Пмк промиване на процедури дмк промиване

Followme38

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 14, 2022
Messages
18
Reaction score
3
Points
3
Здравейте, интересуваше ме как да процедирам с промиване на dcm на кетон и какви са стъпките и съотношенията на pmk, за да стане по-чист, и възможно ли е да се извърши е на с водна баня
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Ако започвате от p-oil, трябва да промиете с разреден Naoh и солен разтвор и трябва да бъде оранжева/червеникаво-бистра течност. Ако искате по-чиста, препоръчвам вакуумна дестилация.
 

Followme38

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 14, 2022
Messages
18
Reaction score
3
Points
3
Проблемът е в новото масло на pmk, стъпките са различни също така получавам масло като мед през цялото време, което е неизползваемо
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18


Ако сте реагирали с алкална основа, след това с HCl, измивате с 5% Naoh, след това с вода. Ще изглежда като медһттр://....защото в маслото има вода.

Не е необходимо да се използва DCM. Можете да получите сравнително чисто масло от новия PMK, като го промиете с Naoh, докато е още горещо. То е достатъчно добро.
 
Last edited:

Followme38

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 14, 2022
Messages
18
Reaction score
3
Points
3
Можете ли да ми напишете точните стъпки Опитах всичко досега и все още не получавам добро масло, а по-скоро някакво вещество, подобно на мед, тъмнокафяво и..
 

Followme38

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 14, 2022
Messages
18
Reaction score
3
Points
3
Да кажем, че започвам с 50 грама прах какви са точните стъпки с какви химикали, за да се получи добро масло с новата pmk старата pmk беше като злато тази е различна
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Значи имате PMK на прах? или масло, което се втвърдява при стайна температура? ако е на прах, не използвайте етанол.

Може би получавате гъсто вещество, защото добавяте твърде много HCL? колко сте добавили? какви са температурите? Получавате ли разтвор с разделяне, като маслото е на дъното?
 

Followme38

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 14, 2022
Messages
18
Reaction score
3
Points
3
Ами аз имам новото pmk да, също и восъчния вид, първо започвам като го смесвам на 30 градуса по Целзий с етанол и вода, след 1 час добавям киселина два пъти повече от количеството по тегло на праха, на 75 градуса по Целзий го държа така 3 часа на 2,5 часа цвета на сместа се променя, след изпаряване маслото става като мед гъсто вижте видеоклипове.
 

Attachments

  • tVwv8042IZ.mp4
    12.3 MB · Views: 0
  • uPRVnqY6M1.mp4
    7.9 MB · Views: 0

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Твърде много киселина.

Трябва да измиете с разтвор на нао и вода, ще го почистите. Изглежда, че не сте го измили и също така сте добавили твърде много киселина, според мен. Не знаех, че прахът е с двустепенно преобразуване.
 
Last edited:

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Какъв беше вашият резултат?
 
Last edited:

Followme38

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 14, 2022
Messages
18
Reaction score
3
Points
3
Добивът беше като 72% на тегло, и да не се промива след това, колко киселина е необходима и колко вода етанол в първата част?
 

Followme38

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 14, 2022
Messages
18
Reaction score
3
Points
3
И времето и степените, ако имате предложение
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Мисля, че просто трябва да измислите това. Следващия път използвайте по-малко hcl..трябваше да го измиете веднага. Вероятно имаш 10-15% какавиди в това масло, затова е гъсто. Получавате като 2,5 л тъмна вода при измиването на нао. Всичко това все още е в маслото ти, сигурен съм, че се дължи най-вече на това, че не си го измил... изглежда, че си го направил правилно, но добави само достатъчно hcl за реакция и направи измиването веднага. Ако маслото не се отдели и е разтворено в етанол или нещо друго, тогава, предполагам, че трябва да се загрее и разбърка, за да се дестилира етанолът, след което да се измие.
 
Last edited:

Followme38

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 14, 2022
Messages
18
Reaction score
3
Points
3
Добър ден, приятелю, направих, както ти каза, използвах половината от количеството hcl, равно на това с праха на тегло сега, и го измих с Naoh 5% разтвор водата стана мръсна директно червеникава виж снимката, след това направих измиване с вода, маслото стана тънко, както ти каза, просто има твърде много боклуци в новия прах, предполагам, че добивът е като 65% на тегло, китайците го продават като 75% добив :))) на времето не знам още, направих 1.5 часа сапуниране и 3 часа разбъркване с киселина на 75 градуса С. Само маслото излиза тъмно това дължи ли се на новия прах?
 

Attachments

  • LScVeYE8tu.jpg
    LScVeYE8tu.jpg
    1.2 MB · Views: 382
  • Z8jyaNOBlX.jpg
    Z8jyaNOBlX.jpg
    1.6 MB · Views: 373

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Мисля, че всеки път, когато правите превод, той ще става все по-добър. Първите няколко пъти получих тъмни неща, но сега получавам светло оцветено масло, по-скоро кафяво/жълто или като мед. Ясно.

BTW idk много за прах аз просто се опитвам да помогне


Трябва да използвате доста вода Naoh за измиване.. И също така трябва да дехидратирате маслото, след което то ще стане прозрачно.
 
Last edited:

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Маслото обикновено излиза тъмно и изисква VAC дестилация, това е стандартно нещо, наистина искате кетонът ви да е с най-висока чистота, защото примесите могат да объркат синтеза и драматично да повлияят на ейлда, но мисля, че с практиката от pmk би трябвало да можете да минете без VAC дестилация, просто практикувайте пречистването си.

Ако новият ви yeild е същото масло, което показахте в предишния пост, тогава може да не успеете да изчистите това масло толкова лесно. Много по-лесно е, когато то е още горещо непосредствено след преобразуването.
 

Followme38

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 14, 2022
Messages
18
Reaction score
3
Points
3
Да, аз направих само едно измиване на нао, но не знам как ще излезе с 2 измивания и колко измиване използвате нормално, да кажем на 50 грама масло колко измиване и както казвате да, без вакуумна дестилация е тъмно, а по-късно, когато се опитате да го почистите, след като изстине, е невъзможно почти да се почисти, както казвате. добивът също е нисък нещо като 50% масло, което получавате от него по-старите pmk бяха като 58-60% масло
 

Followme38

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 14, 2022
Messages
18
Reaction score
3
Points
3
А колко алкали и киселини използвате и имате ли подходящо време и температура кое е най-добре?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
1eq NaOH и излишък на киселина. 80*С приблизително за кипене с киселина, с алкали реакцията е най-добре да се извърши при стайна температура и по-дълго. Обикновено 75-85% масла. Етап на сапонификация - трябва да вземете еквивалента на натриевия хидроксид, да го направите на разтвор и да го охладите. Добавете към глицидата и оставете при разбъркване за една нощ.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
За киселина - ако има индикаторна хартия (pH-metr), контролирайте с нея pH (<= 3)
 
Top