Нуждаете се от помощ за метод P2NP + Първи опит (снимки)

Evilcarrot2

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 15, 2022
Messages
32
Reaction score
15
Points
8
Просто искам да добавя една актуализация на подобен синтез.
Аз смесих,
142 бензалдехид
100ml нитроетан
7ml n-бутиламин

И смесвах при стайна температура в продължение на 6 часа.
Наблюдавах хубав оранжев цвят, така че добавих 100ml IPA и поставих във фризера за една нощ.
Събудих се с леденостудена смес от 0 кристала.

Така че, за да не се откажа, извадих RM от фризера и го поставих в Rb колба на водна баня и добавих рефлуксен кондензатор.
Когато започна да се рефлуксира, не съм сигурен за точната температура, но около 80 градуса по Целзий, добавих 25 ml Gaa и продължих 4 часа.

След рефлукса поставих направо във фризера, за да се събуди до твърда маса от мръсни кристали.

Филтрирах ги на Бухнер с вакуум и промих със студен IPA.

поставих 100 ml IPA в чаша, добавих всички измити кристали и загрех, докато всички се разтворят при около 70-80 градуса по Целзий и поставих обратно във фризера.

В рамките на няколко минути получих кристали, подобни на иглички, които се образуваха, и ще публикувам общото тегло, след като напълно се понижи температурата и се филтрира и изсуши отново.

Просто исках да добавя това, за да кажа на хората да не се отказват от RM, ако не получат кристали от първия път. Ще добавя снимка на образуваните досега кристали!
 

Evilcarrot2

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 15, 2022
Messages
32
Reaction score
15
Points
8
AQLJ5n2oPT
 

Evilcarrot2

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 15, 2022
Messages
32
Reaction score
15
Points
8
Преди да се постави в ексикатор
 

Attachments

  • paY0M5TzwV.jpg
    paY0M5TzwV.jpg
    1.2 MB · Views: 111
  • HZyt3idf2D.jpg
    HZyt3idf2D.jpg
    1.3 MB · Views: 112

TotalSynthesis

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 17, 2022
Messages
82
Reaction score
46
Points
18
Здравейте,

с n-бутиламин при стайна температура всъщност е предпочитаният от мен метод, защото добивите от него са перфектни и продуктът ви ще бъде толкова чист, че рекристализация изобщо няма да е необходима.

Причината, поради която не ви се е получило, е във времето. без външно нагряване просто трябва да го оставите да престои на тъмно място за около 5-6 дни и тогава всичко вече ще е кристализирало без охлаждане.
 

Evilcarrot2

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 15, 2022
Messages
32
Reaction score
15
Points
8
Благодаря за отговора, за съжаление, тъй като това е първият ми действителен p2np, бях нетърпелив, но надлежно отбелязах. Ще опитам различни начини, когато намеря повече нитроетан
 

TotalSynthesis

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 17, 2022
Messages
82
Reaction score
46
Points
18
добре, мога да го разбера. често пъти и аз не искам да чакам толкова дълго. но ако времето няма значение, винаги предпочитам n-бутиламин при rt
 
Top