Syntézy 2C-fenylethylaminů

Sonnettales

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 28, 2022
Messages
19
Reaction score
5
Points
3
V současné době jsem uprostřed syntézy 2c-b a narazil jsem na směrnici, která říká.

"Do 250ml RB baňky bylo naplněno 16,6 g 2,5-dimethoxybenzaldehydu,
1,6 g NaOAc a 50 ml nitrometanu. Refluxací po dobu 4 h bylo získáno 14,4 g odpovídajícího nitrostyrenu [1] po rekrystalizaci.
K roztoku 4,0 g borohydridu sodného ve 100 ml isopropanolu bylo přidáno 5,0 g 2,5-dimethoxylfenyl-2-nitroetenu. Tím se získalo 4,2 g žlutého oleje.
po rozkladu přebytečného borohydridu a následném obvyklém zpracování (B).
2,5-dimethoxyfenyl-2-nitroethan byl rozpuštěn ve 100 ml isopropanolu s 8 molárními ekvivalenty Zn a 3,5 molárními ekvivalenty HOAc (vzhledem k množství Zn). Tím se získalo 2,0 g 2,5-dimethoxyfenylethylaminu jako slabě žlutý olej (C).

Potřebuji pomoc s větou, kterou jsem podtrhl. Co to přesně znamená. Předtím, než jsem začal, jsem to chápal tak, že se olej promyje kyselinou octovou a oddělí přes separační nálevku. Teď, když jsem uprostřed syntézy, si tím nejsem tak jistý. Budu vděčný za jakoukoli pomoc, kterou mi v této věci kdokoli poskytne.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Obvykle se přebytečný borohydrid rozkládá kyselinou a soli se odfiltrují.

Trápí mě, proč se při Henryho kondenzaci používá octan sodný, a nerozumím tomu, proč nejprve obnovujete dvojnou vazbu a pak zvlášť nitroskupinu. Styreny se redukují na zinku v kyselině chlorovodíkové (dvojná vazba a nitroskupina), u nitropropenů to nefunguje.

nebo můžete použít borohydrid sodný s měděným katalyzátorem.
 
Last edited:
View previous replies…

Sonnettales

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 28, 2022
Messages
19
Reaction score
5
Points
3
Ahoj w2x3f5, děkuji za odpověď. Byla to jedna z těch věcí, o kterých jsem se potřeboval ujistit. A vážím si toho, že mě to zajímá. Nejsem si jistý, co přesně myslíš tím "obnovením dvojné vazby a nitra zvlášť". NaBH4 redukuje dvojnou vazbu a zinek v kyselině octové pak redukuje nitroskupinu. Možná proto, že to je rozdíl, proto nedochází k obnovení žádné dvojné vazby, tj. k oxidaci. Opravdu se snažím přiložit soubor, ale nedaří se mi to. Jestli máš účet na wickr nebo proton mail, můžu ti to takhle poslat. Mohu vám také dát vědět, jak to dopadlo. Mám i jiné work upy, ale chtěl jsem zkusit tenhle, protože teoreticky dává jen asi 2 gramy výsledného produktu a myslel jsem, že by bylo zajímavé, kdyby to fungovalo. Uvědomuji si, že nepoužívám LAH a je to záměrně. Rukopis začíná anýzovým olejem, se kterým jsem začal já. Nejtěžší chemikálií, kterou bylo pro tuto část práce získat, byl dichroman draselný. Musel jsem si ho objednat z Číny. Není to levná a velmi nebezpečná věc. Dejte mi vědět, pokud máte zájem
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Styren lze redukovat zinkem a kyselinou chlorovodíkovou v jedné reakci. tato reakce funguje pouze pro styreny.
 

Sonnettales

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 28, 2022
Messages
19
Reaction score
5
Points
3
Otázka pro vás, pane, protože se zdá, že víte víc než já a byl jste mi nápomocen. Mám také palladium na uhlíku %10. Předpokládám, že by to také mohla být rozumná cesta, ale někdy se dostávám do problémů, když předpokládám. Místo zinku a hcl.
 

Melv99

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 16, 2023
Messages
31
Reaction score
11
Points
8
Také neznám tento konkrétní syntetický materiál, ale viděl jsem K2CrO4 prodávat na populárním webu pro domácí vědu. Nejsem si jistý, zda je to to, co hledáte.
 

chemistry.mob

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 12, 2023
Messages
80
Reaction score
34
Points
18
Odkud jste zakoupili 2,5-dimethoxybenzaldehyd?
 
View previous replies…

Sonnettales

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 28, 2022
Messages
19
Reaction score
5
Points
3
Ahoj C. M., to jsem neudělal. Začal jsem anýzovým olejem. Přečtěte si mou odpověď výše. Mohu ti také něco poslat, pokud chceš, přes proton mail nebo jakoukoli jinou platformu anon.
 

Sonnettales

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 28, 2022
Messages
19
Reaction score
5
Points
3
Žádný vtipný chlapík. Anýzový olej(anetol) na anisaldehyd na o-formální-4-methoxyfenol na 4-methoxyfenol na 2-hydroxy-5-methoxybenzaldehyd na 2,5-methoxybenzaldehyd. Jak jsem se zmínil výše, zdá se, že nemohu přiložit soubory, ale pokud máte účet na protonmailu, mohu vám je poslat. Možná je to tady, co já vím. Odtud jsem to nezískal. Je to z holandské výzkumné zprávy.
 

chemistry.mob

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 12, 2023
Messages
80
Reaction score
34
Points
18
Nevím, jestli vyrábíte 2-CB pro zábavu, nebo proto, abyste ho dále prodávali, ale myslíte si, že je výhodné dělat všechny ty kroky?
 

Sonnettales

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 28, 2022
Messages
19
Reaction score
5
Points
3
Je to výhodné? Asi záleží na tom, jak si def zisku představujete. A co je nejdůležitější? Zkušenosti. Dělat chyby a učit se. Tahle věc vyžaduje hodně všeho. Peníze. Znalosti. Zkušenosti. Čas. Energie. Pro mě je to téměř vždy zábava. Možná jednou vydělám. Ale je to, jak jsi říkal... kde seženeš 2,5 bnzldyd? Někdo to musí udělat, že není korporátní. Nevydělávám tolik, abych to prodal rn, ale možná jednou. Po pár letech, co to děláš, ti můžu říct, že pokud to děláš výhradně kvůli zisku, tak toho nech a ušetři si čas a peníze. Chybí mi pár kreditů do bakalářského titulu z biochemie a sotva jsem se o tyhle věci poškrábal.
 

Sonnettales

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 28, 2022
Messages
19
Reaction score
5
Points
3
Je mi líto, člověče. Teprve teď jsem si přečetl některé vaše příspěvky výše. Nevím, co tady děláte, když nemáte o chemii ani páru. Nevíte, kolik 2-cb získáte ze 100 g beta-nitrostylenu? Je to téměř vždy na konci jakéhokoli zpracování, které sledujete. Existuje více než jeden způsob, jak získat konečný produkt 2c-b. Žádný z nich není snadný ani by ho neměl provádět někdo, kdo "nemá ponětí o chemii". Začněte s metamfetaminem. Rozhodněte se, jestli je to něco, co si myslíte, že můžete nebo dokonce chcete dělat. Pak pokračujte dál. Nemám ponětí o chemii. Páni, chlape.
 

chemistry.mob

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 12, 2023
Messages
80
Reaction score
34
Points
18
Zeptal jsem se profesora organické chemie, jestli někdo, kdo nemá ponětí o chemii, může postupovat podle receptu na chemickou syntézu, a on řekl, že ano, proto jsem se připojil k tomuto fóru, jsem ztracen, nevím, jakou syntézu začít, a dělám to Pro zisk, mohu investovat čas a peníze, abych se naučil, mým cílem je vyrábět ve velkém měřítku a prodávat ve velkém, ale vidím, že toto odvětví je velmi obtížné, nejen dělat chemickou syntézu, ale také získat potřebná chemická činidla a prekurzory, Nějaká doporučení, jakou syntézu dělat? děkuji!!!
 

nujrc

Don't buy from me
Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
7
Reaction score
0
Points
1
Wut. Pokud to děláte výhradně pro zisk, proč byste se vůbec měli obtěžovat s řadou 2c... Ne návykové, výklenkové drogy. Větší zisk budete mít z pěstování trávy.
 

Sonnettales

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 28, 2022
Messages
19
Reaction score
5
Points
3
Má někdo dobrého dodavatele nitrometanu v USA, který nehlásí? Extrahoval jsem ze závodního paliva, ale začíná to být únavné. Všichni prodejci v sekci inzerátů, se kterými jsem byl v kontaktu, jsou mimo USA.
 

Melv99

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 16, 2023
Messages
31
Reaction score
11
Points
8
Našel jsem jeden, který prodává spoustu různých paliv a tvrdí, že má 100% NitroM. Zatím jsem neobjednal a zdá se, že je napůl legální. Ale kdo ví. Hádám, že je jen jeden způsob, jak to zjistit.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Mám pochybnosti nad posledním krokem syntézy 2CB. Píše se tam "Reakční směs se nechala vrátit na pokojovou teplotu, zfiltrovala se a pevné látky se šetrně promyly studenou kyselinou octovou", dokud vím, že kyselina octová tuhne při 16-17C, tak co přesně znamená studená kyselina octová?
Děkuji.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Ahoj. předpokládám, že studená kyselina znamená pokojovou teplotu, protože je tam vysvětlení, že při reakci se uvolňuje teplo.
 
View previous replies…

nujrc

Don't buy from me
Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
7
Reaction score
0
Points
1
Chápu, že zbývající elementární brom se z výrobku odpaří do vzduchu, stejně jako každé rozpouštědlo, takže časem nezůstane žádné rozumné množství. Výroba HCL bez sušení HBr - hodně štěstí, abyste získali čistší produkt, protože se možná budete muset vypořádat s bromovými solemi v roztoku bromu/GAA a samotným bromem.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Nevidím žádný problém vytlouct zbytky bromu thiosíranem, pak uvést ph do alkalického prostředí a olej sebrat rozpouštědlem.
 
Top