Електролитна редукция на P2NP за получаване на амфетамин

ItsMee

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 15, 2023
Messages
12
Reaction score
5
Points
3
Опитах тези методи преди. Работи, но добивите не са толкова големи, но добре.
Получих 2,5 g - 3 g сулфат от 5 g P2NP
Използвах оловни пластини, изрязани от покривно олово. Трябва да използвате чиста, празна повърхност за електродите.
Използването на порест глинен съд за разделяне на анодните/катодните отделения работи добре.
Анодното отделение също трябва да се напълни с 12N сярна киселина.

Да, сместа ви става червена. трябва да я отстраните с неполярни промивки преди базификацията.

Това, което е важно, е температурата. в документа се казва, че не трябва да се превишава 40°C, но аз изпитах, че това е твърде високо.
Опитайте се да работите на възможно най-ниска температура. Възможно е да поставите клетката си в ледена баня. 10°C е за предпочитане. и накрая ще видите, че просто имате леко червен цвят (по-малко примеси, по-висок добив).

Опитах това с максимум 10 g P2NP, защото клетката ми беше толкова малка. увеличаването може да се окаже проблем заради генерирането на топлина.
Трябва да сте креативни по отношение на активното охлаждане от.

Опитването на това в кофа с голяма нестъклена саксия за цветя би било страхотно.

Може би в бъдеще ще измисля подробна процедура. за съжаление не мога да предоставя снимки, защото съм опитвал това преди години.

Но хей, лесно е, не е токсично и ви трябват само обикновени химикали. Но отнема време. трябва да пуснеш клетката си може би за дни, когато става дума за голям мащаб.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
можете да получите натриева амалгама по време на реакцията (електросинтеза), след което амалгамата забележително ще възстанови вашето п2нп
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Мислех си, защо трябва да охлаждам буркана, когато мога просто да имам постоянно циркулиращ анолит в и извън моите пелтиеви охладители
 

ItsMee

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 15, 2023
Messages
12
Reaction score
5
Points
3
Циркулиращият анолит е чудесен вариант за охлаждане. Особено когато пускате клетката за дълго време.
Може би настройката ще бъде по-сложна, но изпълнима.
Катодът на Hg Pool би трябвало да работи добре, но аз бих предпочел да избягвам Hg във всички случаи. Мисля, че ще остана с оловния електрод.

В справките се казва, че винаги е 0,2 A/cm².
Имате ли представа дали трябва да отчитам и двете страни на катода, или само страната, обърната към анода?
Например: Оловен лист с размери 2 cm x 5 cm.
Трябва ли това да се отчита като 10 cm² или 20 cm² ?
Защото имате 10 cm² от страната на катода и 10 cm² от другата страна. Това би довело до огромна разлика.
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Отчитате площта на повърхността, така че и двете страни. Това така или иначе няма голямо значение, стига да е близко. Например 3 ампера биха били добре. На твое място обаче бих си купил само референтен електрод, не ти трябва потенциостат, можеш периодично просто да го регулираш на ръка.
 

ItsMee

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 15, 2023
Messages
12
Reaction score
5
Points
3
Хареса ми твоят дизайн на клетката и сега също работя върху собствената си клетка. когато съм готов, ще ти покажа, а може би след това ще можеш да ми обясниш подробно как да я настроя с референтен електрод и да направя настройките. електрохимията е нова за мен. Какъв вид референтен електрод е за предпочитане при тази настройка? Ag/AgCl?
 
Top