Пакетът е иззет

Mister Man

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 8, 2024
Messages
13
Reaction score
3
Points
3
Здравейте на всички, какво се случва, ако пакет, съдържащ лекарства, адресиран до мен, бъде блокиран на митницата?
 

FENTAMAS

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 2, 2024
Messages
84
Reaction score
64
Points
18
На различните места по света съществуват различни стратегии.
Някъде само конфискация и уведомяване или без нея.
Някъде полицейски обиск или доставка без проблеми, но обиск 1-2 седмици/месец по-късно, ако приемат, че сте дилър.
Някъде се обаждат от пощата да дойдете и "да им помогнете да намерят пратката ви" или някаква друга глупава причина, за да им помогнете да потвърдят, че е ваша.
 

Mister Man

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 8, 2024
Messages
13
Reaction score
3
Points
3
Пратката е спряна в Германия, била е насочена към Италия
 

gus.fring

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Oct 13, 2023
Messages
100
Reaction score
64
Points
28
Иска ми се това да не ви се случва😬
 

cofita666

Buying through escrow
New seller
Language
🇬🇧
Joined
Apr 12, 2024
Messages
37
Reaction score
30
Points
18
Толкова съжалявам за теб, човече, моля те, можеш ли да ни държиш в течение какво се е случило в бъдеще и какви последствия ще получиш
Моля, останете в безопасност 🙏 ❣️
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
502
Reaction score
235
Points
43
Имал съм един задържан на митницата. Беше малко количество. Получих писмо, в което се казваше, че е конфискувано, както и формуляр, за да го получа обратно, ако съм агент на DEA. След като получите писмото, не попълвайте нищо и не го изпращайте обратно, ако има възможност за това. Просто го захвърлете и считайте адреса си за изгорял.
 

Mister Man

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 8, 2024
Messages
13
Reaction score
3
Points
3
Все още не съм получил никакво известие, само от транспортната фирма ми казаха, че митницата го е конфискувала, може би дори не са го анализирали, това е течност. Надявам се, че ще отиде в небитието
 
View previous replies…

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
502
Reaction score
235
Points
43
Не отговаряйте, ако това е в ущърб на вашия опсек, но каква транспортна услуга използвате, която ви уведоми, че пакетът е конфискуван?
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
361
Reaction score
175
Points
43
Изпратете наркоман, който да отиде да го вземе 😆😆
 

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Успех, как забелязахте, че е конфискуван?
 

Mister Man

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 8, 2024
Messages
13
Reaction score
3
Points
3
D От номера за проследяване съобщиха за блокиране, а след това компанията за доставка ми написа по имейл, че е блокирана на митницата
 

Mister Man

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 8, 2024
Messages
13
Reaction score
3
Points
3
НОИ не знае дали е конфискуван, казаха ми, че е иззет или задържан, не могат да ми кажат. сега вече мина един месец и не знам нищо
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
878
Points
113
Вероятно имате голям късмет, че е бил иззет в Германия, а не в Италия. Не съм сигурен как изглежда екстрадицията в Европа, но в САЩ дори няма да ви приемат от друг щат, освен ако нивото на престъплението не е на определено ниво. Мисля, че е първа степен на престъпление. Има 4 нива на престъпления, по-ниски от това. За да ви екстрадират от друга държава, то трябва да е престъпление от трета или втора степен. Ако бяха намерили пакета в Италия, може би вече щеше да сте в затвора. Аз все пак бих почистил къщата и бих взел лаптопа ви при приятели за един месец ( този, който сте използвали, за да поръчате нещата, той е най-силното доказателство, което има)
 

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
209
Reaction score
142
Points
43
Мога да ви говоря от опит, тъй като неведнъж сме претърпявали загуби поради конфискация на пратки, идващи от Китай в Европейския съюз, и най-мъдрият съвет, който мога да ви дам, е да не попълвате никакви формуляри, да не отговаряте на нито едно от съобщенията от митницата или да се опитвате да спасите пратката, да стоите извън нея през цялото време и от този момент нататък да се възползвате от елементарната сигурност, която трябва да имате. (промяна на телефонния номер, имейлите и т.н.). Със сигурност пакетът ви ще бъде унищожен по-късно и в зависимост от съдържанието му властите ще се задоволят с унищожаването му или ще започне разследване, ако става въпрос за количества с прословуто значение от клас 1, ако става въпрос за реактиви или химикали за научни изследвания, които все още не са попаднали в обхвата Не би трябвало да се притеснявате толкова много за закона и би било достатъчно да направите няколко промени в живота си. Благословии и насърчение!!
 

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
209
Reaction score
142
Points
43
Съжалявам, че ви пиша за грешка.. Бъдете здрави. N голяма прегръдка, братко!
 

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
209
Reaction score
142
Points
43
Мога да ви говоря от опит, тъй като неведнъж сме претърпявали загуби поради конфискация на пратки, идващи от Китай в Европейския съюз, и най-мъдрият съвет, който мога да ви дам, е да не попълвате никакви формуляри, да не отговаряте на нито едно от съобщенията от митницата или да се опитвате да спасите пратката, да стоите извън нея през цялото време и от този момент нататък да се възползвате от елементарната сигурност, която трябва да имате. (промяна на телефонния номер, имейлите и т.н.). Със сигурност пакетът ви ще бъде унищожен по-късно и в зависимост от съдържанието му властите ще се задоволят с унищожаването му или ще започне разследване, ако става въпрос за количества с прословуто значение от клас 1, ако става въпрос за реактиви или химикали за научни изследвания, които все още не са попаднали в обхвата Не би трябвало да се притеснявате толкова много за закона и би било достатъчно да направите няколко промени в живота си. Благословии и насърчение!!
 

mikeyoak

Don't buy from me
Resident
Joined
May 15, 2024
Messages
9
Reaction score
9
Points
3
Добре. имам известен опит с този, в зависимост от това къде се намирате. Ако това се е случило в САЩ, не се колебайте да ми изпратите DM
 
Top