HCL 37%

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
50
Points
28
Здравейте на всички,

Може ли някой да ми предостави "случай на употреба" за 37% HCl. търсих няколко дни и стигнах до заключението, че всъщност няма такъв.
Въпреки това, това се иска при поръчката на тозиһттр://....

Излишно е да казвам, че разкриването на истинското намерение не би било добра идея ;)
 
Last edited:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Как можем да използваме колба с кръгло дъно? Разглеждах форума няколко дни, но не намерих никакво приложение за това. Моля, помогнете!
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
50
Points
28
Остро! :)

За щастие те не изискват изказване от страна на крайния потребител.

Позволете ми да перифразирам въпроса:

Това, което търся, е цел/случай на употреба, който би оправдал 37% HCl пред 30% HCl , т.е.: коя процедура наистина се нуждае от 37% HCl, когато 30% не биха били достатъчни или биха предизвикали проблеми с качеството.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Това 7% не е толкова голяма разлика, ако трябва да бъда честен. Не си спомням за такива синтези, при които се взема точно 37% HCl (говоря за тайни синтези).
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
50
Points
28
Хм. Може би просто ще се заема с концентрирането на 30-процентното вещество, като го капна в сярна киселина и отведа газа в обърната фуния, поставена в чаша, съдържаща силно охладен hcl 30%, поставен в ледена баня.
Проблемът е, че това е много работа и е неприятно (особено при почистване) за доста малки обеми.
 
Top