Липсва ли на някой друг 2000-те години

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
358
Points
63
сега всичко ми се струва толкова бездушно... от архитектурата до модата. дори технологиите, като че ли никой друг не пропуска това?

MPI2g918e3
ItXQpNyUC0
FJcRayeDdN


Уморен съм от корпоративизма, който взема връх... липсват ми забавни и сладки неща. имах лаптоп, който работеше с Windows 7, и винаги ми харесваше колко динамично изглеждаше. липсва ми дори телевизията от 2000 г., която просто беше различна. някой друг съгласен ли е? или вие имате епоха, която ви липсва повече?

Когато бях много по-млад, имах малък телефон с копчета. на бог не знаех как да го използвам, но се ровех във файловете и пусках мелодиите, само за да гледам анимацията на малкия въртящ се диск. наистина ми липсва времето, когато техниката имаше някакъв скеоморфизъм. сега технологията се чувства толкова далеч от "реалния свят". не ми харесва.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Те намаляват скоростта на рендерите на нашата симулация. Най-лошото нещо, което се случи, беше технологията mp3. Изхвърлете стереоуредбата си на боклука и се сдобийте с 12-инчов високоговорител с Bluetooth. Няма значение, че звучат по един и същи начин. От 60-те до 00-те години на миналия век hifi аудиото беше любимото ми хоби освен наркотиците, китарите, колите и момичетата без особен ред, но някакъв идиот напълно уби аудиофилското движение с компресираните цифрови.. Спомням си, годината беше 1998 г., водех приятеля си и и едно момиче до съседния окръг, за да си вземем пакетче от онзи специален среден клас за 35/8 долара от гаджето на майка ѝ. Карах по четвъртата лента в моя Форд Ескорт от 88-а. Така се казваше, но това беше концертна зала на колела. 2-10, 2-12, Polk 6x9 на капака на задния капак. Polk 6.5s, отделени във вратите, 3 четириканални усилвателя. We're jammin' says Bob Marley rolling through at 80mph. Песента свършва: " Чуваш ли нещо?" Да, имам мъртва предна гума и дори не мога да разбера при 80 мили в час. Звук като от хеликоптер.😆😆😩
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
358
Points
63
омг животът ти буквално звучи като сън, някак си съм желирана ^^;

Мисля, че нещото, което заби последния пирон в ковчега на аудиофилското движение, е смартфонът. преди това всяка част от технологията имаше свое собствено предназначение. за аудио имахме радио, колони, може би дори mp3, такива неща. сега всичко е просто като че ли залепено на едно устройство. трудно е да се наслаждаваш на музика, когато си разсеян с 10000 други неща. Предполагам, че съвременните технологии са решили някои проблеми, като например опит за пиратско копиране на песен и получаване на вирус. харесвам безплатните музикални сайтове, не ме разбирайте погрешно (не ме карайте да започвам за това, че повечето от тях са безполезни без премиум такса), но ми липсват устройствата, които са РАЗДЕЛНИ. съвременните смартфони са рецепта за психично заболяване, кълна се в Бога.
 
Last edited:

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
503
Reaction score
236
Points
43
Спомняте ли си мобилните ни телефони в началото на 200-те години? Първият ми сензорен екран изискваше стилист, за да направи каквото и да било. Gameboy ме върна назад! Имах този на снимката
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
358
Points
63
имам само сензорен екран по времето, когато бяха доста прилични, защото майка ми не обичаше да обновява техниката без причина. имах стилус, но никога не ми се е налагало да го използвам, слава богу

btw не мисля, че телефоните са съществували през 200-те години на миналия век lol ^^;

сега всички телефони са обикновени правоъгълници, толкова тъпо. разбирам, че може да се персонализира с калъфи, но ми се иска да има повече възможности. все още имам ретро телефон, но го използвам само за да правя сладки снимки. снимките, направени със зърнисти картофени камери, са различни.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Можете ли да заровите телефона ми? Ебати НЕ, това струва 0,50 долара на минута, независимо дали някой отговаря или не.
Днес; FUCK NO, но ще включа малката си гореща точка за теб,,, 🧕
държа малката гореща точка на татко включена и отворена. Когато се свържеш, той пуска " she's my cherry pie"
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
358
Points
63
Може да е глупаво да публикувам това, но се съмнявам, че може да бъде лесно идентифициран + премахнах данните от exif, но ето един пример за това, че камерите с картофи са по-сладки от тези с висок резолюция ^^;
VYBSeP3Uvt
 

vis

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2023
Messages
146
Reaction score
102
Points
28
Големият екран с висок коефициент на разделителна способност извлича максимума от него. Не мога да видя сладкото ти лице, виждам капка
 

edy's

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 1, 2023
Messages
63
Reaction score
45
Points
18
Да, Ман, всичко е истина
Дали това е остаряването,че поглеждайки назад във времето,старите времена властват?
Оре ще дигитализацията прецака преживяването на живота.
В старите времена излизаше,напиваше се с хората около теб,запознаваше се с момичетата или с това,което си търсил и фиктивно ги срещаше.
Не като сега,да правиш първо впечатление с интернет снимка,на стола вкъщи...САМО!!
И манипулацията на телевизията,която ти дава мнения за това как да мислиш,без да мислиш и да си съставиш собствено мнение.
Факт, лесно е да следваш мнението на масовия потребител, но мислиш ли за собственото си мнение и не се ли осмеляваш да излезеш с него и имаш ли шанс да те застрелят или нещо по-лошо.
Fuck the digital adiction to phones to.free your self,....
Но как?
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
358
Points
63
Мисля, че част от това е носталгията, но има научни доказателства, които показват, че не трябва да получаваме толкова много време пред екрана. нямам линкове под ръка, но просто се огледайте, има доказателства навсякъде. чувствам се още по-зле за ген алфа и "децата на ipad". аз бях нещо като дете на ipad в младостта си, но не беше толкова лошо, колкото е сега. Да, технологиите могат да бъдат полезни, когато се използват умерено, но никой не иска да ограничи времето, което прекарва на екрана. на практика живеем онлайн. забавлявам се много повече, когато излизам с приятелите си и други неща, но съм склонен да се затварям в себе си, защото нямам мотивация и съм малко психично болен. това, че съм постоянно около технологиите, само влошава положението. това е порочен кръг и се опитвам да изляза от него ^^;
 
View previous replies…

edy's

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 1, 2023
Messages
63
Reaction score
45
Points
18
Малко сте психично болни? Или живеете свой собствен живот и имате глас в главата си, с който да разговаряте от време на време? Звучи фермилиарно (нали именно ти си този в главата ми, който ми дава тези идеи и решения късно вечер😂😂👍)
Мисля, че знам какво имаш предвид, и аз също, и тя, но тя вече спи.... Мисля, че...😂🤔🤔🤪.
Това е просто лесно бягство от суровата реалност,
Животът се променя, а аз не мога да съм в крак с него, така че отдавна се отпуснах, телевизията е най-лошото нещо на този век и улесни злите души да накарат много хора да мислят, че е необходима омраза, а уважението е за чичковци.
Тъжно ми е, че хората престанаха да мислят за себе си и започнаха да копират тези мисли от главния поток.
Не си толкова болен, колкото си мислиш, защото мислиш и чувстваш като човек.
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
358
Points
63
Благодаря ви ^_^

и да, телевизията е носител на вредни идеологии. толкова е прецакана. спрях да гледам тези глупости преди няколко години и това ми донесе много ползи
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
358
Points
63
абсолютно прав си. аз съм онлайн от много малък, но когато бях в началното училище, половината от знанията си получавах от физически книги, така че може би съм малко пристрастен. отнемането на електрониката никога не ми е помогнало, а ако не друго, то само е попречило както на щастието ми (не че то е зависело от устройствата, но просто беше гадно да нямам такава възможност), така и на ученето ми. интернет може да бъде невероятен инструмент за образование, но там има и много съдържание за мозъци. Децата просто се нуждаят от проницателност, а много от децата, които познавам, нямат точно такава. знам, че има умни деца като тези, които споменахте, но не ги познавам лично (освен ако не броите себе си... не искам да звуча високомерно, но имах интерес към биологията, по-точно към човешката биология и различни болести, когато бях супер малък. като че ли това беше основният ми интерес от 4-8-годишна възраст lol...)

и съм съгласен, че правителството просто обича да поставя свръхдиагностика, да преувеличава, а понякога дори да измисля психични заболявания, за да прокарва лекарства. зад това се крие по-голям план. те искат да създадат безмозъчни, хомогенни работници и да "държат всички в подчинение", така да се каже. много отчайващо. дори действителните психични заболявания имат своите предимства. аз мога да бъда диагностициран с шизофрения (никога не съм имал официална диагноза, защото не искам лекарства, но отговарям на диагностичните критерии и съм имал психотични епизоди, които са повлияли негативно на живота ми. много хора, които познавам, мислят, че е предизвикана от наркотици, но аз показвах признаци далеч преди да започна да вземам наркотици...) и макар че определено има своите недостатъци, това ми помага в изкуството и писането. наистина е изразително и по-"сурово", предполагам. освен това понякога параноята ми прилича повече на интуиция. тя е вярна в около 50% от случаите...
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
503
Reaction score
236
Points
43
Децата също така растат в свят, в който трябва да бъдат технологично грамотни
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
503
Reaction score
236
Points
43
Компютърният кабинет в моето училище беше пълен с тези компютри Mac. Лабораторията всъщност се ръководеше от един г-н Mac(k). Не мога да си спомня правописа, но той се вписваше добре там.

Мислех, че тези прозрачни телефони с кабел са от 90-те години?
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
358
Points
63
afaik повечето телефони с кабел r от 90-те години ^^;

просто исках да наблегна на технологията за прозрачна/прозрачна пластмаса, защото тя беше голяма през 90-те и 2000-те години и винаги съм я смятала за сладка
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
503
Reaction score
236
Points
43
Добре, разбрах, че телефонът е бил по-рано. Спомням си, че като дете толкова много исках един от тях. Мислех, че е най-готиното нещо да имаш телефон, на който можеш да видиш вътрешностите, без да го разглобяваш
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
358
Points
63
Все още смятам, че това е най-готиното нещо ^^; трябва да го върнат

чух, че има телефон с прозрачен стъклен гръб или нещо подобно, но не изглежда по същия начин. твърде футуристичен е, целият черен отвътре. искам да мога да видя как работи. покажете ми зелените гащи!!!

щях да прикача снимка, но забравих как се казва телефонът
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
363
Reaction score
177
Points
43
Някой си спомня телефоните на BT с клетъчна мрежа имаха 10 паунда и всеки път, когато го изключвахте, той все още имаше 10 паунда кредит най-добър телефон за горене от 90-те години хаха
 

Attachments

  • WmSBuLlJ8Z.jpeg
    WmSBuLlJ8Z.jpeg
    77 KB · Views: 38

vis

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2023
Messages
146
Reaction score
102
Points
28
Всяка година има подобрения в инструментите наука здравеопазване изобретения наркотици. Защото хората искат да подобрят живота си. Сливането на ДНК-оптимизирани хора и роботи под ръководството на благосклонен глобален(универсален) ИИ е крайният резултат в трансхуманната СИнгълност. Не изпитвам особена носталгия по едно по-слабо минало, което винаги е такова. Все още няма Ден на Страшния съд от Втората световна война насам, но бъдете нащрек за топлината. Визията за бъдещето е много по-вълнуваща от тази за миналото. Аз съм противник на примитивизма и на носталгичния техно преврат. Да вървим напред, за да бъдем многопланетен вид без край.
 

jessejames122669

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Aug 14, 2023
Messages
48
Solutions
1
Reaction score
40
Points
18
Deals
3
Спомням си и понякога ми се иска отново да се върнат онези дни. това бяха години, в които се борех да овладея зависимостите си. невинаги беше добро време. имаше крива на обучение. мисля, че имах пейджър.
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
358
Points
63
Много се радвам, че (надявам се) сега си на по-добро място :c активната зависимост е най-лошата

Не мисля, че някога съм имал пейджър, поне не си спомням.
 

vis

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2023
Messages
146
Reaction score
102
Points
28
Съществуват добри и лоши пристрастия. Доброто пристрастяване започва първо и най-много, лошото обаче набира мощ (тежки наркотици като MDPV)
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
503
Reaction score
236
Points
43
Да, добрите стари времена със сигурност. Случвало ми се е да забравя телефона си вкъщи и да не ми пука особено
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
358
Points
63
взимам телефона си навсякъде, но може и да го оставя вкъщи, защото не обичам да го използвам, освен ако не съм напълно свободен. хората ми се сърдят, защото ги оставям на доставен за 5+ часа, но като... това не е лично. не че не ги харесвам, просто имам живот извън телефона и igs, който е трудно да се разбере от повечето хора. да, днес хората са по-достъпни от всякога, но лесният достъп не означава непременно, че не са заети. дори не е като да ми пишат за нещо важно. ако е сериозна ситуация, можеш да говориш с мен лично... няма да спра да правя каквото и да е, за да отговоря на "забавното" видео, което ми изпрати. ебаси.

Мразя тази култура на "о, трябва постоянно да говоря с партньора/приятелите си". това е много ново нещо и не помага на никого. връзките работеха добре, ако не и по-добре, преди модерните смартфони и социалните медии. толкова много връзки са нефункционални, защото хората очакват партньорите им да оставят всичко, за да им пишат. няма да ме хванете да правя това за мъж и не очаквам някой да го прави за мен. партньорът трябва да е приоритет, но никога първият приоритет. ако някой не е в състояние да уважи това, тогава изобщо не заслужава да бъде в живота ви.
 

vis

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2023
Messages
146
Reaction score
102
Points
28
"партньорът трябва да бъде приоритет, но никога ур първи приоритет".
Цялата любов Партньорът е моят приоритет играя химикали.
 
Top