MDP2P na MDMA bez methylaminu (zkopírováno z internetu)

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
158
Reaction score
71
Points
28
Kdo vlastně potřebuje methylamin?
Autor: Ritter, redakce: Profesor, věnováno: Eleusis
Vydáno v časopise Total Synthesis II, nakl.

Následující postup se může ukázat jako jeden z největších pokroků v oblasti chemie MDMA od zdokonalení a rozšíření Wackerova oxidačního postupu pro výrobu MDP2P. Tato reakce je založena na publikovaném postupu, který až dosud nějakým způsobem unikal objevu podzemní chemie. Methylamin již není kamenem úrazu v metodě reduktivní alkylace hliníkového amalgámu pro výrobu MDMA, protože tento postup produkuje tento nemožný k získání a nestálý k výrobě materiál, a to in situ, během reduktivní alkylace MDP2P na MDMA z velmi běžného nitromethanu. Nitromethan při nejjednodušší redukci vytváří methylamin, tak proč nevyrábět methylamin současně s výrobou MDMA, místo aby bylo nutné jej vyrábět odděleně?

Nitromethan je velmi běžný materiál. Stačí zajít na místní drag strip a vyzvednout si galon nebo dva na doplnění paliva do výkonného auta. Je také k dostání až do 40% čistoty v palivech pro RC modely. Stačí nitrometan (bp 101 °C) frakčně vydestilovat z modelářské palivové směsi a můžete vyrazit. Pokud je ve složení paliva přítomen methanol, některé z nich se azeotropicky destilují s nitromethanem, což mírně snižuje jejich bod varu, ale nepředstavuje to problém.

Jak to celé funguje? Je to tak jednoduché, jak to zní. Alkoholový roztok nitromethanu a MDP2P se nakape do hmoty amalgamovaného hliníku ponořeného do alkoholu, čímž se nejprve nitromethan zredukuje na methylamin, což umožní vznik Schiffovy báze aminu a ketonu, která se dále redukuje na požadovaný MDMA
Připravte dvoulitrovou dvou- nebo tříhrdlou baňku s adiční nálevkou a zpětným chladičem a opatřete ji zdrojem tepla. Není zde potřeba mnoho tepla, takže stačí cokoli od vodní lázně na bufetu až po topný plášť. Do baňky vložte 55 g centimetrových čtverců hliníkové fólie. Zde je třeba se věnovat důležitému tématu, které bylo dříve matoucím způsobem opomíjeno - správnému typu a tloušťce fólie. Problém s redukcemi hliníkového amalgámu spočívá v tom, že rychlost jejich reakce závisí na třech hlavních faktorech a podle toho, jak si s těmito faktory pohrajete, můžete mít buď úplný neúspěch, nebo výbuch, nebo ještě lépe, pokud se budete řídit touto radou, dokonalý výtěžek! Těmito faktory jsou zmíněný typ fólie, stupeň amalgamace povolený roztokem HgCl2 před reakcí ketonu a aminu a konečně teplota, při které reakce probíhá. Silná fólie má tendenci reagovat pomalu při nízké teplotě a velmi tenká fólie, jako je například běžná potravinářská hliníková fólie, má tendenci reagovat tak rychle a exotermicky, že se můžete doslova posrat! Hliník, který poskytl nejlepší výsledky, je běžně dostupný pro průmyslovou biologickou komunitu ve formě listů o rozměrech 4 x 4" a tloušťce 0,04 mm, které jsou od sebe úhledně odděleny listem hedvábného papíru. Používá se k utěsnění baněk a podobných zařízení před jejich autoklávováním. Ti z vás, kteří ho nemohou sehnat, se nemusí bát. Heavy Duty Reynoldsova fólie bude fungovat dobře, jen je třeba pečlivěji sledovat rychlost reakce. Jiní hlásili úspěch při použití rozřezaných plechů na koláče. Hlavní myšlenkou je nepoužívat opravdu tenkou fólii.

Naplňte dělicí nálevku 50 g MDP2P a 50 g nebo 39 ml nitrometanu rozpuštěného ve 200 ml methanolu. V jiné nádobě o objemu 1 litr přidejte 1,5 g HgCl2 (chloridu rtuťnatého) do litru metanolu a nechte všechny pevné látky rozpustit. Velmi opatrně (HgCl2 je smrtelně jedovatý!) nalijte methanolový roztok HgCl2 na kousky hliníkové fólie v baňce a zůstaňte stát a sledujte, jak kouzlo začíná. Pokud není methanolem pokryta celá fólie, přidávejte další, dokud nebude pokryta. Za několik minut začne šumět a reakce může být zahájena. Asi po 5 až 10 minutách by mělo být bublání dostatečné a můžete začít přidávat methanolovou směs nitrometanu a MDP2P po kapkách z dělicí nálevky. Postupem času se reakce může zahřát až k bodu varu a dojde k refluxu alkoholu. To není žádný problém, protože teplota varu methanolu 65 °C je pro tuto reakci ideální (vím, že mnozí nesouhlasí, ale sněte o tom a uvidíte!) Přidávání by mělo trvat zhruba jednu hodinu a směs by se měla nechat reagovat alespoň 4-6 hodin poté nebo dokud všechny kousky hliníku nezreagují do šedé suspenze. Zde je třeba řešit kontrolu teploty. Pokud reakce probíhá za ideálních podmínek, bude probíhat přesně podle výše uvedeného popisu. Pokud nejsou ideální a častěji, reakce se začne v polovině zpomalovat a bude vyžadovat vnější ohřev, aby se udržela dobrá rychlost reakce. Pokud jsou Větší síly opravdu proti vám, přidání dalšího gramu HgCl2 v roztoku methanolu do směsi ji opět nakopne.
Nyní přijde ta nejsnazší část - izolace produktu. Jednou z nejatraktivnějších vlastností této nové syntézy je, že standardní směs Al/(Hg) aminace se musí v tomto bodě zdlouhavě filtrovat, aby se produkt oddělil od použitého kalu hydroxidu hlinitého. Následující postup odstraňuje tento nejvíce frustrující krok a pravděpodobně poskytne mnohým nový pohled na potenciál redukce Al/(Hg).

Smíchejte asi 1,5 nebo 2 litry 35% roztoku NaOH a nechte vychladnout. K roztoku NaOH pomalu přidejte šedý hliníkový sajrajt vzniklý při první reakci a nalijte jej do velké dělicí nálevky. Možná po hodině se objeví dvě odlišné vrstvy, z nichž horní je načervenalý alkoholový roztok produktu a spodní odpad NaOH/Al(OH)3. Spodní vrstvu odpadu jednoduše oddělte a zlikvidujte. Nebojte se, není v ní vázán žádný produkt, a nezapomeňte, že v porovnání s jinými syntetickými přípravky není při tomto procesu obnovy nikde nutná filtrace! Vezměte horní vrstvu a odpařte metanol, čímž získáte úžasný výtěžek nečistého aminu a trochu vody. Bezohledné duše, které nestojí za nic, mohou tento produkt vzít a přímo vykrystalizovat, ale v tomto okamžiku v něm číhá smrtelný jed - solvatované soli rtuti! Ty lze snadno odstranit rozpuštěním surového produktu asi v litru toluenu a promytím několika dávkami vody v dělící nálevce a nakonec nasyceným roztokem NaCl. Toluen vysušte asi 50 g bezvodého MgSO4 vyrobeného zahříváním epsomské soli z lékárny v troubě při teplotě 400 °C po dobu jedné hodiny, ochlaďte a poté zaprašte. Po hodině ležení nebo dokud toluen není již zakalený, zchlaďte vysušený toluenový roztok volné báze v mrazáku a probubláváním plynnou HCl získáte krásně čisté krystaly hydrochloridu MDMA. Pokud jsou trochu zabarvené, lze je vyčistit acetonovým oplachem do původní čistoty bez kontaminace rtutí!
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
158
Reaction score
71
Points
28
Naleznete zde také tento překlad:

Pmk
V mrazáku mi leželo trochu MDP-2-P, který jsem vyrobil koncem listopadu, a opravdu jsem se ho chtěl zbavit ze dvou důvodů: Nechtěl jsem, aby se zkazil, a opravdu se mi nelíbilo, že mi v mrazáku leží prekurzor Seznamu I. Vždycky jsem měl problémy s Al/Hg s methylaminem, a tak jsem se rozhodl vyzkoušet nitromethan Al/Hg. Methyl Man se zdál být hrdý na svou variantu, kterou nedávno zveřejnil na Hive, takže jsem zvolil jeho parametry reakce.

Na úvod musím říct, že je to vražedná reakce. Pýcha Methyl Mana je zcela oprávněná. Moje výtěžky byly úžasné a čistota vynikající. Celou reakci i s krystalizací jsem provedl během jednoho večera. Redukce probíhala za horka, ale byla zcela pod kontrolou, snadno se míchala, byla rychlá a snadno se zpracovávala.

Připravil jsem dvoulitrovou baňku s plochým dnem a třemi hrdly a jedno z hrdel jsem ucpal. Zařídil jsem, aby ve středním otvoru byl obyčejný kondenzátor. Aparaturu jsem umístil na míchadlo/horkou desku.

Začal jsem stříhat hliníkovou fólii Reynolds Heavy Duty na čtverečky o velikosti asi 1", aby bylo celkem 27,5 g. Prostě nemáte tušení, kolik fólie je 27,5 g, dokud ji nezačnete skutečně stříhat. Muselo to trvat skoro půl hodiny a pořádně mi to otupilo nůžky. Vložil jsem 5g dávku do malého mlýnku na kávu Braun a mlel fólii 8-10 sekund. Fólie se ve skutečnosti "nemele", ale jak říká Methyl Man, celá se sbalí do malých kuliček. Tohle fungovalo úžasně dobře. Může to znít divně, dávat fólii do mlýnku na kávu, ale je to bezpochyby průlom v přípravě hliníku pro Al/Hg.



Obrázek 1: 5 g fólie ve čtvercích o velikosti 1".
Obrázek 2: 5 g fólie po 8-10 sekundách mletí v mlýnku na kávu Braun.


Obrázek 3: Detailní záběr na kuličky fólie
Obrázek 4: 27,5 g fólie v baňce s plochým dnem o objemu 2000 ml.
Kuličky fólie byly vhozeny do baňky.

Poté bylo 400 mg HgCl2 rozpuštěno v 750 ml laboratorního MeOH. Během toho bylo v kapací nálevce smícháno 25 g MDP-2-P a 20 g nitrometanu ACS s trochou (pravděpodobně asi 25 ml) MeOH. MDP-2-P byl tři měsíce starý a byl uložen v mrazáku. Původně byl destilován, stále dobře voněl a měl středně světle zelenou barvu. Kapací nálevka byla nasazena na boční hrdlo baňky.


Obrázek 5: Přístroj
Když byl MeOH připraven (všechen HgCl2 rozpuštěn), byl rovněž vhozen do baňky a na místo byl nasazen kondenzátor. Podle pokynů Methyl Mana se míchalo zhruba každou minutu po dobu 5-10 sekund. Za necelých 10 minut bylo vidět slabé bublání, roztok byl šedý a hliník se zřetelně méně leskl. Některé kousky začaly plavat.


Obrázek 6: Sloučení dokončeno
Přes kondenzátor začala proudit ledová voda. Byly použity asi 4 libry ledu ve 2,5 galonech vody v pětilitrovém kbelíku s barvou.

Ventil na kapací nálevce byl otevřen tak, aby směs začala kapat rychlostí přibližně jedné kapky za sekundu. Přibližně každou minutu jsem zapnul míchadlo asi na 5 sekund. Již po několika minutách se baňka začala zahřívat a já jsem začal nepřetržitě míchat. V tomto okamžiku měla směs velmi výraznou ocelově modrošedou barvu, jak popisuje Methyl Man.



Obrázek 7: Začátek reakce, t+7 minut
Obrázek 8: Blíží se refluxní teplota, t+8 minut
Nakonec se reakce sama zahřála na působivý reflux a z kondenzátoru téměř nepřetržitě vytékal MeOH. Čas od času jsem musel upravit rychlost odkapávání (jedna za sekundu byla příliš pomalá) a adici jsem ukončil po 42 minutách. Během vrcholu reakce jsem velmi pozorně sledoval, co se děje, ale ve skutečnosti jsem nemusel dělat vůbec nic, kromě toho, že jsem se ujistil, že přidávání probíhá takovou rychlostí, aby celá věc trvala 40-45 minut. Všechno ostatní už šlo samo.


Obrázek 9: Reakce probíhá naplno, t+15 minut
V době, kdy mi zbývalo několik mililitrů směsi MDP-2-P, se reakce již začala zpomalovat, i když stále byly vidět malé hliníkové vločky. To je přesně v souladu s pokyny společnosti Methyl Man. Směs začínala být velmi viskózní, takže jsem přidal dalších 50-75 ml MeOH do kondenzátoru, což situaci výrazně zlepšilo. Poté jsem nechal reakci asi hodinu probíhat, aby se sama dokončila.

Když jsem se vrátil, vše se značně ochladilo a směs byla převážně amorfní šedá s nepatrnými bílými skvrnkami. V kádince jsem smíchal 700 ml vody a 262 g NaOH. Zatímco to chladlo, vylil jsem obsah reakční baňky do kádinky o objemu 4000 ml. Trochu více (možná 50 ml) MeOH v reakční baňce snadno uvolnilo zbývající kal a ten byl také vylit do kádinky. Poté byl roztok NaOH přelit do 4000 ml kádinky s kalem.



Obrázek 10: Kal v kádince
Obrázek 11: Kal po přidání NaOH a malém promíchání
Do kádinky byla vložena 3" míchací tyč a kádinka byla důkladně promíchána. Dříve šedý kal ztmavl a NaOH začal reagovat se zbývajícím hliníkem, čímž se v kádince vytvořila pěnivá, zapáchající kaše. Mírně se zahřála, ale nijak výrazně. To se nechalo pomalu míchat asi hodinu, kdy už téměř všechno bublání skončilo a pěna se zmenšila.

Nevlastním obří separační nálevku, takže jsem se rozhodl extrahovat směs přímo v kádince. Ve skutečnosti to funguje velmi dobře a možná je to jednodušší než řešit to separačním trychtýřem. Do kádinky bylo vhozeno 500 ml toluenu a míchadlo bylo na několik minut zapnuto na velmi vysokou teplotu. Tím se obě fáze dobře promíchaly. Během následujících asi 15 minut se toluen oddělil až na vrchol.



Obrázek 12: Bublání při reakci NaOH se zbývajícím hliníkem
Obrázek 13: Toluen po promíchání, většinou se již oddělil.
Měl jsem obavy, protože toluen neměl prakticky žádnou barvu. Očekával bych, že tam zůstane nějaký MDP-2-P s jeho mírnou barvou, nebo že některé reakční nečistoty dají také barvu. Ale tento byl lehce mléčně bílý. Toluen je pro mě těžko k sehnání, takže příště mám v plánu zkusit místo něj xylen. Předpokládám, že to bude fungovat dobře.

Většina toluenu se vylila z vrchu. Zůstalo asi 100 ml, protože bylo obtížné toluen dostat pryč, aniž by se vylila i část vrstvy vody/kalu. Dalších 250 ml toluenu bylo vhozeno do kádinky a důkladně promícháno. Tato další extrakce byla rovněž odlita, tentokrát s trochou kalové vrstvy, a vložena do oddělovací nálevky. Když jsem skončil, na kalu v kádince plavalo pravděpodobně maximálně 15 ml toluenu. Nyní bylo snadné odčerpat vrstvu kalu v separační nálevce a ponechat pouze toluen. První extrakce toluenu byla poté přidána do separační nálevky.



Obrázek 14: Chystám se vypustit poslední část kalové vody.
Obrázek 15: Promývání. Jak toluen, tak promývačka jsou velmi čisté a rozhraní mezi vrstvami je sotva viditelné ve 3/4 obrázku.
Toluen byl dvakrát promyt nasyceným hydrogenuhličitanem sodným, jednou nasyceným NaCl a jednou vodou. Všechny promývání byly poměrně čisté a toluen vypadal ještě čistěji než předtím.

Toluen byl vypuštěn do promyté, acetonem vypláchnuté a důkladně vysušené kádinky s asi 35 g bezvodého MgSO4. Ten se nechal asi 25 minut stát a dvakrát nebo třikrát se promíchal špachtlí. Poté se přefiltrovala do nové kádinky (rovněž velmi suché) a MgSO4 ve filtru se promyl trochou nového toluenu.

Byl připraven standardní generátor NaCl/H2SO4 pro plynnou HCl a jako sušící trubice byla použita frakcionační kolona naplněná CaCl2 (Damp-Rid z Home Depot). K sušící trubici byla připojena plynová disperzní trubice s porézním skleněným diskem a začal odkapávat H2SO4.

Z disperzní trubice, kterou jsem ponořil do toluenového filtrátu, začal vycházet plyn. Po několika minutách se nestalo vůbec nic a já byl přesvědčen, že jsem to totálně posral. Pak se tu a tam začal objevovat chuchvalec bílého materiálu a během 30 sekund se z roztoku kaskádovitě valily obrovské obláčky nadýchaného MDMA HCl. Málem jsem se posral.



Obrázek 16: Krystaly vznikající při výstupu HCl z plynové disperzní trubice.
Obrázek 17: Blíží se konec tohoto zplyňování. Krystaly se usazují a vytvořily silnou vrstvu na dně kádinky.
Nedoporučuji používat trubičku pro rozptyl plynu, protože se zdá, že se ucpává krystaly a vytváří vážný protitlak v generátoru HCl. V jednu chvíli skleněná zátka vyskočila přímo z přístroje, byl tam tak velký tlak. K tomu, abyste HCl dostali do toluenu, použijte skleněnou trubičku.

Roztok byl tak zakalený, že jsem nedokázal určit, zda se srážejí další krystaly, a tak jsem se rozhodl přestat. Kádinku jsem zakryl a dal na půl hodiny do mrazáku. Po vychladnutí se přefiltroval vakuem v Buchnerově kádince, pak se vysušil na zrcadle pod žárovkou (kvůli teplu) a zvážil. Celkem bylo 8,26 g.

Poté jsem se znovu pustil do zplyňování toluenu. A ejhle, došlo k dalšímu masivnímu vysrážení krystalů. Toluen jsem zchladil, zfiltroval a filtrát vysušil, čímž jsem získal dalších 4,72 g!

Opět plyn... a tak to jde dál. Dávám krystalům nějaký čas na usazení a teď už se opravdu nezdá, že by z roztoku vystupovaly další. Chladím, filtruji a suším. Tentokrát to bylo o 6,61 g více!

Přestože krystaly měly mírný (a velmi příjemný) zápach kořenového piva, rozhodl jsem se, že nebudu krystalizovat, protože krystaly byly oslnivě bílé a zjevně dobré čistoty.



Obrázek 18: Buchnerova nálevka těsně zaplněná krystaly
Obrázek 19: 8,26 g MDMA HCl, nasekané a sušící se na zrcadle.
Celkový výtěžek: 19,6 gramů MDMA HCl - z 25 gramů ketonu !!!

Biologická zkouška: Bezvýhradný úspěch.

Musím říci, že Methyl Man tímto postupem vážně zabodoval, zejména při nakládání s amalgámem. Přišel na to, jak to snadno zamíchat, jak to rozjet správnou rychlostí a jak to zpracovat mnohem snadněji, než jsem kdy viděl.

A to ani nemusíte vyrábět methylamin!

Ve spojení s tím, jak Bright Star napsal o syntéze a čištění ketolátek, je to nejjednodušší syntéza MDMA, jakou kdy Hive viděl.

Odkaz: Reduktivní aminace methylmana
Toluen byl dvakrát promyt nasyceným hydrogenuhličitanem sodným, jednou nasyceným NaCl a jednou vodou. Všechna promývání byla poměrně čistá a toluen vypadal ještě čistěji než předtím.

Toluen byl vypuštěn do promyté, acetonem vypláchnuté a důkladně vysušené kádinky s asi 35 g bezvodého MgSO4. Ten se nechal asi 25 minut stát a dvakrát nebo třikrát se promíchal špachtlí. Poté se přefiltrovala do nové kádinky (rovněž velmi suché) a MgSO4 ve filtru se promyl trochou nového toluenu.

Byl připraven standardní generátor NaCl/H2SO4 pro plynnou HCl a jako sušící trubice byla použita frakcionační kolona naplněná CaCl2 (Damp-Rid z Home Depot). K sušící trubici byla připojena plynová disperzní trubice s porézním skleněným diskem a začal odkapávat H2SO4.

Z disperzní trubice, kterou jsem ponořil do toluenového filtrátu, začal vycházet plyn. Po několika minutách se nestalo vůbec nic a já byl přesvědčen, že jsem to totálně posral. Pak se tu a tam začal objevovat chuchvalec bílého materiálu a během 30 sekund se z roztoku kaskádovitě valily obrovské obláčky nadýchaného MDMA HCl. Málem jsem se posral.
Nedoporučoval bych používat plynovou disperzní trubici, protože se zřejmě ucpává krystalky a vytváří v generátoru HCl vážný protitlak. V jednu chvíli skleněná zátka vyskočila přímo z přístroje, byl tam tak velký tlak. K tomu, abyste HCl dostali do toluenu, použijte skleněnou trubičku.

Roztok byl tak zakalený, že jsem nedokázal určit, zda se srážejí další krystaly, a tak jsem se rozhodl přestat. Kádinku jsem zakryl a dal na půl hodiny do mrazáku. Po vychladnutí se přefiltroval vakuem v Buchnerově kádince, pak se vysušil na zrcadle pod žárovkou (kvůli teplu) a zvážil. Celkem bylo 8,26 g.

Poté jsem se znovu pustil do zplyňování toluenu. A ejhle, došlo k dalšímu masivnímu vysrážení krystalů. Toluen jsem zchladil, zfiltroval a filtrát vysušil, čímž jsem získal dalších 4,72 g!

Opět plyn... a tak to jde dál. Dávám krystalům nějaký čas na usazení a teď už se opravdu nezdá, že by z roztoku vystupovaly další. Chladím, filtruji a suším. Tentokrát to bylo o 6,61 g více!

Přestože krystaly měly mírný (a velmi příjemný) zápach kořenového piva, rozhodl jsem se, že nebudu krystalizovat, protože krystaly byly oslnivě bílé a zjevně dobré čistoty.

-HgCl2
-MeOH
-ACS nitromethan
-NaOH
-Kádinka
-Kapací nálevka 125 ml
-Toluen
-Xylen
-Dílčí nálevka
-Nasycený hydrogenuhličitan sodný
-Nasycený NaCl
-bezvodý MgSO4
-Spatula
-Refluxní kondenzátor
-Těžká Reynoldsova fólie
 

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
31
Points
8
Překvapuje mě, že se tomu nevěnuje větší pozornost.

Vidím tolik meth synth teků, které vyžadují methylamin, a přesto nikdo nenavrhl jeho výrobu in situ. prostřednictvím adiční redukce nitrometanu za použití stejného amalgámu, kterým redukujete svůj keton. Jistě, pokud to funguje pro MDP2P, pak to bude fungovat i pro P2P. Nevím, jak vy, ale RC palivo je mnohem méně náročné než výroba roztoku methylaminu a jeho přidání.
 

TotalSynthesis

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 17, 2022
Messages
82
Reaction score
46
Points
18
Vychází ve Festerově knize, takže je asi docela známá, ale její nevýhodou je, že člověk musí jít přes al/hg.

RC paliva je lepší před použitím destilovat, protože mohou obsahovat až 10 % oleje! Při destilaci nitrometanu nepoužívejte elektrickou vývěvu, ale odsávačku, aby nehrozilo nebezpečí výbuchu způsobeného zkratem nebo něčím podobným !!!
 

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
31
Points
8
Takže návrh je jít na NaBH4, ale hodně štěstí sehnat to OTC v některých částech světa ;)

Nitrometan lze nalézt v 99% koncentraci, všechna videa na této stránce doporučují vyrobit methylamin a přidat ho, žádné z nich se touto metodou neřídí a zajímalo by mě, jestli je to zvyk, nebo je to vlastně kvůli něčemu pragmatičtějšímu.
 

TotalSynthesis

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 17, 2022
Messages
82
Reaction score
46
Points
18
NaBH4 není jedinou alternativou al/hg.
Existuje jich celá řada.

Ale obecně máte samozřejmě pravdu, může to být jednodušší.
 

cubesquare

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 11, 2022
Messages
150
Reaction score
97
Points
28
Rád bych to viděl se všemi aktuálními obrázky...
 

kharpa177

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 7, 2023
Messages
58
Reaction score
20
Points
8
S těmito metodami jsem to udělal a vše fungovalo super dobře
Wickr : monster466

Mám fotografie a videa ze syntézy
 

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
31
Points
8
S trochou hledání je k dispozici ;)
 

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
31
Points
8
To, co bych rád viděl, je přizpůsobení tohoto postupu tak, aby se dal aplikovat na P2P. Aby se odstranila nutnost předběžné výroby methylaminu na redukcích pod 100 g ketonu.
 

bblanco

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 14, 2023
Messages
94
Reaction score
41
Points
28
Víte, co byste měli všichni udělat? Začněte experimentovat místo přemýšlení, co kdyby, jak by, když... Stačí spálit 🔥 prst a jedna mušle bude odměněna.
 

kharpa177

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 7, 2023
Messages
58
Reaction score
20
Points
8
Kolik sekaného hliníku bych potřeboval k uvaření 1 kg pmk? musel bych použité vstupy násobit?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
nemůžete takhle velké měřítko, je to exotermické a zblbne to, což je špatné pro výtěžnost. skutečně se to používá k redukci iminového meziproduktu mezi methylaminem a fenylacetonem v mexiku a podobně, ale na to je potřeba o několik řádů méně amalgámu, protože redukujete jen 1 sloučeninu, která se také snadno redukuje.
 
View previous replies…

kharpa177

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 7, 2023
Messages
58
Reaction score
20
Points
8
Jak bych tuto metodu provedl, kdyby bylo třeba vyrobit 1 kg, a to chci vědět.
 

kharpa177

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 7, 2023
Messages
58
Reaction score
20
Points
8
Chtěl jsem touto metodou uvařit 250 g, 25 g jsem již touto metodou vyrobil, chtěl jsem vědět, zda bych mohl stejnou metodou vyrobit 250 g MDP-2-P a jaký by byl podíl vstupů.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
nemáte, dobře se škáluje do 50-100 g, tato metoda není vhodná pro velké měřítko. mohli byste to obejít tak, že byste methylamin vytvořili do alkoholického roztoku, který by se před přidáním a po přidání zvážil, k tomu přidali příslušné množství mdp2p + MgSO4 siccum, zamíchali.Tím budete mít iminium připravené v čerstvém amalgámu, čímž se odstraní jak exotermie z generování MeNH2, tak tvorba iminia (pokud existuje, idk). v důsledku toho budete potřebovat mnohem méně amalagamu a můžete to udělat a la cartel, easy peasy.
 

kharpa177

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 7, 2023
Messages
58
Reaction score
20
Points
8
Jakou metodu mi navrhujete pro výrobu ve velkém měřítku příteli?
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Škáluje se i do IBCs totes, ale je třeba zjistit poměr, protože v určitém bodě je v něm teplo.
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
350, zkuste 400 gramů, uvidíte, jak se zahřeje, gramů na 10 l. Vzpomínám si, že jsem musel naplnit sáček s hliníkovou fólií asi ze 2/3 byl bílý kbelík 25L/30L s víkem. To bylo přece jenom hodně fólie, stačí méně, ale musíte si ověřit, jakmíň jsem zapomněl gramů. na 200L sud, můžete použít i 100 to nepůjde nahoru.
Pokud chcete zachytit metylaminové výpary, probublejte v kanystru HCL a pak ve vodě.

Z 10L se stalo 12L s ph 12 s BMK (volná báze meth).

Reakce se zblázní jen když použijete alu ze supermarketu, sežeňte si alu ze sisha obchodů z lab shopů, která je TĚŽŠÍ.

Psst vyměňte rtuť za galium, snadno se obnovuje a můžete všechny sloučeniny vydestilovat a znovu použít, navíc není toxická a velmi snadno se reaktivuje pomocí HCL 37 a rekrystalizace.
 

googie

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 1, 2023
Messages
45
Reaction score
32
Points
18
Připravujete gallium na chlorid, nebo lze použít dusičnan? Viděl jsem několik článků ga/al redukce. Zkoušel to někdo? Bylo by skvělé nemuset se zabývat tak toxickými výpary a následnou likvidací odpadu.
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Nechte gallium reagovat s HCL (ve vodném roztoku). Zmizení galia znamená, že se přemění na chlorid.
A pak ho zmrazte třeba acetonem na případné nečistoty nebo ho vyvařte nasucho.
 
Top