Question 2-CB'nin (CAS: 66142-81-2) adım adım kimyasal sentezi

chemistry.mob

Don't buy from me
New Member
Reaction score
34
2-CB'nin adım adım tam kimyasal sentezinin ne olduğunu bilmek istiyorum, hepinize teşekkür ederim!

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
278
Kimyager gibi çalışıyorsanız ve reaksiyon ilerlemesini kontrol etmek için ince tabaka kromatografisi kullanıyorsanız. Başlangıç aldehiti (ki sizde var) ve stirenin yanı sıra 2CHxHCl ve nihai ürünü içeren çok küçük bir numune setine ihtiyacınız olacak. Bende az miktarda stiren ve bir miktar 2CH x HCl var, sadece miligramı yeterli, ürüne ulaşamadım ve ayrıca yasadışı, bu yüzden gönderemiyorum. Normalde, reaksiyon karışımının TLC örneğini, plaka üzerinde yoğunlaşan üründe dönüştürülmesi gereken bileşenlerle (2CH) birlikte alırsınız. Karışım numunesinde yeni ve çoklu lekeler belirirse (bu, eppendorf tüpü gibi mikro ölçekte bir karışım çalışması olarak işlenir) bu oldukça kötü bir haberdir ve üründen daha fazla bileşik oluşturduğundan, durmalı ve karşılaştırma için ihtiyacınız olan bir numune için ürünü saflaştırmaya çalışmalısınız. Ya da belki şansınız yaver gider ve bana P.M. gönderirsiniz ve ben de size bir iplik olarak göndermek istediğim stiren için mükemmel bir hazırlık sağlarım. Başkalarının doğrulaması çok değerlidir. Her neyse, ucuz, kolay, hızlı, çoğu prosedüre kıyasla yüksek verimle yapılabilir (Henry iyi çalışıyor)... mesele şu ki, uygulaması süper basit. Ve süslü kimyasallar kullanılmadan yapılıyor.