5cl-adb-a (MDMB-4en-PINACA) Synthesis Info & Questions

rcprecursorUSA

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 12, 2024
Messages
5
Reaction score
14
Points
3
Hi all u beautiful souls of bbgate :)

Έχω κάποιες πληροφορίες μαζί με ερωτήσεις που αφορούν τη σύνθεση του MDMB-4en-PINACA // Methyl 3,3-dimethyl-2-(1-(pent-4-en-1-yl)-1H-indazole-3-carboxamido)butanoate // C20H27N3O3 // Cas no. 2504100-70-1 (επίσης κοινώς & λανθασμένα γνωστό ως 5cl-adb-a ή απλά "5CL").


BBIE0c7VNq



Θα αφήσω το write-up για τη σύνθεση που ακολουθώ στο τέλος αυτής της ανάρτησης. Έχω επίσης προσαρμοσμένες ζυγαριές για 50g, 100g και 500g που μπορείτε να μου στείλετε ΠΜ αν ενδιαφέρεστε.

Παρεμπιπτόντως: έχουμε συνθέσει επιτυχώς ADB-BUTINACA πολλές φορές ακολουθώντας μια σχεδόν πανομοιότυπη διαδικασία, απλά αντικαθιστώντας το 5-βρωμο-1-πεντένιο με 1-βρωμοβουτάνιο και ένα διαφορετικό κύριο συστατικό για το οποίο δεν είμαι αρκετά σίγουρος για την ταυτότητα.
Δεν υπήρξαν απολύτως κανένα πρόβλημα με την κρυστάλλωση του ADBB απλά ρίχνοντας το περιεχόμενο της αντίδρασης σε παγωμένο νερό. Ανησυχούμε από τις συζητήσεις που ακούσαμε για άλλες δυσκολίες ότι αυτό μπορεί να είναι περισσότερο πρόβλημα με τη σύνθεση του MDMB-4en-PINACA.

Οι γενικές πληροφορίες μπορεί να είναι ή να μην είναι σωστές σχετικά με:
  • Η 1-αλκυλική αλυσίδα προστίθεται στο MDMB-INACA μέσω πυρηνόφιλης υποκατάστασης.
  • Το MDMB-INACA (δρα ως υπόστρωμα, το πυρηνόφιλο που θα αντικαταστήσει το άτομο βρωμίου) αντιδρά με 5-βρωμο-1-πεντένιο (δρα ως ηλεκτρόφιλο) παρουσία ανθρακικού καλίου (δρα ως βάση σε αυτή την αντίδραση, παρέχοντας ιόντα υδροξειδίου (OH-) απαραίτητα για την υποκατάσταση).
  • Η αντίδραση αυτή πραγματοποιείται στον πολικό απρωτικό διαλύτη, Ν,Ν-διμεθυλοφορμαμίδιο (DMF)
  • 5-βρωμο-1-πεντένιο: η ένωση αυτή χρησιμεύει ως ηλεκτρόφιλο - το άτομο άνθρακα που είναι συνδεδεμένο με το βρώμιο έχει έλλειψη ηλεκτρονίων και αναζητά αντιδραστήρια πλούσια σε ηλεκτρόνια για να αντιδράσει με αυτά.
  • Η πυρηνόφιλη επίθεση από ΟΗ- στο ενδιάμεσο καρβοκατιόν οδηγεί στην υποκατάσταση του βρωμίου στο MDMB-INACA
  • Το τελικό προϊόν σχηματίζεται με την αντικατάσταση του βρωμίου με την ομάδα pent-4-en-1-yl από το 5-βρωμο-1-πεντένιο

Πληροφορίες μηχανισμού:
  • Ο συνολικός μηχανισμός είναι μια διαδικασία πυρηνόφιλης υποκατάστασης (SN1), έχω περιγράψει τα βήματα που νομίζω ότι θα ακολουθήσει παρακάτω:
    1. Σχηματισμός του καρβοκατιόντος: 5-βρωμο-1-πεντένιο υφίσταται ετερολυτική διάσπαση του δεσμού C-Br, σχηματίζοντας το ενδιάμεσο καρβοκατιόν.
    2. Νουκλεόφιλη επίθεση: Το MDMB-INACA (το πυρηνόφιλο) επιτίθεται στον ηλεκτρόφιλο άνθρακα του καρβοκατιόντος - το βρώμιο αντικαθίσταται από την ομάδα pent-4-en-1-yl του 5-βρωμο-1-πεντενίου.

Οι ερωτήσεις μου:
Πριν από τις ερωτήσεις μου σχετικά με τις ποικίλες συνθήκες αντίδρασης και τις ποσότητες αντιδραστηρίων, θα εκτιμούσα πολύ τυχόν διορθώσεις ή υποδείξεις σχετικά με την κατανόησή μου παραπάνω ^ από οποιονδήποτε που έχει κάποια ιδέα για το τι μιλάει (σε αντίθεση με μένα, lol).
  1. Βλέπω διαφορετικές θερμοκρασίες αντίδρασης, που κυμαίνονται από 60-80°C, μαζί με διαφορετικούς χρόνους αντίδρασης, που κυμαίνονται από 2-5 ώρες συνολικής ανάδευσης σε αυτές τις θερμοκρασίες.
    • Γνωρίζει κανείς ποιες είναι οι ιδανικές συνθήκες για αυτή την αντίδραση;
  2. Το ανθρακικό κάλιο είναι εξαιρετικά αδιάλυτο στο DMF, τουλάχιστον σε θερμοκρασία δωματίου (η βιβλιογραφία λέει ότι η διαλυτότητα είναι 7,5g K2CO3 ανά 1000ml DMF στους 25c), αλλά έχω επίσης παρατηρήσει από την εκτέλεση πολλών συνθέσεων ADB-BUTINACA, ότι μεγάλο μέρος του k2co3 παραμένει αδιάλυτο καθ' όλη τη διάρκεια της αντίδρασης ακόμη και στους 80-90°C
    • Οι συνθέσεις adbb φαίνεται να λειτουργούν μια χαρά χωρίς να διαλύεται πλήρως το K2CO3.
    • Απλά σκέφτηκα ότι η απόδοση θα μπορούσε να βελτιωθεί εάν το K2CO3 ήταν πλήρως διαλυμένο στο διάλυμα, αλλά ίσως δεν είναι απαραίτητο
    • Η διάλυση του k2co3 δεν θα είχε σημασία μόνο αν λειτουργούσε απλώς ως καθαριστής, που αν δεν κάνω λάθος δεν είναι η κύρια λειτουργία του k2co3 σε αυτή την αντίδραση;
  3. Βλέπω διαφορετικά εύρη για τις ποσότητες του διαλύτη (2-3L DMF), τις ποσότητες του 5-βρώμου (465g-515g) και τις ποσότητες του k2co3 (700g-856g).
    • η χρήση ισομοριακών ποσοτήτων MDMB-INACA και 5-βρωμο-1-πεντενίου θα πρέπει να υποδεικνύει τη χρήση περίπου 515g 5-βρωμο ανά kg MDMB-INACA (περίπου 3,5mol) - θα πρέπει να χρησιμοποιήσω μια μοριακή περίσσεια 5-βρωμο, μια περίσσεια MDMB-INACA, ή είναι μια χαρά η ισομοριακή;
    • θα πρέπει να κλίνω περισσότερο προς 2 ή 3 λίτρα DMF;
    • θα επηρεάσει η μεγάλη περίσσεια k2co3 την αντίδραση; 700g είναι ήδη μια σημαντική μοριακή περίσσεια (περίπου 5,2mol), γνωρίζω ότι η περίσσεια θα ενισχύσει τον ρυθμό της αντίδρασης παρέχοντας περισσότερα ιόντα υδροξειδίου, αλλά τι γίνεται με την πιθανότητα ανταγωνιστικών αντιδράσεων εξάλειψης ή την αλλαγή της καθεστωτικής εκλεκτικότητας της αντίδρασης;
  4. Το νερό θα χαλάσει την αντίδραση; Είναι πολύ σημαντική η χρήση άνυδρου k2co3 / DMF;
  5. Έχω δει κάποιους να έχουν προβλήματα με την κρυστάλλωση του τελικού προϊόντος, να είναι σε θέση να λάβουν μόνο ελαιώδη υπολείμματα όταν χρησιμοποιούν παγωμένο νερό για το τελικό στάδιο κρυστάλλωσης απευθείας από το μίγμα της αντίδρασης (μέθοδος 1, όπως φαίνεται στο κείμενό μου παρακάτω), σε αντίθεση με την εκχύλιση δύο φορές με DCM, τη συμπύκνωση σε ξηρότητα υπό κενό και την ανακρυστάλλωση από άνυδρη αιθανόλη (μέθοδος 2) - έχει καταφέρει κανείς εδώ να λάβει στερεό προϊόν από την πρώτη μέθοδο; (οι διαδικασίες περιγράφονται στο κείμενό μου παρακάτω)
  6. Γνωρίζω ότι πολλά κινεζικά εργαστήρια έχουν σταματήσει να παράγουν το κύριο συστατικό MDMB-INACA, αν και ο προμηθευτής με τον οποίο συνεργάζομαι φαίνεται να το προσφέρει, αν και δεν δίνει καμία ονομασία IUPAC ή Cas no. γι' αυτό. Είναι πιθανό να μου πωλούν στην πραγματικότητα μια εντελώς διαφορετική πρόδρομη ουσία από το MDMB-INACA που εξακολουθεί να λειτουργεί για την παραγωγή ενός noid με αυτή τη διαδικασία;
  7. Τέλος, η τελευταία μου ερώτηση αφορά ένα σχόλιο στο ακόλουθο νήμα: https://bbgate.com/threads/5cl-synthesis-kits-china.1247/
    • ο χρήστης /u/BackstagePanther αναφέρει τα εξής: "Έχετε δίκιο ότι αντιδρώντας με 5-βρωμο-1-πεντένιο προκύπτει 5cl, που είναι αδύνατο να κρυσταλλωθεί, και έχω αναφέρει ότι έχω αντιδράσει την ίδια πρόδρομη ουσία με 1-βρωμο-5-φθοροπεντάνιο και έχω λάβει ένα ισχυρότερο προϊόν, και υποθέτω ότι είναι το 1971007-89-2, το S- ισομερές (ή ενδεχομένως ρακεμικό μείγμα)"
    • η ερώτησή μου είναι, η αντικατάσταση του 5-βρωμο-1-πεντενίου με 1-βρωμο-5-φθοροπεντάνιο δεν θα έδινε 5F-MDMB-PICA; (αυτό μου είπε ένας Κινέζος πωλητής)

Συγγραφή της διαδικασίας σύνθεσης


Συστατικά:
Το κύριο συστατικό είναι πιθανότατα MDMB-INACA ή N-methyl-1H-indazole-3-carboxamide
Προσοχή: τόσο το DMF όσο και το 5-βρωμο-1-πεντένιο διαλύουν πολλά πλαστικά - οπότε μείνετε μακριά από πλαστικά


①. Κύριο συστατικό, 1kg (3.456mol)


②. DMF, 2,5 λίτρα


③. Ανθρακικό κάλιο, 720g (5,2mol)


④. 5-βρωμο-1-πεντένιο, 515g ή 410ml (3,455mol)


Βήματα:


Προσθέστε ①②③ στη φιάλη αντίδρασης, ξεκινήστε την ανάδευση και θερμάνετε στους 60-70°C.


Προσθέστε αργά το ④ κατά τη διάρκεια 1 ώρας, αντιδράστε για 2-3 ακόμη ώρες, στη συνέχεια σβήστε την ανάδευση και ψύξτε σε θερμοκρασία δωματίου.


Πώς να λάβετε το τελικό προϊόν:
  1. Ρίξτε ολόκληρο το μείγμα αντίδρασης σε παγωμένο νερό, ενώ ανακατεύετε, και προσθέστε το σιγά-σιγά (τουλάχιστον διπλάσια ποσότητα πάγου σε σχέση με το νερό, π.χ. για 8kg πάγου : 2kg νερού). Η λαμβανόμενη σκόνη είναι το τελικό προϊόν.
  2. Ψαρέψτε τα μεγάλα κομμάτια του κρυσταλλωμένου τελικού προϊόντος και αφήστε τα στην άκρη, στη συνέχεια ρίξτε ολόκληρο το μείγμα αντίδρασης πάγου-νερού σε σακούλα φίλτρου (300 mesh λειτουργεί) για να συλλέξετε το υπόλοιπο προϊόν.
  3. Τοποθετήστε το προϊόν που βάλατε στην άκρη στη σακούλα με το πλέγμα μαζί με το προϊόν που βρίσκεται ήδη στη σακούλα από τη διήθηση που μόλις κάνατε, και στη συνέχεια ρίξτε περισσότερο παγωμένο νερό πάνω από όλο το τελικό προϊόν για να ξεπλύνετε τυχόν περίσσεια ρύπων.
  4. Μπορείτε να τοποθετήσετε το μείγμα αντίδρασης πάγου-νερού στο ψυγείο για μερικές ώρες ή όλη τη νύχτα, μπορεί να κρυσταλλωθεί περισσότερο προϊόν.
  5. Μερικοί άνθρωποι δένουν σφιχτά τη σακούλα πλέγματος και την περνούν από πλυντήριο/στεγνωτήριο χωρίς ΘΕΡΜΟΤΗΤΑ για να στεγνώσουν, άλλοι τοποθετούν το προϊόν σε αποξηραντήρα κενού για να στεγνώσει υπό κενό, και οι περισσότεροι απλά συνθλίβουν το προϊόν σε λεπτά κομμάτια και το αφήνουν να στεγνώσει στον αέρα.

Εάν καταλήξετε με ένα ελαιώδες τελικό προϊόν, μπορούμε να σας βοηθήσουμε να το κάνετε κρυστάλλους εάν χρειάζεται, αλλά το λάδι θα λειτουργήσει εξίσου καλά για c-υγρά / για την κατασκευή σπρέι ή διαλύματος εμβάπτισης για χαρτί. Η δεύτερη μέθοδος εκχύλισης που ακολουθεί είναι πιο προηγμένη, αλλά θα σας αφήσει με την υψηλότερη καθαρότητα κρυστάλλων μπαχαρικών.


Δεύτερη μέθοδος εκχύλισης (εκχύλιση με διαλύτη-διαλύτη, απόσταξη υπό κενό, επανακρυστάλλωση):
  1. Μόλις το μείγμα της αντίδρασης ψυχθεί σε θερμοκρασία δωματίου, προσθέστε 2 φορές την ποσότητα νερού στο διάλυμα και προσθέστε 1L διχλωρομεθάνιο (DCM) ενώ αναδεύετε για 10-20 λεπτά
  2. Σβήστε την ανάδευση και αφήστε το μείγμα να σταθεί για 15 λεπτά, θα υπάρχει ένα στρώμα ελαίου και ένα στρώμα νερού. Το επόμενο βήμα είναι ευκολότερο χρησιμοποιώντας ένα μεγάλο διαχωριστικό χωνί.
  3. Αδειάστε το στρώμα νερού σε ένα άλλο δοχείο, προσθέστε 800mL DCM σε αυτό, και αναδεύστε για 10-20 λεπτά (ή ανακινήστε το διαχωριστικό χωνί με συχνό εξαερισμό εάν χρησιμοποιείτε διαχωριστικό χωνί), στη συνέχεια σβήστε την ανάδευση ή σταματήστε την ανάδευση και αφήστε το να σταθεί για 15 λεπτά, στη συνέχεια αφαιρέστε το στρώμα νερού αφήνοντάς σας ένα άλλο στρώμα οργανικού ελαίου
  4. Συνδυάστε τα 2 στρώματα λαδιού, προσθέστε τη μισή ποσότητα νερού (1:2 - νερό : λάδι) και ανακατέψτε για 10 λεπτά, στη συνέχεια σβήστε την ανάδευση και αφήστε το να σταθεί για 30 λεπτά. Τέλος, αφαιρέστε το στρώμα νερού.
  5. Πάρτε το στρώμα ελαίου (περιέχει προϊόν) και αποστάξτε το υπό κενό (μειωμένη πίεση για να μην υπερθερμανθείτε). Με αυτόν τον τρόπο θα συγκεντρώσετε το έλαιο (προϊόν) στη φιάλη βρασμού και θα συλλέξετε/ανακτήσετε το DCM από αυτό το έλαιο ως το πρώτο κλάσμα βρασμού.
  6. Ζυγίζετε το βάρος του ελαίου που λαμβάνεται κατά την απόσταξη, στη συνέχεια προσθέτετε 1,5x αυτό το βάρος άνυδρης αιθανόλης υπό ανάδευση (θα πρέπει να είναι κοντά στο 1,5kg αιθανόλης). Εάν η ανάδευση είναι δύσκολη, θερμάνετε ελαφρά το μείγμα.
  7. Τοποθετήστε το παραπάνω διάλυμα στην κατάψυξη για 2 ημέρες - ανακατέψτε το διάλυμα αυτό την πρώτη ημέρα της κατάψυξης. Η αιθανόλη δεν θα παγώσει, καθώς η θερμοκρασία κατάψυξης της είναι κάτω από -100°C, πολύ χαμηλότερη από εκείνη ενός συμβατικού καταψύκτη.
  8. Βγάλτε το διάλυμά σας από την κατάψυξη, θα υπάρχει ένα σωρό κρυσταλλωμένο τελικό προϊόν. Χρησιμοποιήστε ένα πανί φίλτρου 300 ματιών για να φιλτράρετε το στερεό και στεγνώστε το φυσικά ή υπό κενό για να πάρετε το τελικό κρυσταλλικό μπαχαρικό 😎
"Το διάλυμα της αντίδρασης εκχυλίστηκε δύο φορές με διχλωρομεθάνιο και νερό, συμπυκνώθηκε σε ξηρότητα, προστέθηκε 1,5 kg αιθανόλης, τοποθετήθηκε στην κατάψυξη για 1-2 ημέρες και προέκυψε μια κρυσταλλική σκόνη, η οποία είναι το τελικό προϊόν."
Χρησιμοποιώντας αυτή τη δεύτερη μέθοδο θα λάβετε προϊόν απαλλαγμένο από τις περισσότερες προσμίξεις. Οι ακαθαρσίες που παραμένουν στην πρώτη μέθοδο εκχύλισης είναι ως επί το πλείστον μόνο μια μικρή ποσότητα 2-υποκατεστημένων ακαθαρσιών και αυτές δεν θα επηρεάσουν τη συνολική ποιότητα ή την τοξικότητα του προϊόντος.


Η μόνη βιβλιογραφία που μπόρεσα να βρω κάτι ουσιαστικό σχετικά με πληροφορίες για τη σύνθεση αυτής της ένωσης ήταν η ακόλουθη εργασία: https://sci-hub.ru/https://doi.org/10.1002/dta.3037 ||
"Υποβάλλοντας 1-(pent-4-en-1-yl)-1H-ινδαζόλη-3-καρβοξυλικό οξύ (43, 230 mg,1,00 mmol, 1,00 equiv.) και υδροχλωρικό (S)-2-αμινο-3,3-διμεθυλοβουτανοϊκό μεθύλιο (200 mg, 1.10 mmol, 1,10 equiv.) με τη γενική διαδικασία Α έδωσε, μετά από καθαρισμό με χρωματογραφία flash (εξάνιο:EtOAc 95:5 έως 85:15), το 12 ως άχρωμο στερεό χαμηλής τήξης (246 mg, 57%). Rf 0,49 (εξάνιο:EtOAc 80:20),
Όπου η γενική διαδικασία Α έχει ως εξής: Σε διάλυμα του κατάλληλου καρβοξυλικού οξέος (0,50 mmol, 1,00 equiv.) σε DMF (2 ml) προστέθηκε η κατάλληλη αμίνη ή το αντίστοιχο υδροχλωρικό άλας (0,55 mmol, 1,10 equiv.), HOBtH2O
(84,2 mg, 0,55 mmol, 1,10 equiv.), EDCHCl (144 mg, 0,75 mmol, 1,50 equiv.) και τριαιθυλαμίνη (0,28 ml, 2,00 mmol, 4,00 equiv.). Το
εναιώρημα που προέκυψε αναδεύτηκε σε θερμοκρασία περιβάλλοντος για 24 ώρες πριν προστεθούν H2O (18 ml) και EtOAc (20 ml) και τα στρώματα διαχωριστούν. Η υδατική φάση εκχυλίστηκε με EtOAc (3 × 30 ml) και τα συνδυασμένα οργανικά πλύθηκαν με H2O (3 × 30 ml) και άλμη (30 ml), ξηράνθηκαν (MgSO4), διηθήθηκαν και ο διαλύτης εξατμίστηκε υπό μειωμένη πίεση. Τα ακατέργαστα προϊόντα καθαρίστηκαν με χρωματογραφία flash".

Συγγνώμη για την τόσο μακροσκελή ανάρτηση, ήθελα να είμαι περιεκτικός με τις όποιες πληροφορίες παρέχω και με τις ερωτήσεις που έχω. Ελπίζω όποιος ενδιαφέρεται να μην είχε πρόβλημα να το ξεφυλλίσει! Αν το κάνατε, ενημερώστε με και θα κάνω κάποιες επεξεργασίες :)

Θα κάνω κάποιες μεταγενέστερες αναρτήσεις σχετικά με το πώς να φτιάχνετε c-υγρά, σπρέι, διαλύματα εμβάπτισης και πώς να φτιάχνετε ισχυρά, καθαρά χαρτιά που θα μπουν στις εγκαταστάσεις. Έχω ολοκληρωμένες πληροφορίες για το πώς μπορείτε να στείλετε βιβλία από το amazon, barnes & noble, τοπικά βιβλιοπωλεία κ.λπ. Αν θέλετε αυτές τις πληροφορίες τώρα χτυπήστε με στο messenger της συνεδρίας - ID: 057752929f128c5fc14fc80a527f7696a9b2b6f53cdcc933fad65a1746bbb0186a

Θυμηθείτε όλοι σας... ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΕΛΕΓΧΕΙ ΤΑ ΜΠΑΧΑΡΙΑ ΕΛΕΓΧΕΙ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ!
QsKLUACSjE XEedaAWoN7 Mz0lTgpWP9 X6IU1JNiO5 XZEKdzRh94 Y28DxJThtR
 

Attachments

  • ETkYhiIt8m.jpeg
    ETkYhiIt8m.jpeg
    681.3 KB · Views: 195

rcprecursorUSA

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 12, 2024
Messages
5
Reaction score
14
Points
3
Μια άλλη ερώτηση που έχω - αρκούν 2-3 ώρες ανάδευσης και θέρμανσης για να οδηγηθεί αυτή η αντίδραση σε ολοκλήρωση ή θα πρέπει να πάω με 4-5 ώρες όπως αναφέρεται σε κάποια άλλα κείμενα;
 

rcprecursorUSA

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 12, 2024
Messages
5
Reaction score
14
Points
3
Έκανα TLC, μετά από 3 ώρες μετατροπή σχεδόν 100%, 4ώρες δεν παρουσιάστηκε καμία πρόδρομη ουσία (ιδανικά κάνετε 3-4 ώρες, αλλά 2-3 ώρες είναι συνήθως επίσης μια χαρά)
 
View previous replies…

MK BELMONTS

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 22, 2024
Messages
2
Reaction score
2
Points
3
Γαμώτο! Είμαι περήφανος για την εξήγησή σας, καταλαβαίνω τα παράπονά σας για τα πάντα.
Οι Κινέζοι παραγωγοί εργαστηρίων ελέγχουν πραγματικά την αγορά, πουλώντας και διαφημίζοντας τυφλά σε ιστότοπους και κοινωνικά δίκτυα. Δεν χρησιμοποιούν πραγματικά χημικές ενώσεις, ώστε οι πελάτες να έχουν άριστη ποιότητα. Χρησιμοποιούν πολύ γρήγορες μεθόδους για να πάρουν γρήγορα χρήματα, αλλά τελικά, έτσι είναι οι επιχειρήσεις μεγάλης κλίμακας. Δεν ασχολείται πλέον με την ποιότητα και την καθαρότητα στην τελική χημεία. Είναι κρίμα, αλλά τι μπορώ να κάνω; Πολλοί επενδυτές που δεν κατανοούν τη χημεία απλώς ξεγελιούνται από το σύστημα.

Το ηθικό μήνυμα που θα σας μεταφέρω, μοιραστείτε ένα βίντεο για το πώς να το φτιάξετε, έτσι ώστε οι άνθρωποι να μπορούν να καταλάβουν την εξήγησή σας μέσω κειμένου. έτσι ώστε οι σκοποί και οι στόχοι σας να είναι τέλειοι, αδελφέ.
Έτσι ώστε οι άνθρωποι να καταλάβουν πιο γρήγορα ότι τα υλικά που παράγονται από τους κινέζους κατασκευαστές δεν παράγουν τέλεια καθαρότητα.
 

incomecam

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 27, 2024
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Είμαστε είναι ένας αξιόπιστος πωλητής από τον οποίο μπορώ να αγοράσω τελικό προϊόν;
 

CremdelaChem

Buying through escrow
New seller
Language
🇺🇸
Joined
Jun 1, 2024
Messages
11
Reaction score
16
Points
3
Deals
1
Αυτή είναι στην πραγματικότητα η δική μου γραφή που αυτός ο χρήστης μόλις αναδημοσίευσε & πρόσθεσε μερικές ερωτήσεις, συνήθιζε να εργάζεται με αυτό το άτομο, αλλά έχω ακούσει κάποια παράπονα γι' αυτούς πρόσφατα. Ευχαριστώ για το κομπλιμέντο σχετικά με τις εξηγήσεις μου. Συμφωνώ απόλυτα με την ανάλυσή σας για την τρέχουσα κατάσταση της κινεζικής αγοράς, πολύ διορατική. Πάρα πολλοί κινέζοι πωλητές κάνουν απλά συντομεύσεις στην παραγωγή, δεν καθαρίζουν ή δεν κάνουν κανενός είδους αναλυτική επαλήθευση των πρόδρομων ουσιών τους, μόνο από απληστία. Αυτό αφήνει πολλούς πελάτες παγκοσμίως να αγοράζουν πολύ ακάθαρτες πρόδρομες ουσίες, χρησιμοποιώντας τες για την παραγωγή ακάθαρτων προϊόντων με άγνωστα και πιθανώς τοξικά/επικίνδυνα παραπροϊόντα. Πολύ λυπηρό, και γι' αυτό ενθαρρύνω όλους τους παραγωγούς τελικών προϊόντων που έχουν τα μέσα να κάνουν τη δέουσα επιμέλεια στέλνοντας το προϊόν τους σε δοκιμές από τρίτους για αναλυτική επαλήθευση της καθαρότητας και της ταυτότητας μέσω GCMS/LCMS/HPLC/NMR κ.λπ. Αν πουλάτε προϊόν σε τελικούς χρήστες χωρίς να το κάνετε αυτό, είστε ανεύθυνοι & θέτετε σε κίνδυνο την υγεία & τη ζωή των ανθρώπων.

Εάν κάποιος χρειάζεται δείκτες για εταιρείες δοκιμών 3ου μέρους που μπορούν να το κάνουν αυτό σε λογικές τιμές στις ΗΠΑ, απλά στείλτε μου ένα PM. Μην θέτετε σε κίνδυνο τους πελάτες σας. Η απληστία & η άγνοια είναι η ρίζα του μεγαλύτερου μέρους αυτού του κακού.
 

CremdelaChem

Buying through escrow
New seller
Language
🇺🇸
Joined
Jun 1, 2024
Messages
11
Reaction score
16
Points
3
Deals
1
Ενθαρρύνω επίσης σθεναρά όλους τους κατασκευαστές να αφιερώσουν χρόνο για να μάθουν αυτή την πιο προηγμένη 2η μέθοδο εκχύλισης. Τα αναλυτικά επαληθευμένα 5f & 5cl που παρασκευάζονται με απλή συντριβή του προϊόντος σε παγωμένο νερό με την πρώτη μέθοδο δεν είναι σχεδόν ΠΟΤΕ υψηλότερης καθαρότητας από 70-80%, και ποιος ξέρει τι είδους άλλα σκουπίδια αφήνετε στο τελικό προϊόν.
 

benz4k

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 2, 2024
Messages
8
Reaction score
1
Points
3
Χρησιμοποιήσατε εκχύλιση με πάγο ή dcm, δοκιμάσατε αυτό το writeup για mdmb-5br-inaca, ανακατεύετε 4h στους 80C, αλλά δεν υπάρχει σκόνη στο παγωμένο νερό, μόνο λίγο λάδι
 
View previous replies…

CremdelaChem

Buying through escrow
New seller
Language
🇺🇸
Joined
Jun 1, 2024
Messages
11
Reaction score
16
Points
3
Deals
1
Το MDMB-5Br-INACA δεν είναι κατάλληλο πρόδρομο ή δεν βρίσκεται πολύ συχνά για αυτή τη διαδικασία. Μπορεί να λειτουργήσει, αλλά η μετατροπή θα είναι φτωχή και η αντίδραση δεν θα οδηγηθεί σε ολοκλήρωση, αφήνοντας σημαντικές προσμίξεις που δεν επιτρέπουν την ωραία κρυστάλλωση του τελικού προϊόντος σε παγωμένο νερό. Καλύτερες επιλογές για πρόδρομες ενώσεις με αυτή τη διαδικασία είναι οι MDMB-INACA & 1H-Indazole-3-carboxylic acid methyl ester. Επειδή το MDMB-5Br-INACA είναι λιγότερο σύνηθες να βρεθεί σήμερα από κινεζικά εργοστάσια, πιθανότατα χρησιμοποιούσατε κάποια άλλη πρόδρομη ουσία που είχε κάποια ακαθαρσία.

Επιπλέον, ένα μεγάλο πρόβλημα για τους ανθρώπους που δοκιμάζουν αυτή τη διαδικασία, όταν αντιμετωπίζουν το πρόβλημα ενός ελαιώδους τελικού προϊόντος αντί για σκόνη όταν χρησιμοποιούν παγωμένο νερό, είναι ότι κάνουν 1 από τα 2 πράγματα ή και τα δύο.

1. Δεν αφήνουν το τελικό μίγμα της αντίδρασης να κρυώσει σε θερμοκρασία δωματίου πριν το ρίξουν στο παγωμένο νερό, και ή-
2. Ρίχνουν το μείγμα αντίδρασης στο παγωμένο νερό πολύ γρήγορα & ή χωρίς έντονη ανάδευση & ή χωρίς αρκετό πάγο (η έκχυση / εισαγωγή του μείγματος rxn στο παγωμένο νερό πρέπει να είναι ΝΙΚΑΙΑ & ΑΡΓΑΙΑ με ΔΥΝΑΤΗ ανάδευση)

Αν τα κάνατε όλα αυτά σωστά, η πρόδρομη ουσία που χρησιμοποιήσατε πιθανότατα είτε δεν είχε τη σωστή ταυτότητα είτε ήταν ακάθαρτη. Εάν συμβαίνει αυτό, ενημερώστε με εάν χρειάζεστε βοήθεια για την προμήθεια του σωστού & καθαρού κύριου συστατικού για μια καλή σύνθεση 5cl-adb-a (5cl / MDMB-4en-PINACA). Μπορώ να βοηθήσω οποιονδήποτε στις πολιτείες να πάρει την πρόδρομη ουσία από τις ΗΠΑ στις ΗΠΑ, αν το χρειάζεστε επίσης, διαφορετικά πρέπει να αποσταλεί από την Κίνα-WW ή τις ΗΠΑ-WW, δεν υπάρχουν καλές αποθήκες της ΕΕ με τις οποίες είμαι συνδεδεμένος.

Οπωσδήποτε ενημερώστε με επίσης εάν θέλετε βοήθεια για την εκτέλεση της δεύτερης προηγμένης μεθόδου εκχύλισης με DCM/διαλύτη-διαλύτη & καθαρισμού μέσω απόσταξης & ανακρυστάλλωσης από EtOH (αιθανόλη). Αν και η 1η μέθοδος της εκχύλισης με παγωμένο νερό λειτουργεί μια χαρά για την παραλαβή στερεού προϊόντος, αν τα αρχικά αντιδραστήρια είναι αρκετά καθαρά, αυτή η δεύτερη μέθοδος, αν και πιο προηγμένη και χρονοβόρα, θα αφήσει πάντοτε τον χημικό με ένα πολύ πιο καθαρό προϊόν που θα κατατροπώσει όλα τα τρέχοντα προϊόντα που οι ανταγωνιστές σας προωθούν στην αγορά ή στους δρόμους.

Είμαι ευτυχής να σας εξυπηρετήσω με οποιονδήποτε τρόπο, κάθε είδους ερωτήσεις που αφορούν τη σύνθεση 5cl μπορούν να απευθύνονται στα PM μου και θα σας βοηθήσω δωρεάν :)
 

CremdelaChem

Buying through escrow
New seller
Language
🇺🇸
Joined
Jun 1, 2024
Messages
11
Reaction score
16
Points
3
Deals
1
Α, και κάτι άλλο - αν υπερθερμάνετε ή υποθερμάνετε αυτή την αντίδραση, θα μείνει επίσης ένα τελικό προϊόν που θα κολλήσει διαλυμένο ως έλαιο. Αν σας μείνει ένα έλαιο, υπάρχουν μέθοδοι για την ανακρυστάλλωση της σκόνης από το έλαιο και έναν διαλύτη, αλλά είναι κάπως περίπλοκες για έναν νέο χημικό. Μπορεί εύκολα να γίνει όμως με τις σωστές οδηγίες, απλά ενημερώστε με αν χρειάζεστε καθοδήγηση.
 
View previous replies…

benz4k

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 2, 2024
Messages
8
Reaction score
1
Points
3
Ποια μέθοδος για την ανακρυστάλλωση; Χρειάζεστε DCM ή EtOH για διαλύτη;
 

CremdelaChem

Buying through escrow
New seller
Language
🇺🇸
Joined
Jun 1, 2024
Messages
11
Reaction score
16
Points
3
Deals
1
Εδώ είναι η δική μου συγγραφή για τη διαδικασία εκχύλισης και ανακρυστάλλωσης. Ενημερώστε με αν έχετε ερωτήσεις, είμαι εδώ για να σας απαντήσω & να σας καθοδηγήσω αν υπάρχει δυσκολία στην κατανόηση. Ποτέ μη διστάσετε να κάνετε ερωτήσεις από το φόβο ότι θα φανείτε ηλίθιοι ή αδαείς. Είμαι ευτυχής να κάνω τα πράγματα πιο απλά, αλλά αυτή η επισκόπηση θα σας οδηγήσει προς τη σωστή κατεύθυνση.




Πρώτον, αν υπάρχουν σημαντικές προσμίξεις στο λάδι που έχετε λάβει, δεν μπορείτε να προχωρήσετε απευθείας στη διαδικασία ανακρυστάλλωσης. Θα πρέπει πρώτα να κάνετε εκχύλιση με διαλύτη-διαλύτη με νερό & DCM. Για να δοκιμάσετε αν μπορείτε να πάτε απευθείας στο re-x χωρίς να χρειαστεί να κάνετε ολόκληρη την εκχύλιση, μπορείτε να πάρετε μια μικρή ποσότητα από το έλαιο και να περάσετε από τη διαδικασία ανακρυστάλλωσης που περιγράφεται στο κάτω μέρος (προειδοποιώ: δοκιμάζοντας αυτή τη μέθοδο χωρίς εκχύλιση πρώτα θα έχετε κακά xtals αν υπάρχουν πάρα πολλές μη πολικές προσμίξεις που διαλύονται στο διαλύτη μαζί με τα καλά πράγματα, οπότε δοκιμάστε με μικρή ποσότητα).

Εάν η παρακάτω μέθοδος εκχύλισης μοιάζει με τη μητρική ανάρτηση, αυτό συμβαίνει επειδή είναι. Εγώ είμαι ο αρχικός συγγραφέας της συγκεκριμένης γραφής (όχι όμως και ο εφευρέτης της μεθόδου, φυσικά!)

Δεύτερη μέθοδος εκχύλισης:

  1. Μόλις το μείγμα αντίδρασης ψυχθεί σε θερμοκρασία δωματίου, προσθέστε 2 φορές την ποσότητα νερού στο διάλυμα (δηλαδή - 2L αν το μείγμα rxn είναι 1L)
    1. Στη συνέχεια, προσθέστε 1L διχλωρομεθάνιο (DCM) ενώ αναδεύεται για 10-20 λεπτά
  2. Σβήστε την ανάδευση και αφήστε το μείγμα να σταθεί για 10-20 λεπτά, θα υπάρχει ένα στρώμα ελαίου και ένα στρώμα νερού. Το επόμενο βήμα είναι ευκολότερο χρησιμοποιώντας ένα μεγάλο διαχωριστικό χωνί (το κατώτερο στρώμα είναι πιθανότατα DCM - 1,33g/ml).
  3. Αδειάστε το στρώμα νερού σε ένα άλλο δοχείο, προσθέστε 800mL DCM σε αυτό, και ανακατέψτε για 10-20 λεπτά (ή ανακινήστε/αναποδογυρίστε το διαχωριστικό χωνί με συχνό εξαερισμό ώστε το δοχείο σας να μην εκραγεί), στη συνέχεια απενεργοποιήστε την ανάδευση ή σταματήστε να αναποδογυρίζετε και αφήστε το να σταθεί για 10-20 λεπτά, στη συνέχεια αφαιρέστε το στρώμα νερού αφήνοντάς σας ένα άλλο στρώμα οργανικού ελαίου
  4. Συνδυάστε τα 2 στρώματα ελαίου (DCM), προσθέστε τη μισή ποσότητα κορεσμένου νερού NaCl (άλμη) (1:2 - άλμη : έλαιο) και ανακατέψτε για 10 λεπτά, στη συνέχεια σβήστε την ανάδευση και αφήστε το να σταθεί για 15-30 λεπτά. Τέλος, στραγγίστε το κάτω στρώμα ελαίου & συλλέξτε.
  5. Πάρτε το στρώμα λαδιού (περιέχει προϊόν) και αποστάξτε το υπό κενό (μειωμένη πίεση για να μην υπερθερμανθείτε). Με αυτόν τον τρόπο θα συγκεντρώσετε το έλαιο (DCM που περιέχει προϊόν) στη φιάλη βρασμού και θα συλλέξετε/ανακτήσετε το DCM από αυτό το έλαιο ως το πρώτο κλάσμα βρασμού.
  6. Ζυγίζετε το βάρος του ελαίου που λαμβάνεται κατά την απόσταξη, στη συνέχεια προσθέτετε 1,5x αυτό το βάρος άνυδρης (απόλυτης) αιθανόλης υπό ανάδευση (θα πρέπει να είναι κοντά στο 1,5kg αιθανόλης). Εάν η ανάδευση είναι δύσκολη, θερμάνετε ελαφρά το μείγμα.
  7. Τοποθετήστε το παραπάνω διάλυμα στην κατάψυξη για 2 ημέρες - ανακατέψτε το διάλυμα αυτό την πρώτη ημέρα της κατάψυξης. Η αιθανόλη δεν θα παγώσει, καθώς η θερμοκρασία κατάψυξης της είναι κάτω από -100°C, πολύ χαμηλότερη από εκείνη ενός συμβατικού καταψύκτη.
  8. Βγάλτε το διάλυμά σας από την κατάψυξη, θα υπάρχει ένα σωρό κρυσταλλωμένο τελικό προϊόν. Χρησιμοποιήστε ένα πανί φίλτρου 300 ματιών για να φιλτράρετε το στερεό και στεγνώστε το φυσικά ή υπό κενό για να πάρετε το τελικό κρυσταλλικό μπαχαρικό 😎



Γενική διαδικασία ανακρυστάλλωσης: Επιλογή διαλύτη


  1. Μέθοδος ενός διαλύτη:
    • Η αιθανόλη είναι συχνά ένα καλό σημείο εκκίνησης. Πρέπει να δοκιμάσετε τη διαλυτότητα του μίγματος "5cl" σας (που πιθανώς περιέχει προσμίξεις) στην αιθανόλη τόσο σε θερμοκρασία δωματίου όσο και στο σημείο βρασμού του. Μπορεί να καταλήξατε σε ένα εντελώς διαφορετικό κανναβινοειδές (το οποίο θα είχε διαφορετική καμπύλη διαλυτότητας) λόγω της φύσης του ότι δεν γνωρίζουμε ακριβώς τι πρόδρομες ουσίες μας πωλούν τα κινεζικά εργαστήρια.... εκτός αν έχετε στη διάθεσή σας NMR & mass spec... έτη φωτός μπροστά από τον προϋπολογισμό μου :(
    • Εάν η ένωση είναι εξαιρετικά διαλυτή σε ζεστή αιθανόλη αλλά ελάχιστα διαλυτή σε κρύα αιθανόλη, η αιθανόλη είναι κατάλληλη.
    • Θυμηθείτε, το MDMB-4en-PINACA ή αλλιώς 5cladba είναι μη πολικό (ασθενώς πολικό), και το like διαλύει το like - που σημαίνει ότι χρειαζόμαστε έναν μη πολικό διαλύτη (NPS) για να κάνει τη δουλειά της διάλυσης ενός μη πολικού μορίου (5cl), ενώ είναι λιγότερο πιθανό να διαλύσει πολικές προσμίξεις, τις οποίες φιλτράρουμε (μέσω θερμού φιλτραρίσματος κενού) πριν από την επανέκκριση. Εάν η ένωση που φτιάξατε δεν πληροί αυτά τα κριτήρια, θα πρέπει να παίξετε με άλλους διαλύτες, όπως εξάνια, τολουόλιο, DCM κ.λπ.
  2. Μέθοδος μικτών διαλυτών:
    • Εάν η αιθανόλη από μόνη της δεν δίνει ικανοποιητική ανακρυστάλλωση, μπορεί να χρειαστείτε έναν δεύτερο διαλύτη, όπως νερό ή εξάνιο, στον οποίο η ένωση είναι αδιάλυτη ή λιγότερο διαλυτή. Αυτή η προσέγγιση μπορεί να ενισχύσει την κρυστάλλωση μειώνοντας τη διαλυτότητα κατά την ψύξη.



Βήματα για την ανακρυστάλλωση


  1. Διαλύστε την ένωση:
    • Προσθέστε τα 5cl ελαίου σε μια φιάλη.
    • Προσθέστε μια ελάχιστη ποσότητα καυτής αιθανόλης στη φιάλη, ώστε να απομένει μια μικρή ποσότητα αδιάλυτης διαλυμένης ουσίας (προϊόν) (θέλουμε ένα υπερκορεσμένο διάλυμα). Θερμαίνετε απαλά το μείγμα σε θερμή πλάκα ή χρησιμοποιώντας θερμαντικό μανδύα για να διαλυθεί πλήρως η ένωση. Βεβαιωθείτε ότι η αιθανόλη βρίσκεται ακριβώς στο σημείο βρασμού της.
  2. Φιλτράρετε το διάλυμα (εάν είναι απαραίτητο):
    • Εάν υπάρχουν αδιάλυτες ακαθαρσίες, πραγματοποιήστε θερμή διήθηση. Χρησιμοποιήστε προθερμασμένο χωνί και διηθητικό χαρτί για να αποφύγετε την πρόωρη κρυστάλλωση κατά τη διήθηση.
  3. Ψύξτε το διάλυμα:
    • Αφήστε το ζεστό, κορεσμένο διάλυμα να κρυώσει αργά σε θερμοκρασία δωματίου. Καθώς το διάλυμα ψύχεται, θα πρέπει να αρχίσουν να σχηματίζονται κρύσταλλοι.
    • Μόλις φτάσει σε θερμοκρασία δωματίου, ψύξτε περαιτέρω το διάλυμα σε παγόλουτρο ή στο ψυγείο/καταψύκτη (το EtOH δεν παγώνει στους συμβατικούς καταψύκτες) για να μεγιστοποιήσετε την κρυστάλλωση.
  4. Συλλέξτε τους κρυστάλλους:
    • Φιλτράρετε το μείγμα μέσω μιας διάταξης διήθησης υπό κενό για να συλλέξετε τους κρυστάλλους. Χρησιμοποιήστε ένα χωνί Büchner και μια φιάλη.
    • Πλύνετε τους κρυστάλλους με μικρή ποσότητα κρύας αιθανόλης & νερού για να απομακρύνετε τυχόν προσκολλημένες ακαθαρσίες.
  5. Στεγνώστε τους κρυστάλλους:
    • Αφήστε τους κρυστάλλους να στεγνώσουν πλήρως, είτε με ξήρανση στον αέρα είτε χρησιμοποιώντας αποξηραντήρα κενού ή θάλαμο κενού με παράγοντα ξήρανσης στο εσωτερικό του. ΜΗΝ ΘΕΡΜΑΝΕΤΕ ΤΟ ΤΕΛΙΚΟ ΠΡΟΪΟΝ ΑΝΩ ΤΩΝ 40-45°C - αυτό θα αρχίσει να αποσυνθέτει το 5cl-adb-a.

Συμβουλές για επιτυχή ανακρυστάλλωση


  • Καθαρότητα των διαλυτών: Χρησιμοποιήστε αιθανόλη υψηλής καθαρότητας για να αποφύγετε την εισαγωγή προσμίξεων.
  • Ελεγχόμενη ψύξη: Η πολύ γρήγορη ψύξη μπορεί να οδηγήσει στο σχηματισμό μικρότερων, λιγότερο καθαρών κρυστάλλων. Μην το ρίχνετε αμέσως στο ψυγείο. Αφήστε το να κρυώσει όσο το δυνατόν πιο αργά!
  • Ελάχιστη χρήση διαλύτη: Χρησιμοποιήστε την ελάχιστη ποσότητα θερμού διαλύτη, έτσι ώστε το 5cl να βρίσκεται στη μέγιστη συγκέντρωση, αυτό εξασφαλίζει υψηλό υπερκορεσμό κατά την ψύξη, προωθώντας τον καλύτερο σχηματισμό κρυστάλλων.

Εάν χρειάζεστε την προμήθεια καθαρών αντιδραστηρίων εκκίνησης (πρόδρομες ουσίες & κύρια συστατικά), ενημερώστε με και μπορώ να σας υποδείξω κάποιους αξιόπιστους προμηθευτές που μπορούν να στείλουν εντός ή προς τη χώρα σας με ασφάλεια :)
 

incomecam

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 27, 2024
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Ενδιαφέρομαι για το τελικό προϊόν μπορείτε να μου υποδείξετε τη σωστή κατεύθυνση
 

CremdelaChem

Buying through escrow
New seller
Language
🇺🇸
Joined
Jun 1, 2024
Messages
11
Reaction score
16
Points
3
Deals
1
Η ιδανική θερμοκρασία για αυτή την αντίδραση είναι μεταξύ 70 και 80 βαθμών Κελσίου - αν είναι μεγαλύτερη, η επεξεργασία θα είναι εφιάλτης, αν είναι μικρότερη, η αντίδραση δεν θα ολοκληρωθεί, αφήνοντας ακαθαρσίες που θα εμποδίσουν επίσης την κρυστάλλωση του στερεού.
 

Celdren

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Apr 20, 2024
Messages
6
Reaction score
4
Points
3
ποιο είναι το συστατικό αριθ. 1 και πώς το λαμβάνετε; το κύριο συστατικό
 

Spraypourmagicnotfound

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 10, 2023
Messages
30
Reaction score
8
Points
8
mdmb-inaca, μπορείτε να αγοράσετε ή να συνθέσετε
 
View previous replies…

arylcycloscopy

Don't buy from me
New Member
Joined
May 25, 2024
Messages
1
Reaction score
4
Points
3
Στην πραγματικότητα πρόκειται για μια πολύ συνηθισμένη παρανόηση. Η πιο δημοφιλής πρόδρομη ουσία που πωλούνταν ήταν το MDMB-INACA, αλλά αυτό είναι πολύ πιο δύσκολο να βρεθεί από τα κινεζικά εργαστήρια τώρα. Τα περισσότερα έχουν περάσει στη χρήση του 1H-INDAZOLE-3-CARBOXYLIC ACID METHYL ESTER ως πρόδρομη ουσία για το 5cl. Είμαι φίλος με τον συγγραφέα αυτής της ανάρτησης, έχουν επιβεβαιώσει την αλήθεια αυτού.
 

CremdelaChem

Buying through escrow
New seller
Language
🇺🇸
Joined
Jun 1, 2024
Messages
11
Reaction score
16
Points
3
Deals
1
Το MDMB-INACA είναι ένα καλύτερο αντιδραστήριο για αυτή τη σύνθεση, αλλά όπως δήλωσε ο πελάτης μου, η αρυλκυκλοσκοπία, είναι λίγο πιο δύσκολο να βρεθεί, καθώς βρίσκεται σε ορισμένους καταλόγους παρακολούθησης χημικών ουσιών τώρα σε ορισμένες χώρες, ενώ ο μεθυλεστέρας του 1Η-ινδαζόλη-3-καρβοξυλικού οξέος δεν είναι. Ωστόσο, εάν μπορείτε να προμηθευτείτε καλό και καθαρό MDMB-INACA, αυτό είναι γενικά μια καλύτερη επιλογή για αυτές τις συνθήκες αντίδρασης. Αυτή τη στιγμή έχουμε MDMB-INACA σε απόθεμα στην αποθήκη μας στις ΗΠΑ για διαμετακόμιση από τις ΗΠΑ προς τις ΗΠΑ, το απόθεμα όμως είναι χαμηλό, αλλά το έχουμε καταχωρημένο στην ενότητα των οργανικών πρόδρομων ουσιών στα αντιδραστήρια και τον εξοπλισμό που είναι διαθέσιμα για αγορά αποκλειστικά μέσω BBGate escrow.

Ενημερώστε μας αν χρειάζεστε οποιαδήποτε καθοδήγηση σχετικά με τη σύνθεση, είτε χρησιμοποιείτε την πρόδρομη ουσία μας είτε όχι!
 

janet@gmail

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 10, 2024
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Ναι, θα χρειαστώ καθοδήγηση αν αγοράσω από την ιστοσελίδα σας (MDMB - INACA ) , είναι ακόμη διαθέσιμη;
Τι γίνεται με την ποιότητα ;
 

serum207

Don't buy from me
Member
Joined
Apr 13, 2024
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Όταν τελειώσει η σύνθεση και ψαρέψω τα κομμάτια από τον κουβά, ποιο είναι το καλύτερο μέρος για να το αφήσω να στεγνώσει επάνω ?
Μπορώ να το αφήσω στο υπόγειό μου πάνω σε ένα Τραπέζι από γυαλί για στέγνωμα ?
 

CremdelaChem

Buying through escrow
New seller
Language
🇺🇸
Joined
Jun 1, 2024
Messages
11
Reaction score
16
Points
3
Deals
1
Σίγουρα μπορείτε να το αφήσετε στο τραπέζι. Απλώς βεβαιωθείτε ότι κατά το στέγνωμα δεν θα χρησιμοποιήσετε θερμότητα άνω των 40°C. Σπάστε τα κομμάτια της σκόνης σε όσο το δυνατόν πιο λεπτά κομμάτια και θα στεγνώσει πολύ πιο γρήγορα. Αν θέλετε πιο αποτελεσματικό στέγνωμα, μπορείτε επίσης να τοποθετήσετε χαρτοπετσέτες ή κάποιο άλλο απορροφητικό υλικό στο τραπέζι και να ρίξετε τη σκόνη πάνω σε αυτό, το οποίο θα σας βοηθήσει να απορροφήσετε το νερό. Δεδομένου ότι η σκόνη είναι κάπως κηρώδης, λίγο μπορεί να κολλήσει στις χαρτοπετσέτες, αλλά αυτό θα είναι αμελητέο. Απλά προσπαθήστε να αφήσετε τη σκόνη να στεγνώσει ενώ είναι σπασμένη στα μικρότερα δυνατά σωματίδια & στο πιο στεγνό δυνατό σημείο και θα είστε μια χαρά!

Τα πακέτα silica gel μπορούν επίσης να χρησιμοποιηθούν για να απορροφήσουν το νερό & να το κάνουν επιπλέον στεγνό. Ένας ανεμιστήρας που φυσάει πάνω από τη σκόνη & ή ένας αφυγραντήρας θα βοηθήσει επίσης. Εάν φτιάχνετε μεγάλες ποσότητες από το υλικό και χρειάζεστε μια ταχύτερη λύση για την ξήρανση, μπορεί να θέλετε να παραγγείλετε έναν φτηνό αποξηραντήρα κενού στο amazon ή στο ebay και να τοποθετήσετε τη σκόνη μέσα σε ένα από αυτά για πολύ γρήγορη ξήρανση.

Ένας από αυτούς τους θαλάμους κενού 5 γαλονιών(https://www.ebay.com/itm/364327177324)& μια αντλία κενού μαζί με τη χρήση ενός παράγοντα ξήρανσης στο θάλαμο με το προϊόν σας θα κάνει επίσης το κόλπο, αλλά είναι λίγο πιο ακριβό. Απλά αναζητήστε τον αποξηραντήρα κενού στο ebay ή το amazon ή σε οποιαδήποτε αγορά όπως αυτή και θα βρείτε μερικά ωραία κομμάτια αυτού του πολύ χρήσιμου εξοπλισμού αξίας 50-60 δολαρίων ή ενδεχομένως ακόμη φθηνότερα. :)
 

serum207

Don't buy from me
Member
Joined
Apr 13, 2024
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Νομίζετε ότι παραψήθηκα με την πρόδρομη ουσία μου;
Ακολούθησα τις οδηγίες και μαγείρεψα τον Πρόδρομο μέχρι να φτάσει στους 73 C και στη συνέχεια τον άφησα να ανακατευτεί για 3-4 ώρες, όταν επέστρεψα η Αντίδραση ήταν μια μαύρη/πράσινη μάζα. Πιστεύετε ότι ήταν υπερβολικά ψημένο;
 
Top