Тестване на нови маршрути за d-Meth (за мен) без P2P или P2NP

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Сега, когато имам известно време между производствата, ще тествам тези маршрути без P2P или P2NP, които никога не съм правил преди, защото тези нови прекурсори не бяха налични или не съм ги търсил:

2-бромо-4'-метилпропиофенон->2-бромопропиофенон->ефедрон->d-ефедрон->d-вторичен амин->d-Meth

2-бромо-4'-метилпропиофенон->2-бромопропиофенон->Ephedrone->l-ephedrone->l-ephedrine->d-Meth

2-Bromo-4'-methylpropiophenone->2-Bromopropiophenone->Ephedrone->dl-ephedrone->dl-ephedrine->dl-Meth->d-Meth


Както можете да видите, може да има някои вариации в зависимост от това кой продукт е избран за разрешаване на енантиомера.
Ясно е обаче, че колкото по-рано се направи това, толкова по-малко реагенти ще се използват поради намаленото количество продукт, останал за обработка.
Важно е да се вземе предвид трудността на този процес за всеки продукт и потенциалното въздействие върху хиралността на последващите процеси.
Чакам някои поръчани реагенти, за да завърша маршрутите, но те би трябвало да работят правилно.
Ако някой вече има опит с някой от тях, всякакви предложения или съвети ще бъдат добре дошли.
Благодаря.
 

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
209
Reaction score
143
Points
43
Тази схема е правилна, преди известно време получих същия маршрут от полски източник на приятели, използвам тези реактиви с успех.
 

Paranoia

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 18, 2023
Messages
17
Reaction score
23
Points
8
Платих 220 евро и представям @btcboss2022 ледена проба нека видим скоро резултатите, може да отнеме до 2 месеца (пробата е на път)
 

Attachments

  • pFwWJgXy31.png
    pFwWJgXy31.png
    27.4 KB · Views: 114
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
Пропиофенон->2-бромопропиофенон->Ефедрон->Ефедрин->дл-Мет->д-Мет
 

azides

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 5, 2024
Messages
48
Reaction score
9
Points
8
Да, мислех, че това изглежда по-правилно.

Можете също така да направите лек вариант и да направите PPA и да направите D amph, ако си спомням, или 4-mar за thr advanced
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
След малки тестове най-лесен изглежда начинът:

2-бромо-4'-метилпропиофенон->4'-метилефедрон->Ефедрон->дл-Ефедрин->дл-Мет->д-Мет
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Как ще отрежете 4-метила от ароматния пръстен?

Също така разрешаването на рацемата би било по-добре да се извърши върху ефедрина, Това работи много по-добре тогава, отколкото върху Мет, като вторият хирален център дава повече хватка, за която да се държи. Мисля, че тук винената киселина ще работи без проблеми.
 
View previous replies…

hoboking

Don't buy from me
Member
Joined
Oct 13, 2023
Messages
4
Reaction score
1
Points
3
така че 4-метилметамфетаминът би бил крайният продукт? това е доста слаб наркотик в сравнение с метамфетамина
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Неа, той ясно казва, че иска д-мет
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
О, благодаря, мислех, че е по-трудно да се направи в ефедрин Спомням си, че го прочетох някъде, но сега не знам къде хахах
Изглежда, че сте прочели мислите ми хахаха По въпроса за 4-метила имам дилема по този въпрос.
Идеята беше окислително деметилиране, за да се окисли селективно метиловата група до метиленова група, но ще бъда в същата ситуация, мисля, че няма да е по-лесно с метилен, така че от преди 3-4 дни мислех да го сваля от 2-бромо-4'-метилпропиофенон, просто да го нагрявам с разтвор на NaOH, така че новата схема ще бъде така:

2-бромо-4'-метилпропиофенон->2-бромопропиофенон->ефедрон->dl-ефедрин->l-ефедрин->d-метан

Благодаря.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Вземете някакъв пропиофенон (няма проблем в Полша), бромирайте с NBS в позиция 2- (с тозикова киселина се казва, че е почти количествено), направете заместване с метиламин (добавете малко количество NaI, ако е битов) и след това оптично разрешаване, последвано от NaBH4 редукция на кетогрупата до алкохол. Или първо редуцирате до алкохол и след това разрешавате? Каквото е най-добре,
Всичко, което е изпробвано и лесно, и най-вече реакциите с много висок добив. Всички необходими химикали са лесни за набавяне. Направете 4-MMC от 4-метил, това има повече смисъл.
За разрешаването е необходима хирална киселина, първо се сещам за винена киселина, но в старите времена ефедринът е бил най-предпочитаният агент за разрешаване на хирални киселини. Едно търсене в литературата КАКВО са разрешавали в голям стил тогава, със сигурност ще доведе до някои лесно достъпни днес хирални киселини. Тъй като това, което е работило по един начин, трябва да работи и по друг.

Късмет
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Здравейте,

Благодаря много за информацията намерих доставка за пропиофенон и бром, така че ще го направя, както казвате.
Относно разрешаването направих стотици от тях с d-тартар с рацемичен метамфетамин, mdma и преди няколко дни го направих и с 4MMC.
Но сега си поръчах O,O-Дибензоил-2R,3R-винена киселина изглежда най-ефективната и ще я пробвам с рацемичен ефедрин. Ще ви информирам.
Благодаря.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
. 2022 May 13;27(10):3134.
doi: 10.3390/molecules27103134.

Оптична разделителна способност на две фармацевтични основи с различна употреба на производни на винената киселина и техните натриеви соли: Рацемична база с ефедрин и хлорамфеникол


Ето ви! Статията е безплатна в pub-med тук:
 

Paranoia

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 18, 2023
Messages
17
Reaction score
23
Points
8
Платих 220 евро и представям @btcboss2022 ледена проба нека видим скоро резултатите, може да отнеме до 2 месеца (пробата е на път)
 

Attachments

  • 8ZeSEnk6hr.png
    8ZeSEnk6hr.png
    27.4 KB · Views: 99

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
И ако разполагате с правилния стереоизомер на метакатиона, би трябвало да можете да направите редукцията до d-метамфетамин директно, без да приготвяте първо (псевдо)ефедрин. Това би трябвало да се отрази благоприятно и на общия добив.

Въпреки това най-добрият начин според мен би бил да се мине през BMK -> P2P - редукционно аминиране с (S)-(-)-α-метилбензиламин и NaBH4 -> d-N-бензиламфетамин -> дебензилиране и монометилиране в един съд с Pd/C и параформалдехид, извършено като реакция в стил CTH с форматни соли като донори на водород -> d-метамфетамин.
Недостатъкът е високата цена на Pd/C, но все пак си заслужава по отношение на стойността на продукта.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Непосредствено?
Доколкото знам, трябва да е така:
Пропиофенон->2-бромопропиофенон->Ефедрон->d-ефедрон->d-вториченамин->d-Мет.
Правилно?
 
View previous replies…

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Пропиофенон->2-бромопропиофенон->Ефедрон->д-ефедрон->д-Мет
ефедронът е метакатион и смятам, че той може да се редуцира директно до метамфетамин. Искам да кажа, че се редуцира веднъж до ефедрин и след това се редуцира отново? Ще го потърся, сигурен съм обаче, че Бреза (литий или натриев метал в течен амоняк) ще го направи. Каква система за редукция имахте предвид за редукцията на ефедрин?

Защо написахте вторичен амин вместо ефедрин? И метикатионът, и ефедринът, и метамфетаминът са вторични амини, тъй като имат метилова група върху амина.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Добре го погледнах и няма проблем, H3PO2/H3PO3/червен фосфор + йод редуцират карбонилите до въглеводорода да речем, че =O на метакатиона ще бъде отстранен. Тъй като това е двойна редукция, количествата на фосфорното съединение и йода ще трябва да се коригират, но това е всичко.

И между другото, дори H3PO4 заедно с NaI или KI ще работят, макар и с намалени добиви.

H3PO3/I или H3PO2/I е най-добрият начин, като RP/I е доста агресивен, а H3PO4/NaI или KI има по-ниски добиви
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
В миналото мислех, че при редукционно аминиране с набх4 и метиламин на метатинона може да се получи N-метиламфетамин.
Теорично реагирайки с метиламин, кетонната група на меткатинона се аминира, като се въвежда N-метиловата група, необходима за N-метилметамфетамин.
Редуциращият агент набх4 улеснява редукцията на кетона до вторичен амин.
Но вторичният амин от този процес не е точно N-метилметамфетамин е N-метил-2-аминопропан-1-он.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Току-що разбрах, че ефедронът е склонен към кето-енолова тавтомерия и вероятно ще се рацемизира в разтвор. Това звучи зле, но всъщност може би сте попаднали тук на нещо наистина чисто. Тъй като все още можете да накарате d-изомера да кристализира от разтвор, тъй като когато не е разтворен, рацемизацията няма да се случи. И след като d-изомерът е кристализирал, можете да използвате зреене по метода на Видема или подобна техника и да получите 100% сол на d-ефедрон.

И можете да хвърлите тази сол на порции директно в реакцията H3PO3/I, където тя се редуцира незабавно до d-Meth без време за рацемизация, като силно киселите условия също ще помогнат за предотвратяването ѝ. Това означава, че няма да загубите нищо от продукта си чрез отделяне на d-, всичко ще се превърне в d-.

И не, това не работи за метамфетамин или амфетамин, това работи само за съединения, които сами по себе си се рацемизират или могат да бъдат накарани да се рацемизират чрез добавяне на нещо (ултрасилна основа или нещо подобно) към разтвора.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Така че в този случай, за да имам d-ефедрон в твърдата част, трябва да използвам l-винена киселина и предполагам, че е печатна грешка, но ще бъде редукция на H3PO2/I.
Благодаря много за помощта.
 
Top