Συμβουλές αναγωγικής αμίνωσης Al/Hg (MDMA)

cooked_Chef

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 12, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Γεια σε όλους!

Απλά μερικές ερωτήσεις σε σχέση με την παλιά καλή μέθοδο ΜΜ, λόγω της διαθεσιμότητας των υλικών στη χώρα μου, έχω ζυγίσει τις επιλογές και αυτή είναι η καλύτερη για μένα.

Απλά θέλω κάποιες συμβουλές σχετικά με την αναγωγική αμίνωση:

1. Ποια είναι η μεγαλύτερη ποσότητα μίγματος MDP2P/νιτρομεθανίου που μπορεί κανείς να χρησιμοποιήσει με ασφάλεια; Βλέπω ότι η μέθοδος MM απαιτεί 25g MDP-2-P : 20mL MeNO2

Σκεφτόμουν να κάνω 75g MDP-2-P : 60mL MeNO2

Και επίσης - υπάρχει κάποια άλλη συμβουλή για τη συγκεκριμένη μέθοδο;

Με εκτίμηση
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Γεια σας, Υπάρχει κάποιος λόγος να μην χρησιμοποιείται το MeNH2 αντί του νιτροαιθανίου; Αν καταλαβαίνω καλά, το νιτροαιθάνιο διασπάται ούτως ή άλλως σε MeNH2, οπότε θα μπορούσε να είναι μια πιο εύκολη εναλλακτική λύση.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Υποθέτω ότι θέλατε να πείτε νιτρομεθάνιο*
Εν πάση περιπτώσει, είναι δυνατόν να πραγματοποιηθεί αναγωγή σε ένα σημείο.
 
Last edited:

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Patton, ναι, δικό μου λάθος, ήθελα να πω νιτρομεθάνιο. Τώρα καταλαβαίνω το πρόβλημα, μιλούσα για το άλας MeNH2-HCl, το οποίο είναι εύκολο να βρεθεί, αλλά χρειαζόμαστε την ελεύθερη βάση, η οποία είναι αέριο, οπότε αν ξεκινήσουμε από το MeNH2-HCl, τότε πρέπει να το κάνουμε ελεύθερη βάση και να το διαλύσουμε σε διαλύτη χωρίς να μετατρέψουμε το εργαστήριό μας σε θάλαμο αερίων. Έχετε κάποια αναφορά ή κάποια συμβουλή για το πώς να το κάνουμε αυτό; Στη συνέχεια, αυτό το διάλυμα ελεύθερης βάσης MeNH2 μπορεί να προστεθεί στο αμάλγαμα και στο MDP2P. Ή μάλλον να αναμειχθεί το διάλυμα MeNH2 με MDP2P και να προστεθεί αυτό στο αμάλγαμα; Συγγνώμη, απλά μαντεύω, δεν έχω βρει μια καλή περιγραφή αυτού μέχρι στιγμής, και ποτέ δεν προσπάθησα καν να φτιάξω MDMA, αλλά τώρα υπάρχει μια πιθανότητα να πάρω λίγο PMK και ψάχνω τον καλύτερο τρόπο να το χρησιμοποιήσω.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Έχω δημοσιεύσει σχετικά με τη δημιουργία ελεύθερης βάσης μεθυλαμίνης εδώ.
Θα ήθελα να συνεχίσω αυτή τη συζήτηση στο κατάλληλο θέμα σχετικά με τη σύνθεση MDMA (σύνδεσμος παρακάτω).
 
Top