Pmk mytí procedur dcm mytí

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Jeho složitější, protože ho necháte sedět s hromadou rxn nečistot a způsobí to nějaké škody, jsem si docela jistý.

Will říká, že se má míchat přes noc, ale vyzkoušejte různé doby trvání, abyste zjistili, co funguje nejlépe. Opět idk prášek.
 

Attachments

  • uM7lBSoW0U.jpg
    uM7lBSoW0U.jpg
    322.2 KB · Views: 420
Last edited:

Followme38

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 14, 2022
Messages
18
Reaction score
3
Points
3
Tohle je vosk tuším, že vyjde světlý ano, pokud ho mícháte při pokojové teplotě, ne horký, když je horký, barva se dost změní a fáze okyselování je také jiná, jaký byl váš výtěžek? Také jako 50 % hádám na základě oleje, takže 100 gramů vosku dává 50 ml oleje plus mínus.
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Předpokládal bych, že prášek by měl vyjít čistší. Olej obvykle vychází velmi tmavý z vosku, ale postupem času se metoda zlepšila a nyní má čistší výsledky, hlavně díky postupu praní. Výtěžnost je asi 60 %, ale mohla by být možná vyšší.


Prosím, projděte si podrobně postup pro první rxn.

Můžete zveřejnit video s novým výsledkem?
 
Last edited:

Followme38

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 14, 2022
Messages
18
Reaction score
3
Points
3
už jsem to 3x promyl, nezesvětluje se to viz obrázek, vyzkoušel jsem všechny možnosti, nedestiloval jsem to ve vakuu, výtěžnost mám 60% na váhu po 50 gramech prášku moje konečná váha je 30 gramů, zkoušel jsem to už 4x teď výtěžnost nejde nahoru myslím, že tento nový prášek je mnohem méně kvalitní oproti pmk z loňska, který vyšel vždy zlatý, reakce je ok, ale po chvíli je olej tmavší a tmavší, kolik noah používáte na začátku? a kolik kyseliny 37% na váhu vosku/prášku? přidávám obrázek s extrakcí vosku vpravo prášek vlevo jsem udržoval teplotu tak 78-80 stupňů.
 

Attachments

  • OA2PMs4Hcb.jpg
    OA2PMs4Hcb.jpg
    1.1 MB · Views: 418
  • 8ORMZckYhw.jpg
    8ORMZckYhw.jpg
    146.2 KB · Views: 452
  • AqvjeCG4us.mp4
    5.1 MB · Views: 0
  • rsHnlG1wBA.mp4
    2.4 MB · Views: 0
  • l3PJy8aX1N.mp4
    3 MB · Views: 0

Gus_Fring

Don't buy from me
New Member
Joined
May 24, 2022
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Slibuji, že jsem to udělal... ale stejný výsledek... to brwn špinavý olej.... co dělám špatně?
Takže... zdá se, že mám stejný problém jako mnoho lidí... nový ETHYL GLY je těžké získat správné výsledky... mám stejný problém jako ostatní příspěvky zde, tento hnědý hustý olej, který vypadá velmi špinavý... recept jsem následoval:

-MIX 1,4 LT vody a 240 g NaOH a 1 kg ethylgly-pmk při 80º po dobu jedné hodiny.
- přidat 650 g HCL při 80º a míchat hodinu (není to příliš mnoho HCL?).
-pak oddělovač
-poté promytí solným roztokem + 2x promytí vodou
-separátor
-poté vakuová destilace (ještě jsem ji nedokončil, protože jsem si nebyl jistý, zda je vše v pořádku).
-poté oddělovač , to kvůli odstranění kyselosti (proč...už jsem udělal solanku.... nevím).
-poté opět 500 ml vody a separátor.
-vakuová destilace, dokud nezmizí všechna voda
-voila
 

Gus_Fring

Don't buy from me
New Member
Joined
May 24, 2022
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Kolik HCL byste použili?
 

Bennyboy88

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2022
Messages
14
Reaction score
4
Points
3
Mohli byste se podělit o svou metodu pro vosk. Velmi si toho cením. Děkuji předem
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
Ti, kterým olej ztmavne, vyzkoušejte fázi s alkálií při teplotě 20*C, a to do 12 hodin nebo déle.
 

Albert

Don't buy from me
Member
Joined
Aug 6, 2022
Messages
7
Reaction score
0
Points
1
Dobrý den všem,
Jsem na tomto fóru nováčkem.
Měl jsem myslím podobný problém.
Po hodině a půl hydrolyzace PMK glycidátu cas: 13605-48-6 s HCL při 80 C stupních jsem oddělil olej od vody v separační nálevce a pak celou noc čistil od zbytkové vody zeolitem 3A.
Po ukončení procesu jsem do PM přidal methanol a olej jsem nechal několik týdnů v uzavřené baňce při pokojové teplotě.
Směs zhnědla a na dně je vidět několik krystalů.
Jak dlouho lze podle vás olej PMK uchovávat při pokojové teplotě a lze situaci napravit?
 

Albert

Don't buy from me
Member
Joined
Aug 6, 2022
Messages
7
Reaction score
0
Points
1
Je důležité poznamenat, že na konci procesu hydrolýzy pmk glycidátu se olej zbarvil krásně žlutě jako med a až po několika týdnech zhnědl.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Dobrý den. Použili jste tmavou skleněnou baňku a tmavé místo (například skříň)? Byla tato baňka těsně uzavřena, bez přístupu vzduchu?
 
Last edited:

Albert

Don't buy from me
Member
Joined
Aug 6, 2022
Messages
7
Reaction score
0
Points
1
Jednalo se o průhlednou skleněnou baňku v místnosti, kam oknem proniká slunce (poměrně světlé místo), ale ne přímé sluneční světlo.
Byla zcela hermeticky uzavřená.
 
Top