Question Проверка на оборудване и стъклени изделия 4mmc

Kiteretsu_D

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 23, 2024
Messages
34
Reaction score
3
Points
8
Разполагам ли с всичко за синтез 4mmc? Ще следвам синтеза "мадре"

И също така имам нужда от някой, който може да ми помогне между синтеза, за да не объркам нещо
Моля, има ли някой, който би могъл да помогне?
4LvREcu8b2


1nIzFqBuXD


T8BkEFPgw6


7DSekWjKnb



Половината от нещата са доставени
 

Attachments

  • 0Ax1TtJbLK.jpg
    0Ax1TtJbLK.jpg
    789.8 KB · Views: 44
  • gB897zjMIw.jpg
    gB897zjMIw.jpg
    618.2 KB · Views: 41

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
190
Reaction score
75
Points
28
Deals
9
Здравейте :) Бих искал да ви предложа (малко по-лесен начин) просто да отидете направо на вече бромирания продукт 2b4m, можете да го купите от Китай или от местен доставчик.
Имате ли изпускателна система? Това е много важно. Бромът е това, с което ще се занимавате, ако не сте подготвени, ще се сблъскате с вреди.
Ако имате 3m маска, моля, купете филтри ABKFG (или нещо подобно - име), те са за амония и киселини.
Ако искате да започнете със стъкленици, имате нужда от скоби и някои пръчки, както и от резервни чаши (те често се чупят). Кръглодънна колба + резервна (за предпочитане с няколко гърла, за да монтирате термометър и кондензатор, ако е необходимо).
Винаги е по-добре да имате резервни части за мерителни колби + термометри :)
50 ml, 250, 400-500 ml, 1000 ml е добър комплект.
50 ml за измерване на киселини (ако избирате партиди от 100 g 4 bk)
250 за MA 40 % aq, ако решите по този начин
400-500 за разтворител, а 1000 ще бъдат в хладилника накрая
Това беше моят начин

Иначе разделителната фуния е полезна за разделяне на слоевете, останалото може да се направи в бутилка или в колба с кръгло дъно и бавно да се добавят още стъкла към колекцията, когато почувствате нужда. По принцип можете да направите 4mmc без стъкло. Съсредоточете се върху изпускателната система, един вентилационен отвор за 50 евро, направен от PP, ще свърши работа, само се уверете, че материалът му е PP, че е устойчив (поне PP)


Защо обаче сте избрали този начин? Искам да кажа, защо искате да бромирате 4MP. За първи път ще е по-лесно, ако използвате готов продукт, както казах по-долу. Тогава ще ви трябват по-малко усилия, ще бъде по-"наказуемо за грешките", ако се случат такива.
Можете да направите така нареченото "разклащане и печене", всичко, от което се нуждаете, е да разтворите 4 bk (2b4m) в неполярен разтворител, като тулен, етилов ацетат, в зависимост от това какъв е простият начин да го купите, другата стъпка е да изсипете MA 40% в това, ако имате нагрята бъркалка, може да се извърши същия ден, ако не - можете да го разклащате няколко пъти на ден и след 24-48 часа (ако изберете тулен например - но той е лепкав и аз лично не го харесвам). След това използвайте разделителна фуния, за да подкиселите успешно след това. Трябва да си вземете и термометър, за да проверите какви температури осигурява фризерът ви, защото ще трябва да съхранявате там ацетон и 4mmc след подкиселяването :)
 
Last edited:

Kiteretsu_D

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 23, 2024
Messages
34
Reaction score
3
Points
8
Не можах да намеря продавач на 2b4mp в страната
 

Kiteretsu_D

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 23, 2024
Messages
34
Reaction score
3
Points
8
Можете ли да ми помогнете кога ще получа всички неща ?
 
View previous replies…

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
190
Reaction score
75
Points
28
Deals
9
Знанията ми са ограничени, но вярвам, че мога да ви помогна с тулен :) и успешно да постигна чист продукт по всяко време
Toptech-coco препоръчвам продавач на 4bk (2b4m) той има обява в реактивите
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
190
Reaction score
75
Points
28
Deals
9
Но вярвам, че се опитах да направя същото нещо, да се снабдя с оборудване за синтез на бромиране, след като се свързах с експерти, защото имах някои въпроси, които изпълнихме, различно начало, но 1. трябва да имате място за извършване, изпускателен вентилатор, както и.
и ако не вярвате, че наистина е необходимо, купете си 40% ац и го отворете, за да видите какво ще стане :)
 

Kiteretsu_D

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 23, 2024
Messages
34
Reaction score
3
Points
8
Да, имам един гениален изпускателен вентилатор, ще го изпълня в къщата си, има някакво пространство зад моята стая, което е напълно запълнено със стена от всичките 4 страни, но има празно пространство с дължина 1,5 фута на покрива ( това е инсталирано там ), там ще монтирам моя изпускателен вентилатор
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
190
Reaction score
75
Points
28
Deals
9
Да, можем да говорим в частния
Със сигурност трябва да е запечатана, можете да извършите прост консулт от градинско фолио или да си купите шатра за отглеждане на канабис, тя трябва да е запечатана, не можете да избягате от тези изпарения. За пространство 2х2 използвам вентилационен отвор 530 m3h и понякога те могат да избягат - например MA40% 200ml, когато се изсипва в колба, но правилното инсталиране на вентилационни канали точно над колбата ще свърши работа.
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
190
Reaction score
75
Points
28
Deals
9
Ще си свърши работата. btw когато вмъквате линкове за clearnet, можете просто да копирате 1-вата фаза на линка като https://www.amazon.in/Almonard-Heavy-Single-Phase-Exhaust/dp/B06W5GWSMW
останалата част от линка е за проследяване на нещата и т.н., добре е да не поставяте останалата част в стите, така че те да могат да я видят и още много :)
можете да инсталирате някои плъгини в браузъра, които ще го правят автоматично
Вярвам, че най-добрият начин да проверите дали вентилацията е наред, е да не забелязвате никаква миризма навън, след като използвате MA 40%, която има най-много миризма, извън вашето пространство. :)
 

Kiteretsu_D

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 23, 2024
Messages
34
Reaction score
3
Points
8
Толкова ли е лошо? Миризмата? Надявам се, че съседите ми няма да се дразнят, защото като споделяме стена до стена _|_ като тази и един от членовете на семейството им спи на покрива, има ли начин да спра миризмата или да я направя по-малко ефективна
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
190
Reaction score
75
Points
28
Deals
9
Да, това е много лошо. АКО си купите отдушник под налягане и ще поставите маркуча му в кофа с вода, след това в горе на водата друг отдушник, който въглеводороден филтър ще филтрира миризмите. Нарича се двустепенна вентилация.
 

Kiteretsu_D

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 23, 2024
Messages
34
Reaction score
3
Points
8
Можете ли да споделите линк или нещо подобно? Скъпо ли е?
 

Kiteretsu_D

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 23, 2024
Messages
34
Reaction score
3
Points
8
Мога ли да използвам освежител за въздух или нещо подобно, за да убия миризмата? Или нещо евтино, което да убие миризмата?
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
190
Reaction score
75
Points
28
Deals
9
Не е скъп, но трябва да се изгради сам./ Слушайте:
1-ви етап е вентилационен отвор, който ще отвежда изпаренията от реакционната колба
2. след това изпаренията се транспортират в резервоар за вода
3. над водния резервоар има въглероден накланящ се механизъм.
4. от него излиза нормален вентилационен отвор, който се отвежда навън.
 

Kiteretsu_D

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 23, 2024
Messages
34
Reaction score
3
Points
8
Изглежда като много работа и все пак трябва да инвестирам някакви пари в него, които нямам в момента, отивам за много малка партида, химическата миризма все пак ще е много лоша?
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
531
Reaction score
287
Points
63
Нуждаете се от капкова фуния за изравняване на налягането за HBr или Br2
 
Top