Липсва ли на някой друг 2000-те години

edy's

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 1, 2023
Messages
63
Reaction score
45
Points
18
Да, Ман, всичко е истина
Дали това е остаряването,че поглеждайки назад във времето,старите времена властват?
Оре ще дигитализацията прецака преживяването на живота.
В старите времена излизаше,напиваше се с хората около теб,запознаваше се с момичетата или с това,което си търсил и фиктивно ги срещаше.
Не като сега,да правиш първо впечатление с интернет снимка,на стола вкъщи...САМО!!
И манипулацията на телевизията,която ти дава мнения за това как да мислиш,без да мислиш и да си съставиш собствено мнение.
Факт, лесно е да следваш мнението на масовия потребител, но мислиш ли за собственото си мнение и не се ли осмеляваш да излезеш с него и имаш ли шанс да те застрелят или нещо по-лошо.
Fuck the digital adiction to phones to.free your self,....
Но как?
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
Мисля, че част от това е носталгията, но има научни доказателства, които показват, че не трябва да получаваме толкова много време пред екрана. нямам линкове под ръка, но просто се огледайте, има доказателства навсякъде. чувствам се още по-зле за ген алфа и "децата на ipad". аз бях нещо като дете на ipad в младостта си, но не беше толкова лошо, колкото е сега. Да, технологиите могат да бъдат полезни, когато се използват умерено, но никой не иска да ограничи времето, което прекарва на екрана. на практика живеем онлайн. забавлявам се много повече, когато излизам с приятелите си и други неща, но съм склонен да се затварям в себе си, защото нямам мотивация и съм малко психично болен. това, че съм постоянно около технологиите, само влошава положението. това е порочен кръг и се опитвам да изляза от него ^^;
 
View previous replies…

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
878
Points
113
Аз също не гледам телевизия. Може би как да е, но никога художествена литература, драма, новини и т.н. Всичко това е пропаганда, предназначена да ви разгневи на неподходящите хора. Целият дебат за таблета iPadһттр://....трябва да осъзнаете, че всъщност не знаем и пукната пара, но най-шумните спекуланти обикновено са най-малко квалифицираните. Това е нещо, което е индивидуално. Със сигурност всяко дете не трябва да бъде привързано към таблет, но аз познавам няколко, които го правят и това им е помогнало изключително много. Интересът на детето към ученето е правопропорционален на интереса му към предмета. Децата не научават таблицата за умножение, защото мама и татко са ги заплашили, че ще им вземат нещо. Те се заинтересуваха в момента, в който видяха Power Rangers, Blaze или My Lil Pony да го правят. Имам конкретни примери, но е твърде близо до това да се обричам, за да кажа много. На колко места след десетичната запетая знаете пи? Познавам 8-годишно момче, което го знае до 35 цифри след десетичната запетая. КОЛКО езика говориш? Познавам 6-годишно дете, което говори и разбира 4. Това 8-годишно дете може да умножава 4 x 4 цифри толкова бързо, колкото и вие с калкулатор. Той се справя. Правителството казва, че това са хора с увреждания, но аз мисля, че те са хора с различни способности. Те са научили всичко, което знаят, от таблети. Този 8-годишен програмира чатботове, които можете да изтеглите от guithub. Той има канал в YouTube. Не се нуждае от помощ, може да прави всичко.
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
абсолютно прав си. аз съм онлайн от много малък, но когато бях в началното училище, половината от знанията си получавах от физически книги, така че може би съм малко пристрастен. отнемането на електрониката никога не ми е помогнало, а ако не друго, то само е попречило както на щастието ми (не че то е зависело от устройствата, но просто беше гадно да нямам такава възможност), така и на ученето ми. интернет може да бъде невероятен инструмент за образование, но там има и много съдържание за мозъци. Децата просто се нуждаят от проницателност, а много от децата, които познавам, нямат точно такава. знам, че има умни деца като тези, които споменахте, но не ги познавам лично (освен ако не броите себе си... не искам да звуча високомерно, но имах интерес към биологията, по-точно към човешката биология и различни болести, когато бях супер малък. като че ли това беше основният ми интерес от 4-8-годишна възраст lol...)

и съм съгласен, че правителството просто обича да поставя свръхдиагностика, да преувеличава, а понякога дори да измисля психични заболявания, за да прокарва лекарства. зад това се крие по-голям план. те искат да създадат безмозъчни, хомогенни работници и да "държат всички в подчинение", така да се каже. много отчайващо. дори действителните психични заболявания имат своите предимства. аз мога да бъда диагностициран с шизофрения (никога не съм имал официална диагноза, защото не искам лекарства, но отговарям на диагностичните критерии и съм имал психотични епизоди, които са повлияли негативно на живота ми. много хора, които познавам, мислят, че е предизвикана от наркотици, но аз показвах признаци далеч преди да започна да вземам наркотици...) и макар че определено има своите недостатъци, това ми помага в изкуството и писането. наистина е изразително и по-"сурово", предполагам. освен това понякога параноята ми прилича повече на интуиция. тя е вярна в около 50% от случаите...
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
502
Reaction score
235
Points
43
Децата също така растат в свят, в който трябва да бъдат технологично грамотни
 

Paz

Don't buy from me
New Member
Joined
May 14, 2024
Messages
3
Reaction score
3
Points
3
Не мога да кажа дали ми липсва кой бях и как се чувствах и/или дали ми липсват прякорите и качването на борда на новите технологии.
Може би по малко и от двете. 😊
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
Не ми липсва кой бях, защото бях много млад, но определено ми липсва как виждах света, а голяма част от това бяха технологиите
 
View previous replies…

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
да, хардуерът стана по-добър. скоростите на обработка станаха по-добри. много от съвременните технологии са по-добри, никой не спори с това. просто ми липсва "вибрацията" на старите технологии. чувствах се много по-игрив и забавен. имаше много повече неща, които можеше да персонализираш. старите технологии имаха обнадеждаваща, радостна визия за бъдещето; съвременните технологии взеха тази визия и я нарисуваха сива и по-плоска от всякога.
 

vis

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2023
Messages
146
Reaction score
102
Points
28
Не разбирам основанието ви за това важно твърдение.
Днешните технологии са много по-игриви и забавни от преди.
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
Погледнете примерите в оригиналния пост + ik this isnt rlly 2000s but in windows xp u could change the cursor and i miss shit like that...
 

vis

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2023
Messages
146
Reaction score
102
Points
28
Технологията може да се направи по-малко и по-зле от днес. Харесва ви естетиката с лошата технология, това е всичко, на което се позовавате. Аз искам винаги по-добра. Губиш време за лошото минало ~ но много ти харесва, че си калпави малки мобилни картинки. Тази технология ми се струва толкова далеч от "реалния свят" сега. не харесвам такива глупости. Искам да ми е лесно поднесена, за да мога да правя наркосделки бързо. Ти искаш пак да е по-зле. Живея само веднъж (все още), така че защо да губя време за забавена носталгия
 

KurtV989

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 13, 2024
Messages
120
Reaction score
86
Points
28
Носталгията понякога може да бъде топло одеяло, а някои от нас харесват това "одеяло" повече от други. Реалният свят се изчерпва със сенчести ъгли, в които да се скрие, и мисля, че тези от нас, които са свикнали той да бъде просто такъв, копнеят за онези по-стари, макар и по-прости времена
 
View previous replies…

vis

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2023
Messages
146
Reaction score
102
Points
28
Технологичната сингулярност е по-богато убежище, което всички блестят като звезди, за да достигнат. Сами ли сме? В този земен момент ние все още сме
 

KurtV989

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 13, 2024
Messages
120
Reaction score
86
Points
28
Правиш добра забележка, защо да прекарваме толкова време в копнеж по старите времена, когато те очевидно са отминали и няма да се върнат?
Мисля, че сме попаднали по средата между епохите: дигитално детство-->дигитална независимост, Играехме си в мръсотията, а когато имахме въпрос, на който трябваше да отговорим, отивахме в библиотеката. Спомням си, че веднъж майка ми поръча "ръководство" за победа над игра за NES, отне цяла вечност, докато стигне до нас, беше просто листове хартия, нахвърляни на едно място, но ние бяхме толкова развълнувани! къде сега, децата ни са родени в това и за тях е нормално да получат всеки отговор, от който се нуждаят, за секунди.

Това са две напълно различни възпитания, аз например завиждам на вашия много положителен поглед към тази епоха, в която се намираме @vis!
 

vis

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2023
Messages
146
Reaction score
102
Points
28
Със сигурност има история, която трябва да се помни и пази. Това съм аз, който съм огорчен от миналия си опит и трябва да бъда в настоящето с всичко заредено в това, което следва. Именно аз съм този, който е изкривен по този въпрос. Искам да знам какво е отвъд, повече от разпад и смърт за мен със сигурност. :cry: Аз съм краен аутсайдер в клоаката и не искам да съм халтура на Фиделис, тя е много откровена allright, но твърде улегнала за моята сурова издръжливост. Вероятно тя така или иначе е над мен по житейска стойност и аз съм изгубен. Проклет да съм. Отивам
 

KurtV989

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 13, 2024
Messages
120
Reaction score
86
Points
28
Лол сте твърде строги към себе си!
 

Paz

Don't buy from me
New Member
Joined
May 14, 2024
Messages
3
Reaction score
3
Points
3
Някой умен човек веднъж каза нещо подобно:
"Аз не се страхувам от смъртта. Бил съм мъртъв в продължение на милиарди години, преди да се родя, и това изобщо не ме притеснява"

За мен, каквото и да се окаже това влакче на ужасите и тръпката в действителност.
Бих казал, че това е било едно добро пътуване. Добро забавление.
Най-добрите и най-лошите времена. ☺️

Всички преживявания - от обикновени до вълнуващи.
Емоции, силни, каквито могат да бъдат.
Макар и заглушени през годините, но все още рязко определени от самите контрасти, които упражняват.

TLDR: Всичко преминава, за добро или за лошо, то ще се промени. 🤗
 

vis

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2023
Messages
146
Reaction score
102
Points
28
Пазарът е много богат: Благодаря за поздрава. Аз съм тъмнокож интелектуалец. Проклета шега съм наистина. Но ще работя докрай. Радостен не съм, никога не съм бил наистина. Това е прикритие, ако изглеждам щастлив. Имам цели, които ще постигна повече или по-малко на преден план Елементарна търговия с наркотици. За съжаление е лошо. животът е труден. Аз съм строг. Не ме показвай слаб хленчещ като сега.

към Кърт: Не! В болката се доверявам. Трябва да постигна целта си за отслабване или да се махна окончателно.
 

KurtV989

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 13, 2024
Messages
120
Reaction score
86
Points
28
Всички ние идваме от различни сфери на живота. Детството ми в сравнение с по-голямата част от населението бих определил като впечатляващо. Животът ми сякаш ставаше все по-срамен, колкото по-възрастен ставах и колкото повече решения вземах, а сега съм тук!

Опитвам се да кажа, че тук всички ние говорим помежду си напълно насаме за каквото си искаме. Имаме го наистина добър и наистина лош в същото време. и @vis вашият поглед към живота трябва да стане уморителен, умолявам ви да лагерувате в природата или дори да се разхождате из гората. Не забравяй, че си тук сега и имаш възможност да преживееш всичко, което може да е около теб. Нека балсамът на природата успокои душата ви!

В момента съм на високи обороти (ако това е прозвучало като проповед за гейове за някого lol)
 

vis

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2023
Messages
146
Reaction score
102
Points
28
Сега статусът ми става твърде сложен за показване. Аз съм тясно фокусиран върху тежки цели, докато градският комфорт. О, аз съм по жените. Почивам си. Говорете със странните хубави нишки и бъдете moots
 

2-79-790125

Don't buy from me
Member
Joined
May 26, 2024
Messages
82
Reaction score
21
Points
8
началото на 2000-те години бяха най-тежките и диви партита в живота ми. това бяха годините Х. толкова много танцови партита.
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
Съжалявам, че не мога да кажа същото lol, аз бях дете през 2000 г. ^^;
 
Top