Синтези на 2С-фенилетиламини

chemistry.mob

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 12, 2023
Messages
80
Reaction score
34
Points
18
Бихте ли казали какво лабораторно оборудване е необходимо за химичния синтез на 2-CB?
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
всичко зависи от начина на синтез. необходима е отправна точка и път, който искате да следвате.
 
View previous replies…

chemistry.mob

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 12, 2023
Messages
80
Reaction score
34
Points
18
Искам да проследя химичния синтез на 2-CB, публикуван в тази публикация
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Реакция на Хенри, колба, рефлуксен кондензатор, нагрята магнитна бъркалка, водна баня (или го направете в микровълнова фурна), мерителен цилиндър, вакуумен филтър Фуния на Бюхнер и колба на Бюнсен и самите филтри, термоустойчиви чаши с нисък чучур
Редукцията на литиевоалуминиев хидрид е все същата, само ще са необходими лед и капеща фуния, за да се капне разтворът на стирен, а след това капваме етилов ацетат или етилов алкохол, за да изразходваме излишния литиевоалуминиев хидрид.
Бромирането е същото
везни и други подобни.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
литиевоалуминиевият хидрид не обича шегите и обича да се взривява и да подпалва разтворители. не може да се гаси с вода, въглероден диоксид, иначе не обича пероксид и вода в THF
 

chemistry.mob

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 12, 2023
Messages
80
Reaction score
34
Points
18
Значи би било по-добре да използвам химически реактор, за да не се взриви и да ми навреди? И ако е така, с каква мощност трябва да бъде химическият реактор?
Правили ли сте 2С-В преди?
Благодаря!
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Как ще ви помогне реакторът? работи правилно с литиевоалуминиев хидрид, всичко е възможно най-сухо, добро охлаждане, липса на пероксидни примеси в разтворителя.
Правех го в обикновена колба с три гърла в ледена баня, понякога с експлозии и пожари, в първите синтези, после се научих =)
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
По-добре би било просто да не използвате THF, ако задавате въпроси като този
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
лош съвет) Вече си представям как сухият стирен се смесва с алуминиев хидрид (диоксанът има същите проблеми с флуора и thf)
 

chemistry.mob

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 12, 2023
Messages
80
Reaction score
34
Points
18
мате, нямам никаква представа от химия, опитвам се да се науча, но е разочароващо, твърде много информация, все още не знам на кой химичен синтез да остана и да се съсредоточа върху него, мисля или за 2-CB, или за MDMA, освен ако не си променя мнението, отначало исках да направя синтез на LSD, но видях, че синтезът за производството само на лизергинова киселина, прекурсор на LSD, е много сложен и изисква много реактиви и химични реакции.
Благодаря ви!
 

chemistry.mob

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 12, 2023
Messages
80
Reaction score
34
Points
18
Приятелю, откъде си купил (CAS: 93-02-7)?

2,5-диметоксибензалдехид

Намерих продавач в alibaba, който уж го продава, но как мога да се уверя, че това е това вещество, когато го получа?
И каква е разликата между него и този 2,5-диметокси-бета-нитростирен?
Благодаря ви! и съжалявам, но нямам никаква представа от химия.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Първият е алдехид, а вторият е нитростирен. разликата освен в това, че във формулата, те имат различни физични и химични свойства
проверете температурата на топене
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Ако се интересувате, имам за продажба и стирен, и алдехид.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
180 евро за 100 г стирен и 120 евро за 100 г алдехид
 

chemistry.mob

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 12, 2023
Messages
80
Reaction score
34
Points
18
Проблемът е, че не знам, че със 100 г колко 2-CB мога да получа
 

Sonnettales

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 28, 2022
Messages
19
Reaction score
5
Points
3
Понастоящем съм по средата на синтез на 2c-b и се сблъсках с директива, която гласи

"Колба от 250 ml RB е заредена с 16,6 g 2,5-диметоксибензалдехид,
1,6 g NaOAc и 50 mL нитрометан. При рефлуксиране в продължение на 4 h се получават 14,4 g от съответния нитростирен [1] след рекристализация.
Към разтвор на 4,0 g натриев борохидрид в 100 ml изопропанол се добавят 5,0 g 2,5-диметоксилфенил-2-нитроетен. Получават се 4,2 g жълто масло
след разграждане на излишния борохидрид, последвано от обичайната обработка (Б).
2,5-диметоксифенил-2-нитроетанът се разтваря в 100 ml изопропанол с 8 моларни еквивалента Zn и 3,5 моларни еквивалента HOAc (спрямо количеството Zn). Получават се 2,0 g 2,5-диметоксифенилетиламин като слабожълто масло (С).

Имам нужда от помощ за изречението, което съм подчертал. Какво точно означава това. Преди да започна, приех, че то означава, че маслото ще се промие с оцетна киселина и ще се отдели чрез сепарираща фуния. Сега, когато съм по средата на синтеза, не съм толкова сигурен. Ще бъда благодарен на всяка помощ, която мога да получа от някого по този въпрос.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
обикновено излишъкът от борохидрид се разгражда с киселина и солите се филтрират.

Притеснява ме защо в кондензацията на Хенри се използва натриев ацетат и не разбирам защо първо се възстановява двойната връзка, а след това се възстановява нитрогрупата поотделно. Стирените се редуцират на цинк в солна киселина (двойната връзка и нитрогрупата), това не работи за нитропропените.

или можете да използвате натриев борхидрид с меден катализатор
 
Last edited:
View previous replies…

Sonnettales

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 28, 2022
Messages
19
Reaction score
5
Points
3
Въпрос към вас, господине, тъй като изглежда знаете повече от мен и сте ми били полезни. Имам и паладий върху въглерод %10. Предполагам, че това също би могло да бъде разумен маршрут, но понякога си навличам неприятности, когато предполагам. Вместо цинк и hcl.
 

Melv99

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 16, 2023
Messages
31
Reaction score
11
Points
8
Също така, не съм запознат с този конкретен синтез, но видях K2CrO4 да се продава на популярен уебсайт за домашни науки. Не съм сигурен дали това е, което търсите.
 

chemistry.mob

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 12, 2023
Messages
80
Reaction score
34
Points
18
Откъде сте закупили 2,5-диметоксибензалдехида?
 
View previous replies…

chemistry.mob

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 12, 2023
Messages
80
Reaction score
34
Points
18
Попитах един професор по органична химия дали някой, който няма представа от химия, може да следва рецепта за химичен синтез и той каза да, затова се присъединих към този форум, изгубих се, не знам с какъв синтез да започна, а аз го правя За печалба, мога да инвестирам време и пари, за да се науча, целта ми е да произвеждам в голям мащаб и да продавам на едро, но виждам, че тази индустрия е много трудна, не само да се направи химичен синтез, но и да се получат необходимите химични реактиви и прекурсори, Някакви препоръки за това какъв синтез да направя? благодаря!
 

nujrc

Don't buy from me
Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
7
Reaction score
0
Points
1
Ут. Ако го правиш единствено с цел печалба, защо изобщо искаш да се занимаваш със сериите 2в... Не са пристрастяващи, а нишови наркотици. Ще имате по-голяма печалба, като отглеждате трева.
 
Top