Има ли причина сулфатните соли да се предпочитат за амфетамини

Mo0odi

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 26, 2022
Messages
148
Reaction score
54
Points
28
Смесих ацетон със сярна киселина
В него няма примеси, той е чудесен продукт
 
View previous replies…

BrownRiceSyrup

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
52
Reaction score
29
Points
18
Не, той е прав, това е бяло нещо като жилава гадост. не изглежда да се разтваря във вода. Ако оставиш достатъчно дълго време сяра в ацетон във високи концентрации, тя също става червенаһттр://.... поне при мен беше така...
 
View previous replies…

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Дълго време се опитвах да получа смес от ацетон и сярна киселина за осоляване и единственият начин да предотвратя образуването на мезилати (червен цвят и ужасна миризма) беше да използвам студени ацетон и киселина от фризера, но дори и при най-голямо внимание след известно време (няколко часа) тя ставаше червена. Опитът ми потвърждава казаното от w2x3f5, че сместа от сярна киселина и IPA е много по-добра за осоляване.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Амфетаминовият монофосфат трябва да се приготви чрез титруване във вода, ph, което искате, е 5 до 6. Монофосфатът не може да се приготвя в алкохол, тъй като когато се добави фосфорната киселина 75 или 85% няма значение, както е или в алкохол към основата в алкохола, идва моментът, в който целият Амф се превръща изведнъж в дъвка за балончета и вече не поема никаква киселина. Така се получава смес от полифосфати. Не е проблем да се изсуши тази маса от дъвка и тя се изсушава без проблеми и може да се консумира и не е лоша, но не и монофосфатът.
Монофосфатът, който може да се направи, като се добави вода и след това разредена фосфорна киселина към основата в неполярен разтворител и след това се разбърка свястната гадост от двете, има предимството, че е много по-разтворим във вода от полифосфата, а също и повече от сулфата. Тази по-висока разтворимост означава по-добра бионаличност и има малко по-бързо начало на действие, отколкото другите соли. Твърди се, че само карбонатната сол я превъзхожда, но аз никога не съм се опитвал да я направя.

Сега, когато направите монофосфата във вода, се случва нещо, което първо ще ви разтревожи: При добавянето на фосфорната киселина първо ще видите как от разтвора пада сол и това ще ви зарадва. Когато добавите още киселина, изведнъж цялата сол ще се разпръсне! - отново ще изчезне! За разлика от сярната киселина, при която това е лошо, при солите на фосфорната киселина това е точно това, което искате, тъй като искате тази с най-добра разтворимост във вода. Това се получава при ph 5-6 и след отделяне и изпаряване на водата.

Червеното оцветяване, което се появява при добавяне на твърде много киселина, не е причинено от киселина или амфетамин, а от примеси, главно P2P и леко основни примеси, които са попаднали в процеса. P2P преминава добре през парна дестилация и А/В процедури, тъй като е амфотерен в присъствието на основи и киселини, а специално с основи, да речем, става внезапно водоразтворим в много по-голяма степен.
Наистина чистата амфетаминова основа не променя цвета си, независимо колко киселина добавяте. Нито един от протоколите за последваща реакция, които видях тук, не дава наистина чиста амфетаминова основа и затова прочетеното за проблема с промяната на цвета (от розов до червен) изобщо не е изненада.
 
View previous replies…

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Това е в противоречие с процедурата, посочена в Енциклопедия на фармацевтичното производство, при която се използва алкохол, но абсолютно съответства на всички мои практически наблюдения. Солта също така прави акт на изчезване и в IPA от водата в H3PO3, което е моментът, в който спирам да добавям киселина. Също така, добре е да те видя, че все още публикуваш след всички тези... десетилетия.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Ацетонът работи много по-добре, получава се добра твърда сол, без сополи. Аз лично проверих още през 2005 г.)))
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Що се отнася до p2p и оцветяването, ще подкрепя. това е вярно. Примесите на р2р и неговите производни дават цвят поради страничните продукти, това важи и за синтезите на р2р и р2р, аминът след фракционна дестилация във висок вакуум не се оцветява при използване на излишък от киселина, чистата основа на амина е напълно безцветна и прозрачна.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Ами възможно е да можете да направите монофосфата в ацетон, никога не съм казвал, че методът, който описах, е единственият.
Но от любопитство, защо "много по-добре"? В моите очи е най-много въпрос на личен вкус какъв метод предпочита човек.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
лесно приготвяне и изолиране, аминофосфатите са много слабо разтворими в ацетон, лесно се изсушават.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Хубаво обяснявате защо добавянето на H2PO4 към аминова основа в ацетон НЕ води до получаване на монофосфатна сол. Тъй като теаминът ще отпадне като по-неразтворима сол, състояща се от фосфати, съставени от една молекула офосфорна киселина и няколко молекули амин, тази сол няма да реагира по-нататък, независимо колко повече H3PO4 ще добавите.
Монофосфат означава точно една молекула амфетамин към една молекула фосфорна киселина, а това не може да се постигне по описания от вас метод.

Няма да наблягам повече на това, това е последният ми коментар по въпроса, нямам нито нерви, нито време за това, съжалявам.

Всичко най-добро, късмет и щастливо готвене! ;)
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Използвах този метод през 2005 г. и той се оказа отличен. ваша работа е да се случи или не. Такава е практиката ми и на няколко лаборатории. Успех в трудното ви пътуване. Монофосфатите, за разлика от другите фосфорни и амфетаминови соли, са много слабо разтворими в ацетон.
 

Pervitin

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
27
Reaction score
3
Points
3
Прочетох темата и да приходи това, което казахте в прости стъпки,
Ако имах чиста дестилирана с водна пара амфетаминова основа, например 100 мл. Колко разтворител ми е необходим и какъв?
Ацетонът няма да свърши работа, когато използвам H3PO4 и колко фосфатна киселина трябва да капна в него?

Не искам някой да ми пере мръсното бельо, но би ми помогнало да разбера процеса, с конкретен пример, благодаря.
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Ако целта ви е да го кристализирате, можете да отидете и да го смесите с ацетон или метанол, където бих препоръчал Ацетон, за да го капнете след това до сол със сярна киселина
 

Pervitin

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
27
Reaction score
3
Points
3
Благодаря, значи трябва да смеся чистата основа с примерно 1:1 сух ацетон и след това да капна в нея моя 85% H3PO4, докато достигне PH 5-6? Не разбирам поста на @OrgUnikum "Монофосфатът, който може да се направи, като към основата се добави вода и след това разредена фосфорна киселина в неполярен разтворител и след това се разбърка свястната дупка от двете, има предимството, че е много по-разтворим във вода от полифосфата, а също и повече от сулфата." Когато трябва да добавям вода. Мислех, че водата и А-олиото влияят на добива? И колко вода?
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65

Mohammed_Lee

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
44
Reaction score
8
Points
8
Здравейте и преди всичко голяма благодарност за активните членове на този форум. Без вас нямаше да стигна до момента, в който съм!
Моят проблем: имам достатъчно (стара) сярна киселина за точно една партида. Проблемът е, че с течение на времето тя придоби жълт цвят. Мога ли да я използвам? (не мога да си взема нова)
Но имам достатъчно фосфорна киселина @orgUnicum:

"Монофосфатът, който може да се направи, като към основата се добави вода и след това разредена фосфорна киселина в неполярен разтворител и след това се разбъркат свещените говна от двете, има предимството, че е много по-разтворим във вода от полифосфата, а също и повече от сулфата."

Можете ли да ми кажете съотношението на смесване на вода:основа и вода:pхосфорна киселина? Също така имам н Hexan подходящ ли е като неполярен разтворител?

С най-добри пожелания
 

Mohammed_Lee

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
44
Reaction score
8
Points
8
Имам още един въпрос относно първата ми самостоятелно направена партида (вероятно не) амфетамин фосфат и реших да го публикувам нея, вместо да отварям нова тема. Направих го по метода P2NP HgCl и всичко изглеждаше добре. Амалгамата; реакцията след добавянето на РМ. Единственото нещо, което направих погрешно, беше контролът на температурата по време на редукцията (мисля, че понякога я оставях да стане прекалено гореща. Но след 24 часа получих 2 нихилистични слоя, декантирах горния и отделих последната част с разделителна фуния.
Накратко, в крайна сметка получих 85 г от каквото и да е (от 10 г P2NP). Ако някой има някаква идея какво се е объркало и как мога да избегна това, ще се радвам на отговор. в момента правя втората си партида, в която амалгамата не се получи толкова добре (първия път с коффегриндър, който се счупи по време на процеса.
Също така, ако някой има идея за въпросите в последния ми пост: моля, кажете ми.. Трябва да завърша трета партида до понеделник сутринта, защото я регистрирах за анализ и искам да имам поне една успешна партида.

Благодаря предварително,
Лий
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Получили сте смес от неорганични соли, така че не виждам да е споменато, че сте използвали алкали, за да получите свободна от амини основа. Не знаете какво правите, това е опасно.
 

Mohammed_Lee

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
44
Reaction score
8
Points
8
Не, това трябва да е само кратко резюме, тъй като имах малко стрес. Следвах viedeoguide и прекарах часове в този форум, четейки постове за този синтез. да се акредитирам: Разбира се, но сместа в бехерова чаша, изчаках ~20 и след това добавих разтвор на NaOH, докато достигна ph 11 (дали ще получа 2 слоя без алкализацията?)
Има ли идеи какво се е объркало?
 

Mohammed_Lee

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
44
Reaction score
8
Points
8
Някой има ли представа коя грешка може да е причинила това. в коя стъпка от синтеза съм допуснал грешка?
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Напишете подробно какво сте правили, какви реактиви сте използвали, какво сте наблюдавали. как можем да ви разберем, ако давате малки части от информацията.
 
Top