Мефедронът може да съществува под формата на два изомера - R и S.

4synergy

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 15, 2024
Messages
12
Reaction score
12
Points
3
Двата изомера, R и S, са химически сходни, но не идентични молекули. С други думи, R-изомерът на дадено лекарство няма непременно да се държи по същия начин като S-изомера на същото лекарство, когато се приема от човек. Може да се каже, че всеки изомер е като различно лекарство.

Грег и Бауман (2014 г.) доказват, че S-изомерът на мефедрона е по-серотонинергичен, което би му придало свойства, подобни на тези на MDMA; докато за R-изомера е известно, че е по-стимулиращ.

Прекурсорът на мефедрона е 2-бромо-4'-метилпропиофенон, което показва, че синтезите, които извършваме, са рацемични (50/50).

Correct
?

Сега въпросите ми са:

- Как можем да произведем само един от двата изомера?

- Сигурни ли сме, че ще произведем 4-MMD или 4-MEC (Това ме кара да се чудя, защото д-р Зее (израелски химик, на когото се приписва откриването на мефедрона през 2004 г.) ясно казва, че мефедронът не създава оризови фрагменти при кристализация. ?

- Сигурни ли сме за перкусора, който пристига ?


- Клиентите ми са забелязали разлика между изпробваните мефедрони, някои с по-силен удар, други по-спокойни и по-управляеми. Възможно ли е тази разлика да зависи от изомера?
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
50
Points
28
Не съществува начин да се произведе даден изомер нарочно.

Разликата, която клиентите забелязват, може да е всякаква. От обстановката и психическото състояние при употреба, до малки разлики в произведените партиди.
 

CCL4 huffer

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 19, 2024
Messages
73
Reaction score
26
Points
18
Искам да кажа, че можете. просто използвайте пътя на Грингард, като започнете от m метил бензалдехид. в противен случай можете да използвате метода на мета насочване ig, но това все още ще доведе до следи от другите 2 изомера, също така вероятно доста досадно.
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
50
Points
28
Съществуват методи като окисляване на специфичен метилефедрин, но afaik няма такъв, при който да се получава само хомохирално съединение.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
878
Points
113
Метадиректорът само насочва молекулата да се прикрепи към 3 или 5 позиция на фенил. За да промените хиралността на дадена молекула, ви е необходима радикална реакция или реакция от втори ред, която обръща хиралността чрез обратна атака,
Ако някой използва хирален прекурсор, ще получи хирален резултат, ако използваният от вас метил ефедрин е 1s,2r, тогава той ще бъде 100% R(D)
 

DavidNichols

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 7, 2023
Messages
22
Reaction score
19
Points
3
Съществуват поне 5 прости начина за получаване на конкретен енантиомер, но няма причина да го правите. S-Meph е неубедителен антидепресант, R-Meph е източник на забавление, но само заедно те предизвикват прословутата еуфория и пристрастяване. Обстановката и психическото състояние имат почти 0 ефект върху действието на мефедрона, но различните хора имат различна идиосинкразия.
 

mefistofeles

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Aug 7, 2024
Messages
56
Reaction score
26
Points
18
Взели ли сте и двете самостоятелно, за да направите това твърдение?
 

mefistofeles

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Aug 7, 2024
Messages
56
Reaction score
26
Points
18
Какво представлява 4-MMD?
 

$!$

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jan 24, 2024
Messages
280
Reaction score
82
Points
28
4-метиленометакатинон, известен още като мефедрон мяу мяу
 
Top