Разгледайте моя горещ котлон (снимки)

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
И така, не много отдавна реших, че ми трябва комплект за вакуумна дестилация. Е, за да стигнеш от 0 до всичко необходимо (стъклени съдове, вакуумна помпа, гореща плоча, водна помпа и т.н.), той струва няколко долара. Исках да спестя пари, където мога, и да подобрявам, докато вървя. Помислих си, че ще купя най-евтината гореща плоча, която се разбърква и ще свари 250 мл под вакуум, нали? ГРЕШКА!
N2jE8ptgDo

Взех си една от тези подръчни 250-ватови работни места.
We2Grn9TiP


Под -30psi тя в крайна сметка едва щеше да кипне водата. Това няма да се получи. Обмислих възможностите си. Да си купя нова, силиконова подложка около БФ, запалка за скара на дървени въглища, някаква навита нагревателна жица и нещо, което да я контролираһттр://.... Да обера котлона за готвене. 🤔Да ограбиш котлон за готвене? 🤓🤷 Това е най-евтиният начин, който знаех, че мога да направя работещ, след като проучих.
Отидох до Walmart и взех един от тези за 15 долара
PbtDAea6Rs

След това го разглобих.
3S5KibEtB7

Това е 8-инчовата горелка, поставена върху 6-инчовата основа на бъркалката.
NTcGisVJuB

Използвах изключителното си желание и метан, за да свия тази горелка с 2 инча, за да пасне. (И скоба за бърз захват. Просто обикалях на всеки няколко сантиметра и я притисках).
Що се отнася до окабеляването, оставих всичко за бара за разбъркване и извадих всичко за горелката. Тя имаше платка и когато показах чипа на обектива на Google. Това е тиристер. Той беше с номинална мощност 4 ампера и 600 вата. Горелката с намотка е 1100 вата. Не бях сигурен дали ще намали ампеража или просто ще се задейства веднага. Трябваше да се махне и аз монтирах копчето от котлона на Mainstays
LTanC3uhDJ

Захранващите проводници са запоени към входа на патетичния предпазител и към входа на трансформатора. Термисторът от mainstays е напълно включен, има превключвател, който щраква, и метална термочувствителна лента, която предпазва всичко от изгаряне на къщата.
AVdKlB6b9L

За да монтирам елемента, отрязах върховете на крачетата и винтовете държат долния блат. Това са оригиналните монтажни отвори, а с отрязването на върховете на крачетата получих 1/4" разстояние.
OMuGO1WKAm

Просто изрязах светодиодната лампичка от стойките (и двете) и запоих една върху светодиода в бъркалката. Тези снимки са само за да покажат, че работят.
7jvSRgETlK

Тези скоби дойдоха с климатика и аз просто ги пробих и завинтих. Другата страна е под ръба на плочата, така че не можете да ги видите или да се надупчите. Не знам откъде дойде алуминиевата тръба, беше в чекмеджето ми за боклук. Елементът е изолиран от тръбата с UV смола, а тръбата е монтирана към скобата с UV смола. Тествах смолата, като я изгорих с бутанова горелка и тя беше изненадващо устойчива. Тя изобщо не изгаряше и не се разтапяше. Също така на тази снимка можете да видите как скосих магнитите на механизма за разбъркване, за да освободя намотката. В 99,9 % от случаите бъркалката остава точно между двата магнита, така че това не влияе на работата. Друго нещо, което можете да видите тук, е, че горелката е гореща до червено 🔥
При първия тест снощи с удоволствие установих, че всичко работи от първия опит. Когато усетих, че се нагрява, взех RBF и сложих около 250 ml вода в нея, за да проверя колко бързо ще заври. В около 1:30 ч. разбъркването спря. Помислих си: "Опасност, топлината напои мотора толкова бързо", но когато погледнах, това, което се случи, беше, че алуминиевата пластина на дъното на горелката беше увиснала докрай, докато не спря разбъркването. Водата започна да кипи, преди да успея да я изключа, около 2 минути.
И така, ето ви го горещ котлон с мощност 1100 вата на обща цена от около 50 долара. Ще трябва или да намеря парче стомана, или просто да оставя тази алуминиева плоча, но винтовете държат елемента, така че не е необходимо, просто реших, че ще предпази мотора за разбъркване от топлината. Имам няколко дестилации, които са готови за днес. Ще го наблюдавам и няма да го въртя на повече от 1/2 мощност и ще го разклащам.
Направете го. Продължавайте да натискате 💪🤜 бъркалка
 

Attachments

  • 2CUB1ydn3l.jpeg
    2CUB1ydn3l.jpeg
    25.1 KB · Views: 129
  • H71vpn2cVh.jpg
    H71vpn2cVh.jpg
    2 MB · Views: 188

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Ето и актуализацията. След няколко минути лъчистата топлина от намотката разтопи напречната греда, към която е монтиран двигателят за разбъркване. 😂Направих нова и напъхах попкан под пластината за топлинен щит, но това не проработи и електрическата лента се разтопи, а една от клемите на горелката се късо съедини с шасито. Жена ми седеше там и ме гледаше през рамо, за да се увери, че съм купил нова. Взех голям 800-ватов бъркащ котлон втора употреба за 100 долара
 

xile

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 25, 2023
Messages
102
Reaction score
50
Points
28
Моето мнение е: бу: евтина магнетична бъркалка и пуснете Сондата от ваната си. Използвайте външен термометър. Купих си гореща плоча с бъркалка само за ~70 € и тя преминава през 320 °C без самостоп.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Днес видях толкова много такива, които прекъсваха при 100°C. Не виждам как някой може да получи нещо при тази температура. Бях доволен да видя, че адаптерът на Claison отстрани проблемите ми с ударите. Не само, че кондензаторът е на около 3 инча по-далеч от колбата за кипене, но и ударът би трябвало да завърти този ъгъл, което няма да се случи, защото има няколко инча право нагоре, където може да отиде
 
Top