Dietil eter yerine hangi reaktifleri kullanabilirim?

bitcoinup2020

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
16
Merhaba, ben yeni başlayan biriyim.

6. Ham MDMA serbest baz, alkali çözeltiden dietil eter (veya petrol eteri) 2 x 50 mL ile ekstrakte edilir. MDMA içermeyen baz içeren eter ekstraktı MgSO4 üzerinde kurutulur.

6. adımdan itibaren
Dietil eter yerine hangi reaktifleri kullanabilirim?

Cevap için çok teşekkür ederim. saygılarımla

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Reaction score
51
Dietil eterden daha güvenli olan etil asetat kullanabilirsiniz

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Reaction score
510
Deals
5
Etil asetat alkali ile temas ettiğinde kısmen hidrolize olur, freebase ekstraksiyonu için iyi değildir.
@bitcoinup2020 yerine polar olmayan (suyla karışmayan) herhangi bir çözücü kullanabilirsiniz, popüler seçenekler şunlardır: petrol eteri (nafta, beyaz kir), toluen, ksilen, hekzanlar, diklorometan veya bunlardan herhangi birinin yokluğunda NaOH çözeltisi ile yıkanmış pompadan benzin bile kullanılabilir, ardından H2SO4 yıkama kullanılabilir.

View previous replies…

bitcoinup2020

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
16
diklorometan kullanabilir miyim Adımlara göre miktarı çıkarmak için bana söyleyebilir misiniz? diklorometan 2 x 50 mL

bblanco

Don't buy from me
Resident
Reaction score
41
Merhaba beyler,

Bu petrolü evleri ya da çiftlikleri ısıttıkları gaz istasyonundan alıyorum. Bir yerde sadece fraksiyonel damıtma yapabileceğinizi ve 20-60 derecede sonucun eter olacağını okumuştum?

Kimyager değilim ve kendimi ve davlumbazın yarısını havaya uçurmadan önce hmm belki de kontrol etsem iyi olur diye düşündüm... şimdi tiner kullandım (boya şeyi)... ama bu petrole sahip olduğum için onunla bir şeyler yapmak istiyorum...?

Teşekkürler!
BB

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Reaction score
510
Deals
5
Evet, bu petrol eteri, gerçekten de fraksiyonel olarak damıtabilir veya yağları ve katkı maddelerini çıkarmak için basitçe saflaştırabilir ve olduğu gibi kullanabilirsiniz

bblanco

Don't buy from me
Resident
Reaction score
41
hızlı ve faydalı bilgi için teşekkürler. takdir ettim!

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
279
İstediğiniz şey gerçek bir eter ise (petrol eteri, katı kimyasal terminolojide alkanların bir karışımıdır, büyük olasılıkla hekzanlar), kaynağı kolay ve oldukça eşdeğer davranan maddeler MTBE (metil-tertbütil eter) ve diizopropil eterdir, ancak kaynama noktaları daha yüksektir, ancak bu sadece kullanımlarını dietil eterden (yaygın olarak eter olarak bilinir) daha güvenli hale getirir. Yukarıdaki yazı gerçekten yararlı bir yazıdır, sadece 100C'nin üzerinde kaynama noktasına sahip olan beyaz ispirto, toluen ve ksilenlere dikkat edin, bu nedenle döner buharlaştırıcı olmadığında buharlaştırma prosedürlerini zorlaştırabilirler. Etil asetat kullanıyorsanız, bununla asla güçlü asidik veya alkalin çözeltileri ekstrakte etmeyin ve pH aşırı olmasa bile (5,5-8,5) hızlı hareket edin. Hidroklorürden serbest bıraktığım 5MeOTriptamin'i etil asetatla, ancak hidroksit yerine baz olarak K/Na karbonatla ekstrakte etmenin güvenli olduğunu biliyorum. AcOEt bir ester olduğundan, pH çok yüksek veya çok düşükse elde edildiği asit ve alkole kolayca hidrolize olur (bu durumda asetik asit ve etanol, her ikisi de sadece pH'a duyarsız uygun bir çözücü ile çözeceğiniz bir karışıklık yaratacaktır). Eğer bir karışıklık yarattıysanız ve ayrıştırma yoksa aptal olmayın ve her şeyi çöpe atmayın, burada size yardımcı olacak pek çok kişi var. Birçok yeni başlayan sadece sinirlenir ve aslında değerli eksik bilgilerle kurtarılabilecek karışımlarını çöpe atar.

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
279
Ekstraktifinizin (ekstrakte edilecek çözelti) yaklaşık pH'ını ve yukarıda bahsedilen çözücülerin kaynama noktalarını sadece benim değil herkesin vermesini istemek benim açımdan eğitici olacaktır. Bunu çok önemli bir alıştırma olarak düşünün, bunları araştırarak öğrenmeniz gereken ilgili dersler var.

View previous replies…

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
279
Evet, cevap doğru! DCM düşük kaynama noktasına sahiptir ve alev almaz, bu nedenle buharlaştırılması kolaydır (baş dönmesine neden olur ve biraz toksiktir) ancak halojenli çözücülerin neredeyse her zaman alt katmanı oluşturduğunu ve günlerce beklemek veya titreşimli bir yapay penis alıp 12 saat içinde bitirmek istemiyorsanız güçlü alkaine çözeltileriyle iyice çalkalanmaması gerektiğini unutmayın. Daha ziyade daha hafif temasla 3x50 mL veya 1X75 & 2x35 mL ekstraksiyon yapmalısınız. Tuzlama ve tuzlu suyla yıkama ile uyumlu değildir, en iyi anh ile kurutulur. Mg SO4.

bitcoinup2020

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
16
Çok teşekkür ederim, bunu yapmak için daha fazla cesarete sahibim. Saygılarımla çok teşekkür ederim

bitcoinup2020

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
16
Bu yöntemin 100 katına ölçeklendirmek istersem DCM kullanmam gerekir 50ML*100 kat = 5000ML boyutunda miktar mı?

bitcoinup2020

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
16
6. adımdan itibaren
Adım 6'dan x100 sayısına yeniden boyutlandırmak istersem, x100 çözümünü kullanmam gerekir. boyuta göre de mi?