Пмк промиване на процедури дмк промиване

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
По-трудно му е, защото го оставяш да седи с куп рксн примеси и той причинява някакви щети, доста съм сигурен.

Уил казва да се разбърква за една нощ, но опитайте с различна продължителност, за да видите кое работи най-добре. Отново idk прах.
 

Attachments

  • uM7lBSoW0U.jpg
    uM7lBSoW0U.jpg
    322.2 KB · Views: 420
Last edited:

Followme38

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 14, 2022
Messages
18
Reaction score
3
Points
3
Това е восъкът, предполагам, че излиза светъл да, ако го разбърквате на стайна температура, а не горещ, когато е горещ, цветът се променя доста, а етапът на подкиселяване също е различен, какъв беше добивът ви? Също така като 50% предполагам, че се базира на маслото, така че 100 грама восък дава 50 мл масло плюс или минус.
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Предполагам, че прахът трябва да излезе по-чист. Маслото обикновено излиза много тъмно от восъка, но с течение на времето методът се подобри и сега има по-чисти резултати, главно поради процедурата на измиване. Резултатът е около 60 %, но може да бъде и по-висок.


Моля, прегледайте внимателно процеса за първия рекс.

Можете ли да публикувате видео на новия си резултат
 
Last edited:

Followme38

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 14, 2022
Messages
18
Reaction score
3
Points
3
промих го 3 пъти не става по-светъл вижте снимката, опитах всички възможности, не съм го дестилирал във вакуум, добивът ми е 60% на тегло след 50 грама прах крайното ми тегло е 30 грама, опитах го 4 пъти сега добивът не се повишава мисля, че този нов прах е много по-некачествен в сравнение с pmk от миналата година, който винаги излизаше златист, реакцията е ок, но след известно време маслото става все по-тъмно, колко ноа използвате в началото? и колко киселина 37% от теглото на восъка/праха? Добавям снимка с екстракция на восъка вдясно на праха вляво, поддържах температура 78-80 градуса
 

Attachments

  • OA2PMs4Hcb.jpg
    OA2PMs4Hcb.jpg
    1.1 MB · Views: 418
  • 8ORMZckYhw.jpg
    8ORMZckYhw.jpg
    146.2 KB · Views: 452
  • AqvjeCG4us.mp4
    5.1 MB · Views: 0
  • rsHnlG1wBA.mp4
    2.4 MB · Views: 0
  • l3PJy8aX1N.mp4
    3 MB · Views: 0

Gus_Fring

Don't buy from me
New Member
Joined
May 24, 2022
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Обещавам, че направих това... но същият резултат... това бръмчащо мръсно масло.... какво правя погрешно?
Така че... изглежда, че имам същия проблем като много хора... новият ETHYL GLY е трудно да се получат правилни резултати... имам същия проблем като други публикации тук, това кафяво гъсто масло, което изглежда много мръсно... рецептата, която следвах:

-1,4 LT вода и 240 gr NaOH и 1 kg et-gly-pmk при 80º за един час
- Добавям 650 г HCL при 80º и смесвам за един час (не е ли твърде много HCL?).
-след това сепаратор
-след това промиване със солен разтвор + промиване с вода 2 пъти
-сепаратор
-след това вакуумна дестилация (все още не е направена, защото не съм сигурен, че съм направил всичко наред)
-след това сепаратор, за да се премахне киселинността (защо... вече направих саламурата.... не знам)
-след това отново 500 мл вода и сепаратор
-вакуумна дестилация, докато изчезне всичката вода
-voila
 

Gus_Fring

Don't buy from me
New Member
Joined
May 24, 2022
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Колко HCL бихте използвали?
 

Bennyboy88

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2022
Messages
14
Reaction score
4
Points
3
Имате ли нещо против да споделите метода си за восъка. Той е много ценен. Благодаря предварително
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
Тези, на които маслото потъмнее, опитайте етапа с алкална основа при температура 20*С, и то в рамките на 12 часа или повече.
 

Albert

Don't buy from me
Member
Joined
Aug 6, 2022
Messages
7
Reaction score
0
Points
1
Здравейте на всички,
Нов съм във форума.
Мисля, че имах подобен проблем.
След като хидролизирах ПМК глицидат cas: 13605-48-6 за час и половина с HCL при 80 С градуса, отделих маслото от водата в делителна фуния и след това цяла нощ чистих от остатъчната вода със зеолит 3А.
След приключване на процеса добавих метанол към ПМ и оставих маслото в затворена колба при стайна температура за няколко седмици.
Сместа стана кафява и можете да видите няколко кристала на дъното.
Колко дълго според вас може да се съхранява маслото от ПМК при стайна температура и може ли да се коригира ситуацията?
 

Albert

Don't buy from me
Member
Joined
Aug 6, 2022
Messages
7
Reaction score
0
Points
1
Важно е да се отбележи, че в края на процеса на хидролиза на пмк глицидат маслото се оказа красиво жълто като мед и стана кафяво едва след няколко седмици.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Здравейте. Използвали ли сте колба от тъмно стъкло и тъмно място (например шкаф)? Тази колба беше ли плътно затворена, без излагане на въздух?
 
Last edited:

Albert

Don't buy from me
Member
Joined
Aug 6, 2022
Messages
7
Reaction score
0
Points
1
Това беше прозрачна стъклена колба, в стая, в която слънцето прониква през прозореца (доста светло място), но без пряка слънчева светлина.
Беше съвсем херметически затворена.
 
Top