Syntéza fenylacetonu (P2P) pomocí ethylglycidátu BMK

chem19

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 30, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
@G.Patton
můžete pls objasnit, že v kroku 14 "(14. Po chvíli se přidá 500 ml destilované vody a směs se mírně zahřeje (ne více než 60 °C).".

Moje otázka zní, jak dlouho by se to mělo zahřívat. (Doba trvání) nebo nějaké označení.
Předem děkuji.
 

jotoy

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 20, 2023
Messages
12
Reaction score
1
Points
3
Ahoj a je to z tohoto kroku, který stqrt, pokud máte BMK 5449-12-7 prášek nebo nový bmk prášek na trhu nyní?
 

chem19

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 30, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
Začal jsem od dimethylformamidu, benzaldehydu přesně podle videa.
 

virus0815

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 30, 2024
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
Kolik kyseliny glycidové BMK (sodné soli) potřebuji na 1 gram P2P?
 

61-50-7

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 21, 2023
Messages
29
Reaction score
11
Points
3
Je tam malá chyba : v prvních řádcích jste uvedl pmk místo bmk.
 

rampage

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 9, 2024
Messages
55
Reaction score
34
Points
18

Je poměr BMK kyseliny glycidové (sodné soli) k vodě 1:1, pak přidejte kyselinu chlorovodíkovou na ph 1?
Pokud začínáte s kyselinou glycidovou BMK (sodná sůl), je poměr s vodou 1:1, pak přidejte kyselinu chlorovodíkovou na ph 1? pak směs zahřívejte a míchejte po dobu 5 hodin.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Správně
 
View previous replies…

rampage

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 9, 2024
Messages
55
Reaction score
34
Points
18
našel tento článek, je 80 stupňů příliš teplo? je 1 kg kyseliny chlorovodíkové příliš mnoho, stačí přidat, aby se dosáhlo ph1?

Jak převést prášek BMK na olej (níže je uveden pouze obecný popis procesu hydrolýzy, pokud se vám nedaří správně získat olej, budete nás možná muset ještě kontaktovat).
1,1 kg prášku smíchejte s 1 kg teplé vody (kolem 80 stupňů).
2, vložte 1 kg kyseliny chlorovodíkové (HCL 37 %) a uvidíte, že se vytvoří bublina.
3, Směs míchejte po dobu jedné hodiny a poté přestaňte.
4, Po další hodině získáte vrstvu oleje světle žluté barvy.
5, K získání oleje použijte samostatnou nálevku.
 

rampage

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 9, 2024
Messages
55
Reaction score
34
Points
18
Dobrý den,
takže jako příklad se smíchá 1 kg bmk kyseliny glycidové (sodná sůl) a 1 ltr h2o, pak se přidá kyselina chlorovodíková, aby se získalo ph 1. Jaké je ph kyseliny glycidové?
pak se rm zahřeje na 60 stupňů a dekarboxyluje se za stálého míchání po dobu 5 hodin. pak se teplo a míchadlo vypne a rm se přenese do separační nálevky, kde se oddělí vrstvy.
horní vrstva je p2p, pokud je rm ještě horký, nebo spodní vrstva, pokud je rm studený. výtěžek by tedy měl být 1 ltr p2p?
 

chem19

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 30, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
@G.Patton
Jaké má být v kroku 7 pH oddělené vrstvy?
jelikož jsem měl 2 vzorky, jeden čerstvě odebraný, který má pH 6 a je světlé barvy 600 ml. Zatímco zbývajících 400 ml, které byly odebrány po 2 měsících ze stojatého roztoku, má pH 8. A má asi 400 ml a mírně tmavou barvu.
Který roztok mám použít. Čerstvý nebo pozdější, nebo oba. Prosím, poraďte. Prosím o radu. Předem děkuji.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Nejprve bych vás chtěl pozdravit .
Jeho pH není ve fázi 7 důležité. Můžete použít obě.
 

chem19

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 30, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
@G.Patton ahoj,
Potřebuji vaše požehnání a podporu.
V kroku 6 je zapotřebí 30% roztok NaOH 450 ml.
Mám k dispozici pelety NaOH. Kolik těchto pelet je potřeba s kolika vody, aby vznikl žádoucí 450 ml roztok.
Plz mě nasměrovat, protože dostávám různé různé odpovědi.
Předem děkuji
S pozdravem
 

chem19

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 30, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
@G.Patton plz help me out, how to make 30% NaOH aq solution. Je to 30% w/w nebo w/c. Chemikálie na kauzu jsou opravdu nákladné a jediný chybný krok může zničit celý proces. Plz
 
View previous replies…

Throw-off

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 18, 2024
Messages
69
Reaction score
36
Points
18
Bráno v nadhledu. Podívejte se do často kladených otázek laboratoře. Patton tě nebude krmit lžičkou.
 

chem19

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 30, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
@ Vyhazování
Bro to nejsou hypotetické otázky, procházím procesem, a toto jsou rafinované problémy, kterým čelí ten, kdo prochází wl.
Prostě mi řekni, jestli v w/w a w/v dostaneš stejné množství, obrovský rozdíl,
Za druhé, když se v dalším kroku přidá HCl, aby pH bylo 1, nebude to rozdíl. @G.Patton je tu od toho, aby nám poradil. Takže určitě bude lžičkou krmit mě i ostatní. Je to náš mentor.
Nejsem arogantní, plz omluvte mě, pokud se vám to zdá. Ale vážně hledám odpověď. Pracuji v oboru chemie už dlouhé desetiletí. Takže vím, jak jsou mé otázky důležité. A není to přehnané přemýšlení.
Omlouvám se, pokud vás tento text i tak přiměl myslet si o mně negativně.
 

Throw-off

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 18, 2024
Messages
69
Reaction score
36
Points
18
30 g hydroxidu sodného a 70 ml H2o.

Mezi průvodcem a rozmazleností, kterou od něj očekáváte, je obrovský rozdíl. Myslím, že jste první chemik, který se v oboru pohybuje už deset let a nedokáže přijít na to, jak vyrobit 30% roztok hydroxidu sodného? Takže Bravo poplácejte se po zádech. Pokud jste se dostal do takového stavu z hydrolýzy, možná byste si měl položit skutečnou otázku: "Je to pro vás?".
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Voda má hustotu 1g/1ml, takže 1ml destilované vody lze počítat jako 1g.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Dobrý den,
450*0,3=135 g NaOH je naloženo do kádinky, přidejte tam vodu, abyste dosáhli rizika 450 ml.
 

chem19

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 30, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
@G.Patton Moc vám děkuji. Jste nejlepší. Bůh vám žehnej. Pokud se mi to podaří, určitě přispěji do vašeho čb projektu. Přál bych si, kdybych mohl být vaším studentem experimentální chemie. Ještě jednou vám moc děkuji.
 

Throw-off

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 18, 2024
Messages
69
Reaction score
36
Points
18
Zkoušel někdo nový olej BMK cas 41232-97-7. Před deseti lety stačilo sehnat práškový BMK udělat roztok s methanolem 1:1 a nakapat ho rovnou do al/hg a bylo by hotovo ještě týž den... je u všech nových derivátů BMK nutná hydrolýza? 5449 sodná sůl je na nic ve srovnání se starou školou BMK.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Je třeba provést alkalickou hydrolýzu a nikoli kyselou jako u glycidů PMK.
Není pravda, že byste nemohli vyrobit pervitin přímo ze sodné soli glycidové kyseliny BMK. Nejprve musíte získat P2P.
 

Throw-off

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 18, 2024
Messages
69
Reaction score
36
Points
18
Neříkám, že to byla sodná sůl, vím, že to nebyla sodná sůl struktura prášku vypadala úplně jiné konzistence než derivát BMK 5449.
 
Top