal polis DEA, FBI, ATF, vs. de genişletilmiş yetki ve bütçeleri kabul etmekten mutluluk duyuyor.

Dostum... sanki hep aynı şeyler hakkında atıp tutuyorum

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
64
Bir forum web sitesinin kendisi hakkında yalan söyleniyorsa, yani forum veya faaliyetleri hakkında yanlış ve zarar verici ifadeler kullanılıyorsa, bu potansiyel olarak hakaret teşkil edebilir.

Bir foruma yönelik hakaret suçlamalarını ele almak, forumun itibarını ve bütünlüğünü korumak için yasal hususları etkili iletişim ve moderasyon stratejileriyle dengeleyen proaktif bir yaklaşım gerektirir.

Ticari karalama iftira (sözlü yanlış beyanlar) veya hakaret (yazılı veya yayınlanmış yanlış beyanlar) şeklinde olabilir. İşletmeler, itibarlarına ve ticari çıkarlarına zarar veren yanlış ve zarar verici beyanlarda bulunanlara karşı yasal işlem başlatabilir.

Kamuya Açık Bir Yanıt Vermek: Gerçeği açıklığa kavuşturmak ve yanlış bilgileri düzeltmek için yanlış ifadeleri forumda veya diğer iletişim kanalları aracılığıyla kamuya açık olarak ele almak.

Metribolone

Don't buy from me
Resident
Reaction score
21
"Reuters bbforum yöneticisi @HEISENBERG 'e "annen eşcinsel olduğunu biliyor mu?" diye sordu. Yanıt alamadık."

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
64
The Pirate Bay
defalarca kapatılmaya çalışılmasına rağmen teknik dayanıklılık, anonim barındırma, yasal manevralar, aktivist desteği ve küresel, merkezi olmayan yapısı sayesinde çevrimiçi kalmıştır.

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
235
Foruma övgüler yağdıracak bir hikaye gibi görünmüyor. IDK mülakatta iyi şanslar dostum

France

Buying through escrow
New seller
Language
🇬🇧
Reaction score
4
Bu tür durumlar düşündüğümüzden çok daha fazla gerçekleşir, bu gerçekten birçok gazeteci tarafından kullanılan kasıtlı bir stratejidir.

DMTrott

Don't buy from me
Resident
Reaction score
31
Şunun kesinlikle arkasındayım: "Bu birkaç çürük elma vakası değil, aksine, karışıma atılan bir avuç istisna ile birlikte itibarsız korkaklardan oluşan girdaplı bir lağım çukurunun örneğidir. Bu modern gazeteciliktir, meslek kılığına bürünmüş bir iştir ve saygınlıktan hayal edilebileceği kadar uzaktır."

ve: "Neredeyse değişmez bir şekilde sahibinin gündemini temsil edecek ve genellikle takip etmesi gereken önceden hazırlanmış bir anlatıya sahip olacaktır."

ve: "Soğuk gerçek şu ki, modern çağda dördüncü kuvvet etkin bir şekilde propaganda bakanlığı olarak çalışmaktadır."

Uzun versiyon: https: //dmtrott.substack.com/p/the-ministry-of-propaganda-journalists"

Günlerini maaş çekleri için gerçekleri çarpıtarak geçiren bu insanların geceleri nasıl uyudukları hakkında hiçbir fikrim yok.

BevItUp

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
59
Rahat uyurlar; doğruluklarından emindirler, olayları sadece rapor edenlerle alay ederler, ne kadar özel olduklarının farkındadırlar, bir fark yaratmaya kararlıdırlar, başkalarının nasıl yaşayacaklarını anlamalarına yardımcı olmak onların yüküdür.

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
354
"Tüm tiranlıklar arasında, kurbanlarının iyiliği için içtenlikle uygulanan bir tiranlık en baskıcı olabilir. Soyguncu baronların altında yaşamak, her şeye gücü yeten ahlaki işgüzarların altında yaşamaktan daha iyidir. Soyguncu baronun zalimliği bazen uyuyabilir, kibri bir noktada doyabilir; ama kendi iyiliğimiz için bize eziyet edenler, bunu kendi vicdanlarının onayıyla yaptıkları için bize sonsuza kadar eziyet edeceklerdir." - C.S. Lewis

KurtV989

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
86
NOT fent... yapmak için reaktif bulmakta bu kadar zorlanmama şaşmamalı. Teşekkürler Reuters!

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
278
Bu konuda tek cümlelik bir açıklama yapmak zorunda hissediyorum kendimi: "lütfen fentanilin, bağımlı doğmadıkları sürece hiçbir şekilde masum olmayan bağımlılardan çok daha büyük bir sayıda ameliyat ağrısını hafifleterek hayat kurtarmaktan ziyade nasıl daha fazla zarar verdiğini açıklayın". Bu daha eski bir ifade: "Eğer uyuşturucu kullanmak zararlıysa ve aşırı yemek yemek de zararlıysa, o zaman neden uyuşturucu satıcılarını avlamak için büyük miktarlarda para harcanıyor da hiçbir fast-food restoranında daha dar kapılar uygulanmıyor?"

BevItUp

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
59
Burada yaptığınız açıklamanın kibar bir versiyonuyla cevap vermiş olabilirsiniz. Temelde okuyucuya saklanmadığınızı ancak size yanıt vermek için yeterli zaman verilmediğini bildirmek için.

freedum

Buying through escrow
New seller
Language
🇬🇧
Reaction score
42
Deals
1
Fent forumda yasaklı değil mi?

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,732
Deals
1
Merhaba.
Fentanil, izomerleri ve analoglarının BB Forum'da ticareti yasaklanmıştır.

freedum

Buying through escrow
New seller
Language
🇬🇧
Reaction score
42
Deals
1
Ben de öyle düşünmüştüm. Özgürlük, özerklik vs. benim için her şeydir. Ancak her şeyin bir dengesi olmalı. Bence fentanil bu dengeyi sağlıyor. Ayrıca tehlikeli uyuşturucuların, uyuşturucuya karşı verilen bu aptal savaşa doğrudan bir tepki olduğuna inanıyorum. Kokain, mama, eroin. Eskiden çok daha iyiydi, çok daha güvenliydi. Şimdi tonlarca berbat uyuşturucu karışımımız var ve her şeyin içinde fentanil var.

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
235
Size geri mesaj atarsa bir güncelleme duymak isterim

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Solutions
2
Reaction score
1,706
Deals
666
KpO9tVd2l0

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Solutions
2
Reaction score
1,706
Deals
666
Hiçbir şey değişmiyor. Yorumlarımızı istemiyorlar, konuşmak isterlerse her zaman hazırım, ancak "Cevap vermek için 2 dakikanız var" formatında iletişim kurmaya hazır değilim.
Ayrıca, farklı zaman dilimlerinde yaşıyoruz.

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
235
Gazetecilik yapmak için ne kadar iğrenç bir yol. Gerçi günümüzde pek çok gazeteci için standart bu gibi görünüyor. Eminim yayınlamayı planladığı bir eğimi vardır

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
235
Bilgiye neden bu kadar hızlı ihtiyaç duyduğunu bilmek isterim. Sizin tarafınız olmadan hikayeyi yayınlamanın zor olduğundan şüpheleniyorum