Pmk mytí procedur dcm mytí

Followme38

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 14, 2022
Messages
18
Reaction score
3
Points
3
Dobrý den, zajímalo by mě, jak postupovat při promývání dcm na ketonu, a jaké jsou kroky a poměry na pmk, aby to bylo čistší, a zda je možné provést je na s vodní lázní
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Pokud vycházíte z p-oleje, měli byste jej promýt zředěným naoh a solným roztokem a měl by být oranžový/červený-čirá kapalina. Pokud chcete čistší, doporučuji vakuovou destilaci.
 

Followme38

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 14, 2022
Messages
18
Reaction score
3
Points
3
Problémem je nový olej pmk, kroky jsou jiné také dostávám stále olej podobný medu, který je nepoužitelný
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18


Pokud jste reagovali s alkálií, pak HCl, promyjete 5% naoh a pak vodou. Bude vypadat jako med....protože v oleji je voda.

DCM není nutný. Z nového PMK můžete získat poměrně čistý olej, a to promytím s naoh ještě za tepla. Je to dostatečně dobré.
 
Last edited:

Followme38

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 14, 2022
Messages
18
Reaction score
3
Points
3
Můžete mi napsat přesný postup zkoušeli jste už všechno a stále nedostáváte dobrý olej, ale spíše nějakou medu podobnou látku, tmavě hnědou, a..
 

Followme38

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 14, 2022
Messages
18
Reaction score
3
Points
3
Řekněme, že začnu s 50 gramy prášku, jaké jsou přesné kroky s jakými chemikáliemi, abych získal dobrý olej s novým pmk starý pmk byl jako zlato tento je jiný
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Takže máte práškový PMK? nebo olej, který tuhne při pokojové teplotě? pokud práškový nepoužíváte ethanol.

Možná vám to zhoustlo, protože jste přidali příliš mnoho HCL? kolik jste přidali? jaké máte teploty? Vzniká roztok s oddělením, přičemž olej je na dně?
 

Followme38

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 14, 2022
Messages
18
Reaction score
3
Points
3
No já mám nový pmk ano i ten voskový druh, nejdřív začnu tím že ho smíchám při 30 stupních celsia s etanolem a vodou, po 1 hodině přidám kyselinu dvojnásobné množství na váhu prášku, na 75stupňů celsia to tak nechám 3 hodiny na 2,5 hodiny se změní barva směsi, po odpaření olej zhoustne jako med viz videa.
 

Attachments

  • tVwv8042IZ.mp4
    12.3 MB · Views: 0
  • uPRVnqY6M1.mp4
    7.9 MB · Views: 0

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Příliš mnoho kyselin.

Musíte omýt roztokem naoh a vodou, vyčistí se to. Vypadá to, že jste to neumyli a také jste podle mě přidali příliš mnoho kyseliny. Nevěděl jsem, že prášek je dvoufázový převod.
 
Last edited:

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Jaký byl váš výtěžek?
 
Last edited:

Followme38

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 14, 2022
Messages
18
Reaction score
3
Points
3
Výtěžek byl jako 72 % na váhu, a ano, nepromýval se poté, kolik kyseliny je potřeba a kolik vody ethanol v první části?
 

Followme38

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 14, 2022
Messages
18
Reaction score
3
Points
3
A načasování a stupně, pokud máte návrh.
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Myslím, že to stačí umýt. Příště použij méně hcl..měl jsi to hned vymýt. Pravděpodobně máš v tom oleji 10-15 % hovínek, proto je hustý. Při mytí naoh máš tak 2,5L tmavé vody. Všechno to je stále v tvém oleji, jsem si jistá, že je to hlavně kvůli nepraní..zdá se, že to máš správně, ale přidej jen tolik hcl, kolik je potřeba na reakci, a udělej hned praní. Pokud se olej nesepe a je rozpuštěný v ethanolu nebo něčem takovém, pak idk, myslím, že zahřej a míchej, abys vydestiloval ethanol, a pak udělej da wash.
 
Last edited:

Followme38

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 14, 2022
Messages
18
Reaction score
3
Points
3
Dobrý den, kamaráde udělal jsem to jak jsi říkal, použil jsem polovinu jako hcl equel množství s práškem na váhu teď, a promyl jsem to roztokem naoh 5% voda šla špinavá přímo načervenalá viz obrázek, po tom udělal promytí vodou, olej zřídl jak jsi říkal, je tam prostě moc smetí v novém prášku tuším výtěžnost je tak 65% na váhu číňani to prodávají jako 75% výtěžnost :))) na časování zatím nevím udělal jsem 1.5 hodin saponifikace a 3 hodiny míchání s kyselinou na 75 stupňů C. Jen olej je tmavý, je to kvůli novému prášku?
 

Attachments

  • LScVeYE8tu.jpg
    LScVeYE8tu.jpg
    1.2 MB · Views: 382
  • Z8jyaNOBlX.jpg
    Z8jyaNOBlX.jpg
    1.6 MB · Views: 373

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Myslím, že s každým dalším převodem to bude lepší. Několikrát jsem poprvé dostal tmavou látku, ale nyní dostávám světlý olej spíše hnědé/žluté barvy nebo jako med. Čirý.

BTW o prášku toho moc nevím, jen se snažím pomoct.


Na praní musíš použít docela dost vody Naoh.. A taky musíte olej dehydratovat, pak bude čirý.
 
Last edited:

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Olej obvykle vychází tmavý a vyžaduje VAC destilaci je to standardní věc, opravdu chcete, aby váš keton byl co nejčistší, protože nečistoty mohou narušit syntézu a dramaticky ovlivnit yeild, ale myslím, že s praxí z pmk byste měli jít bez VAC destilace jen si procvičit čištění.

Pokud je tvůj nový yeild stejný jako olej, který jsi ukázal v předchozím příspěvku, tak se ti asi nepodaří ten olej tak snadno vyčistit. Je to mnohem jednodušší, když je ještě horký přímo po konverzi IMO.
 

Followme38

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 14, 2022
Messages
18
Reaction score
3
Points
3
Ano dělal jsem jen jedno praní naoh, ale nevím jak to vyjde při 2 praních a kolik praní používáte normálně řekněme na 50gr oleje kolik praní a jak říkáte ano bez vakuové destilace je to tmavé a později když se to snažíte vyčistit po vychladnutí je to téměř nemožné vyčistit jak říkáte. výtěžnost je také nízká něco jako 50% oleje z toho dostanete starší pmk bylo tak 58-60% oleje
 

Followme38

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 14, 2022
Messages
18
Reaction score
3
Points
3
A kolik zásad a kyselin používáte a máte správné časování a teplotu, co je nejlepší?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
1eq NaOH a přebytek kyseliny. 80*C přibližně pro var s kyselinou, se zásadami je nejlepší reakci provádět při pokojové teplotě a déle. Obvykle 75-85 % olejů. Fáze zmýdelnění - je třeba vzít ekvivalent hydroxidu sodného, vytvořit z něj roztok a ochladit. Přidejte ke glycidátu a za stálého míchání nechte působit přes noc.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
Pro kyseliny - pokud existuje indikátorový papírek (pH-metr), kontrolujte s ním pH (<= 3).
 
Top