Podívejte se na mou horkou plotýnku (fotky)

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Není to tak dávno, co jsem se rozhodl, že potřebuji soupravu pro vakuovou destilaci. No, abyste se dostali z nuly na vše, co potřebujete (skleněné nádobí, vakuovou pumpu, horkou destičku, vodní pumpu atd.), stojí to několik dolarů. Chtěl jsem ušetřit peníze, kde se dalo, a upgradovat, jak jsem šel. Říkal jsem si, že koupím nejlevnější horkou desku, která míchá a uvaří 250 ml ve vakuu, ne? ŠPATNĚ!
N2jE8ptgDo

Pořídil jsem si jednu z těch proporcovaných 250wattových.
We2Grn9TiP


Pod -30psi nakonec sotva vařil vodu. To nestačí. Zvážil jsem své možnosti. Koupit nový, silikonovou podložku kolem BF, zapalovač na grilování dřevěného uhlí, nějaký smotaný topný drát a něco na ovládání..... Vykrást varnou desku. 🤔Vykrást varnou desku? 🤓🤷 Je to nejlevnější cesta, o které jsem po průzkumu věděl, že ji dokážu zprovoznit.
Přejel jsem do Walmartu a vybral jednu z těchto za 15 dolarů.
PbtDAea6Rs

Pak jsem ji rozebral.
3S5KibEtB7

Tohle je 8" hořák na 6" základně míchadla.
NTcGisVJuB

Využil jsem extrémní touhy a metamfetaminu, abych toho hajzla zmenšil o 2 palce, aby se tam vešel. (A rychloupínací tyčovou svorku. Prostě jsem ho každých pár centimetrů obešel a upnul).
Co se týče kabeláže, nechal jsem vše pro míchací tyč a vyndal vše pro hořák. Mělo to desku s obvody a když jsem ukázal čip objektivu Google. Je to tyristor. Byl dimenzován na 4 ampéry a 600 wattů. Hořák s cívkou má 1100 wattů. Nebyl jsem si jistý, jestli to sníží proud, nebo jestli to prostě okamžitě vypne. Muselo to jít a já jsem nastavil knoflík z vařiče mainstays.
LTanC3uhDJ

Napájecí vodiče jsou připájeny na vstup patetické pojistky a na vstup transformátoru. Termistor z mainstays je plně včetně, má spínač, který cvaká, a kovový pásek citlivý na teplo, který to celé chrání před spálením domu.
AVdKlB6b9L

Pro montáž prvku jsem odřízl horní části nožiček a šroubky drží spodní blate. To jsou původní montážní otvory, odříznutím vrcholů nožiček jsem získal 1/4" vůle.
OMuGO1WKAm

Z hlavních podpěr jsem jen vyřízl led světlo (obě) a jedno jsem připájel na led v míchadle. Tyhle obrázky jsou jen pro ukázku, že fungují.
7jvSRgETlK

Tyto držáky byly dodány s klimatizací a já je jen vyvrtal a přišrouboval. Druhá strana je pod okrajem desky, takže nejsou vidět ani se do nich nešťourá. Nevím, kde se vzala ta hliníková trubka, byla v mém šuplíku s harampádím. Prvek je od trubky izolován UV pryskyřicí a trubka je k držáku připevněna UV pryskyřicí. Pryskyřici jsem otestoval vypálením butanovým hořákem a byla překvapivě odolná. Vůbec nehořela ani se neroztavila. Na tomto obrázku je také vidět, jak jsem zkosil magnety míchacího mechanismu, aby se uvolnila cívka. V 99,9 % případů zůstane míchací tyč přesně mezi dvěma magnety, takže to nemá vliv na provoz. Další věc, kterou zde můžete vidět, je, že hořák je rozpálený do červena 🔥
Při prvním včerejším testu jsem s potěšením zjistil, že vše funguje na první pokus. Když jsem cítil, že se zahřívá, vzal jsem RBF a dal do něj asi 250 ml vody, abych vyzkoušel, jak rychle se uvaří. Asi v půl druhé přestalo míchání. Pomyslel jsem si: "sakra, tak rychle se motor zahřál", ale když jsem se podíval, co se stalo, hliníková deska na dně hořáku se prohnula až dolů, až zastavila míchání. Voda začala vřít, než jsem ji stačil vypnout, asi 2 minuty.
Takže, tady to máte hotrod 1100 wattů hot-stirplate za celkovou cenu asi 50 dolarů. Budu muset buď najít kus oceli, nebo nechat tu hliníkovou desku, ale šrouby drží prvek, takže to není nutné, jen jsem si myslel, že to bude chránit míchací motor před teplem. Dneska mám připravených pár destilací. Budu to hlídat a nebudu to otáčet přes 1/2 výkonu a protřepávat to.
Udělej to. Tlačte dál 💪🤜 míchací deska
 

Attachments

  • 2CUB1ydn3l.jpeg
    2CUB1ydn3l.jpeg
    25.1 KB · Views: 129
  • H71vpn2cVh.jpg
    H71vpn2cVh.jpg
    2 MB · Views: 188

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Zde je aktualizace. Po několika minutách sálavé teplo z cívky roztavilo příčku, na které je upevněn míchací motor. 😂Vyrobil jsem si novou a pod desku jsem nacpal popcorn jako tepelný štít, ale to nefungovalo a elektrická páska se roztavila a jedna ze svorek hořáku se zkratovala na šasi. Manželka tam seděla a dívala se mi přes rameno, abych se ujistil, že jsem koupil nový. Vybral jsem velkou 800w míchací plotýnku použitou za 100 dolarů.
 

xile

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 25, 2023
Messages
102
Reaction score
50
Points
28
Můj názor je: bu: levné magnetické míchadlo a vypusťte sondu z vany. Použijte externí teploměr. Koupil jsem si varnou desku s míchadlem za pouhých ~70 € a jde to přes 320 °C bez samospouště.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Dnes jsem viděl tolik výrobků, které se při teplotě 100 °C sekaly. Nechápu, jak někdo může při takové teplotě něco získat. Potěšilo mě, že claisonový adaptér vyřešil mé problémy s nárazy. Nejenže je kondenzátor asi o 3 cm dál od varné baňky, ale náraz by musel zahnout za ten roh, což se nestane, protože má několik centimetrů rovně, kam může jít
 
Top