Съвети за редуктивно аминиране на Al/Hg (MDMA)

cooked_Chef

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 12, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Здравейте на всички!

Само няколко въпроса във връзка с добрия стар метод ММ, поради наличието на материали в моята страна, прецених възможностите и това е най-доброто за мен.

Просто искам да получа съвет относно редукционното аминиране:

1. Какво е най-голямото количество смес от MDP2P и нитрометан, което може да се използва безопасно? Виждам, че методът на ММ изисква 25 g MDP-2-P : 20 ml MeNO2

Мислех да направя 75 g MDP-2-P : 60 ml MeNO2

И също така - има ли още някакви съвети за този конкретен метод?

С най-добри пожелания
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Здравейте, Има ли някаква причина да не използваме MeNH2 вместо нитроетан? Ако разбирам добре, нитроетанът така или иначе се разгражда до MeNH2, така че би могъл да бъде по-лесна за получаване алтернатива.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Предполагам, че сте искали да кажете нитрометан*
Както и да е, възможно е да се извърши редукция на едно гърне.
 
Last edited:

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Патън, да, моя грешка, исках да кажа нитрометан. Сега виждам проблема, говорех за солта MeNH2-HCl, която е лесна за получаване, но ни трябва фребаза, която е газ, така че ако започнем от MeNH2-HCl, трябва да я направим фребаза и да я разтворим в разтворител, без да превръщаме лабораторията си в газова камера. Имате ли някакви доклади или съвети как да направим това? След това този разтвор на свободна основа на MeNH2 може да се добави към амалгамата и MDP2P. Или по-скоро да смесите разтвора на MeNH2 с MDP2P и да го добавите към амалгамата? Съжалявам, просто гадая, досега не съм намерил добро описание на това, а и никога не съм се опитвал да правя MDMA, но сега има шанс да се сдобия с PMK и търся най-добрия начин да го използвам.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Публикувал съм за генерирането на свободна база от метиламин тук.
Бих искал да продължа тази дискусия в подходяща тема за синтеза на MDMA (линк по-долу).
 
Top