Синтез на фенилацетон (P2P) чрез етилглицидат на БМК

chem19

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 30, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
@G.Patton
може ли да поясните, че в стъпка 14 "(14. След известно време се добавя 500 ml дестилирана вода и сместа се загрява малко (не повече от 60°C).".

Въпросът ми е колко време трябва да се нагрява. (Продължителност на времето) или някакъв знак.
Благодаря предварително.
 

jotoy

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 20, 2023
Messages
12
Reaction score
1
Points
3
Здравейте и дали от тази стъпка сте сткрт, ако имате BMK 5449-12-7 прах или новия bmk прах на пазара сега?
 

chem19

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 30, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
Започнах от диметилформамид, бензалдехид точно както във видеото.
 

virus0815

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 30, 2024
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
Какво количество БМК глицидна киселина (натриева сол) ми е необходимо за 1 грам Р2Р?
 

61-50-7

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 21, 2023
Messages
29
Reaction score
11
Points
3
има малка грешка : в първите редове сте казали pmk вместо bmk
 

rampage

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 9, 2024
Messages
55
Reaction score
34
Points
18

Съотношението между глицидната киселина (натриева сол) и водата на БМК е 1:1, след което добавете солната киселина до ph 1?
ако се започне с BMK глицидна киселина (натриева сол), съотношението с водата 1:1 ли е, след което се добавя солната киселина до ph 1? след това се загрява сместа и се разбърква в продължение на 5 часа
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Правилно
 
View previous replies…

rampage

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 9, 2024
Messages
55
Reaction score
34
Points
18
Намерих тази статия, 80 градуса ли е топло? 1 кг солна киселина твърде много ли е само да се добави, за да се достигне ph1?

Как да превърнем BMK прах в масло (По-долу е само общо описание на процеса на хидролиза, може да се наложи да се свържете с нас, ако все още не можете да получите масло правилно).
1,1 кг прах се смесва с 1 кг топла вода (около 80 градуса).
2, сложете 1 кг солна киселина (HCL 37%) и ще видите как се образува мехурче.
3, Разбърквайте сместа в продължение на един час и след това спрете.
4, След още един час ще получите слой масло в светложълт цвят.
5, Използвайте отделна фуния, за да извлечете маслото.
 

rampage

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 9, 2024
Messages
55
Reaction score
34
Points
18
Здравейте
така например смесват се 1 kg бмк глицидна киселина (натриева сол) и 1 ltr h2o, след което се добавя солна киселина, за да се получи ph от 1.
след това се загрява до 60 градуса и се декарбоксилира при постоянно разбъркване в продължение на 5 часа. след това се изключват нагревателят и бъркалката и се прехвърля в сепараторна фуния, където се отделят слоевете.
Горният слой е p2p, ако римската баня е все още гореща, или долният слой, ако римската баня е студена. така че добивът трябва да бъде 1 литър p2p?
 

chem19

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 30, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
@G.Patton
В стъпка 7 какво трябва да бъде рН на отделения слой?
тъй като имах 2 проби, едната прясно събрана, която има рН 6 и е светла на цвят 600мл. Останалите 400 ml, които бяха събрани след 2 месеца от престоял разтвор, имат рН 8 и са около 400 ml и са леко тъмни на цвят.
Кой разтвор трябва да използвам. Свеж или по-късен, или и двата. Моля, посъветвайте ме. Търся насоки. Благодаря предварително.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
На първо място бих искал да кажа " Здравейте".
Нейното рН не е от значение на етап 7. Можете да използвате и двете.
 

chem19

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 30, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
Ето картината
 

chem19

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 30, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
@G.Patton Здравейте,
Имам нужда от вашата благословия и подкрепа.
В стъпка 6 е необходим разтвор на NaOH 30% 450 ml.
Разполагам с гранула NaOH. Колко от тези гранули са необходими с колко вода, за да се направи желаният 450 ml разтвор.
Моля, насочете ме, тъй като получавам различни отговори.
Благодаря предварително
С уважение
 

chem19

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 30, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
@G.Patton plz help me out, how to make 30% NaOH aq solution. Дали е 30% w/w или w/c. Химикалите за кауза са наистина скъпи и една грешна стъпка може да провали целия процес. Моля,
 
View previous replies…

Throw-off

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 18, 2024
Messages
69
Reaction score
36
Points
18
Брат ви го преосмисля. Погледни в рубриката Често задавани въпроси за лабораториите. Патън няма да те храни с лъжичка.
 

chem19

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 30, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
@Throw-off
Bro това не са хипотетични въпроси, аз преминавам през процеса и това са прецизирани проблеми, с които се сблъсква този, който преминава през wl.
Просто ми кажи в w/w и w/v, ще получиш ли същото количество, огромна разлика,
Второ, след това, за да се постигне рН 1 в друга стъпка, като се добави HCl, няма ли да има разлика. @G.Patton е тук, за да ни насочи. Така че той със сигурност ще нахрани мен и другите с лъжичка. Той е нашият наставник.
Аз не съм арогантен, plz извинете ме, ако смятате, че е така. Но аз сериозно търся отговор. Работя в областта на химията от дълго десетилетие. Така че знам значението на въпросите си. И това не е прекомерно мислене
Съжалявам, ако този текст така или иначе ви е накарал да мислите негативно за мен.
 

Throw-off

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 18, 2024
Messages
69
Reaction score
36
Points
18
Натриев хидроксид с тегло 30 г и Н2о с тегло 70 мл.

Съществува огромна разлика между ръководството и разковничето, което очаквате от него. Мисля, че сте първият химик, който е в играта от десетилетие и не може да разбере как да направи 30% разтвор на натриев хидроксид? Така че Браво, потупай се по гърба. Ако сте се докарали до такова състояние от хидролизата, може би истинският въпрос, който трябва да си зададете, е "това за вас ли е?".
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Водата има плътност 1g/1ml, така че 1ml дестилирана вода може да се смята за 1g.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Здравейте
В бехеровата чаша е заредено 450*0,3=135 g NaOH, добавете там вода, за да достигнете 450 ml риск.
 

chem19

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 30, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
@G.Patton Благодаря ви много. Вие сте най-добрият. Бог да ви благослови. Ако успея, със сигурност ще допринеса за вашия бб проект. Иска ми се, ако можех да бъда ваш ученик по експериментална химия. Благодаря ви още веднъж.
 

Throw-off

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 18, 2024
Messages
69
Reaction score
36
Points
18
Някой опитвал ли е новото масло на БМК? cas 41232-97-7. Преди десетилетие можеше просто да вземете BMK на прах, да направите разтвор с метанол 1:1 и да го капнете направо в ал/хг, щяхте да сте готови същия ден... необходима ли е хидролиза при всички нови производни на BMK? 5449 натриева сол е гадна в сравнение с BMK от старата школа.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Трябва да извършите алкална хидролиза, а не киселинна, както за глицидатите на ПМК.
Не е вярно, не бихте могли да направите директно метамфетамин от натриева сол на глицидната киселина на БМК. Първоначално трябва да получите Р2Р.
 

Throw-off

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 18, 2024
Messages
69
Reaction score
36
Points
18
Не казвам, че това е натриева сол, знам, че не е натриева сол текстурата на праха изглеждаше с напълно различна консистенция от производното на БМК 5449.
 
Top