Potřebujete pomoc pro metodu P2NP + první pokus (obrázky)

Evilcarrot2

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 15, 2022
Messages
32
Reaction score
15
Points
8
Jen chci přidat aktualizaci podobné syntézy.
Já jsem se smíchal,
142 benzaldehyd
100 ml nitroetanu
7ml n-butylaminu

A míchal jsem při pokojové teplotě 6 hodin.
Pozoroval jsem pěknou oranžovou barvu, tak jsem přidal 100 ml IPA a dal na noc do mrazáku.
Probudil jsem se a uviděl ledovou směs s 0 krystalky.

Takže ne 1 vzdát jsem vyjmul RM z mrazáku a umístil do rb baňky na vodní lázni a přidal zpětný chladič.
Když to začalo refluxovat, nejsem si jistý přesnou teplotou, ale asi 80 stupňů celsia, přidal jsem 25 ml Gaa a pokračoval 4 hodiny.

Po skončení refluxu jsem vložil rovnou do mrazáku, aby se probudila pevná hmota špinavých krystalů.

Přefiltroval jsem je na buchneru s vakuem a promyl studenou IPA.

Do kádinky jsem dal 100 ml IPA, přidal všechny promyté krystaly a zahříval, dokud se všechny nerozpustily při teplotě asi 70-80 °C, a dal zpět do mrazáku.

Během několika minut se mi vytvořily jehličkovité krystaly, po úplném zchladnutí a přefiltrování a vysušení zveřejním celkovou hmotnost.

Jen jsem to chtěl přidat, abych lidem řekl, aby to s RM nevzdávali, pokud se vám krystalky nepodaří získat napoprvé. Přidám výběr zatím vytvořených krystalů!
 

Evilcarrot2

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 15, 2022
Messages
32
Reaction score
15
Points
8
AQLJ5n2oPT
 

Evilcarrot2

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 15, 2022
Messages
32
Reaction score
15
Points
8
Před vložením do desikátoru
 

Attachments

  • paY0M5TzwV.jpg
    paY0M5TzwV.jpg
    1.2 MB · Views: 111
  • HZyt3idf2D.jpg
    HZyt3idf2D.jpg
    1.3 MB · Views: 112

TotalSynthesis

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 17, 2022
Messages
82
Reaction score
46
Points
18
Dobrý den,

s n-butylaminem při pokojové teplotě je ve skutečnosti mnou preferovaná metoda, protože její výtěžky jsou dokonalé a váš produkt bude tak čistý, že rekrystalizace nebude vůbec potřeba.

Důvodem, proč vám to nevyšlo, je čas. bez vnějšího zahřívání stačí nechat to na tmavém místě asi 5-6 dní a pak už bude vše vykrystalizované bez chlazení.
 

Evilcarrot2

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 15, 2022
Messages
32
Reaction score
15
Points
8
Děkuji za odpověď, bohužel je to můj první skutečný p2np, byl jsem netrpělivý, ale náležitě jsem si toho všiml. Vyzkouším různé cesty, až najdu další nitroethan.
 

TotalSynthesis

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 17, 2022
Messages
82
Reaction score
46
Points
18
no, to chápu. často se mi také nechce čekat tak dlouho. ale pokud na čase nezáleží, vždycky dávám přednost n-butylaminu při rt
 
Top