Problémy se slučováním

CharmingKid

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 6, 2022
Messages
13
Reaction score
0
Points
1
Zdravím všechny,

Mám tedy problém se slučováním Al/Hg. Zkoušel jsem to několikrát a nevím, co dělám špatně a dělal jsem to na menším měřítku (10 ml PMK)- po začátku amalgamace (indikované tvorbou malých bublinek a šedé vody) jsem přidal metylamin a PMK a zdá se, že se něco stalo- protože teplota stoupla na 50 stupňů Celsia, ale pak se tam cca hodinu držela a pak se ochladila na pokojovou teplotu a veškerá hliníková fólie zmizela

Nějaké nápady?
 

CharmingKid

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 6, 2022
Messages
13
Reaction score
0
Points
1
HI,
Problém je v tom, že reakce zřejmě neprobíhá a já si nejsem jistý proč- reakce by měla trvat mnohem déle a být mnohem teplejší.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Vážíte své soli? Odvážím se zeptat, vážíte si alu? pokud jsou poměry správné, je amalgamace jemná, dokud všechen hliník nevyplave, pak se rozběhne. pokud je ta vaše na začátku násilná, je to ve skutečnosti příliš málo solí.
Pokud je zde vše v pořádku, pak možná zkuste opláchnout jen jednou. také možná přechlazujete při prvním pohledu na tepelnou roztažnost. teplotu použité vody lze trochu zvýšit, pokud používáte studenou.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Bez obrázků je poměrně těžké porozumět problému. Myslíte si, že k reakci nedošlo, ale nemáte žádný důkaz, že? Četl jste můj příspěvek? Reakční směs musíte po samozahřátí převařit.
 

CharmingKid

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 6, 2022
Messages
13
Reaction score
0
Points
1


Ano, vážím hliníkovou fólii a rtuť (v mém případě mám dichlorid rtuťnatý). Myslím, že amalgamace není příliš násilná, a myslím, že mám správný poměr - 20 gramů hliníkové fólie a 0,1 gramu HgCl2 , ale zkusím to znovu s horkou vodou a jedním opláchnutím.
 

CharmingKid

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 6, 2022
Messages
13
Reaction score
0
Points
1
Četl jsem váš příspěvek- ale příspěvek je pro syntézu metamfetaminu a já potřebuji syntézu MDMA, ale příště se pokusím reakční směs uvařit
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Potřebujete cca 0,1 g / 12 g ish alu
 

CharmingKid

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 6, 2022
Messages
13
Reaction score
0
Points
1
Tak jsem to zkusil ještě několikrát a myslím, že amalgamace proběhla dobře, ale pak jsem reakční směs extrahoval NaOH a isopropanolem- a zkusil jsem isopropanol odpařit ve vakuu, ale místo toho došlo k destilaci IPA a když jsem ho nalil do roztoku HCl, nevypadal jako olej- rozpustil se v roztoku HCl (jak vidíte na obrázku).
A nejsem si jistý - myslím, že jsem měl v roztoku pravděpodobně ještě hodně IPA, a proto se to rozpustilo.
Takže mám dvě otázky.
1. Existuje jiný způsob, jak odpařit IPA?
2. je něco, co bych mohl udělat, abych zachránil to, co mám?
 

Attachments

  • vxynKp8OrA.jpeg
    vxynKp8OrA.jpeg
    169.8 KB · Views: 119

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Normálně můžeš ipa vakuově destilovat nebo rotovapem vypnout, možná máš příliš slabé čerpadlo nebo příliš velké sklo, aby to pořádně přešlo. každopádně bys měl srážet po kapkách za energického míchání a pozorně sledovat, kdy se to začne srážet velmi málo s každou kapkou, pak zkontroluj ph. navíc použití aq. HCl ti bude zadrhávat výtěžky a dělat vedlejší produkty a zabarvovat reakční hmotu. pokud máš HCl, tak si prostě kup bělidlo a desikant a udělej to jako pánové,
 

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
31
Points
8
Proč by to mělo být jinak?

Redukce MDP2P by měla probíhat stejně jako P2P, lišit se budou pouze kroky čištění, nicméně váš am agamový proces by měl probíhat stejně. Doporučuji vám prozkoumat pracovní postupy Jesseho Pinkmanse, které zveřejnil z rodia, a podívat se na Ritterovu práci na redukci MDP2P.
 
Top