Bitpanda safe ?

fosties

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 18, 2024
Messages
29
Reaction score
10
Points
3
Μόλις ανακάλυψα ότι μπορείτε να αγοράσετε BTC μέσω PayPal και Bitpanda, δεδομένου ότι το ποσοστό είναι πολύ χαμηλότερο σε σύγκριση με τα ΑΤΜ, αναρωτιέμαι πόσο ασφαλές είναι να αγοράσετε από εκεί.

(Οι περισσότεροι άνθρωποι πιθανότατα αποκτούν BTC επίσης με αυτόν τον τρόπο) Μια επιστροφή θα ήταν δυνατή μέσω PayPal. Το όλο θέμα φτάνει τα 500 ευρώ, συν μια γρήγορη χρέωση 70 ευρώ στο ΑΤΜ.

Τώρα το ερώτημα: Θα προτιμούσατε να είστε ασφαλείς αλλά με απώλειες στο ΑΤΜ ή βολικά στο διαδίκτυο;
Η επαλήθευση φαίνεται εύκολη με την πρώτη ματιά.

Θα εκτιμούσα πραγματικά τις συμβουλές σας!
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
502
Reaction score
235
Points
43
Έτσι, αυτή θα ήταν μια εξαιρετικά ανιχνεύσιμη συναλλαγή. Δεν θα έστελνα αυτά τα νομίσματα απευθείας σε μια αγορά ναρκωτικών. Αν θέλετε να αγοράσετε BTC με αυτόν τον τρόπο, θα τα έστελνα σίγουρα σε έναν αξιόπιστο μίξερ. Καλύτερα από αυτή την ιδέα θα ήταν να τα ανταλλάξετε με XMR και στη συνέχεια να κάνετε την αγορά σας.
 

fosties

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 18, 2024
Messages
29
Reaction score
10
Points
3
Το πρόβλημα είναι οι πολύ υψηλές αμοιβές, περίπου 70€ για 500€ είναι πάρα πολλά, ειδικά αν θέλετε να πουλήσετε...
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
502
Reaction score
235
Points
43
Τα ΑΤΜ ή η μέθοδος paypal είναι ο μόνος τρόπος με τον οποίο μπορείτε να πάρετε κέρματα; Πρέπει να υπάρχουν ανταλλακτήρια που είναι φθηνότερα από αυτό
 

fosties

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 18, 2024
Messages
29
Reaction score
10
Points
3
Δυστυχώς όχι, δεν υπάρχει τοπικό bitcoin ή ιδιώτες που πωλούν....
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
502
Reaction score
235
Points
43
Τότε βρίσκεστε σε δύσκολη θέση. Εγώ θα φρόντιζα να χρησιμοποιήσω ένα μίξερ.
 

fosties

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 18, 2024
Messages
29
Reaction score
10
Points
3
Νομίζω ότι θα μείνω στο atm γιατί με την ανάμειξη θα είναι ίσως ακόμη πιο δαπανηρή...

Μου λείπει το τοπικό bitcoin όπου θα μπορούσατε να συναντήσετε κάποιον με τη χαμηλότερη αμοιβή....
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
502
Reaction score
235
Points
43
Νομίζω ότι αυτό είναι μάλλον μια καλή ιδέα. Οι αναμικτήρες είναι ακριβοί και μερικοί κάνουν πολύ λίγη ανάμιξη αλλά εξακολουθούν να σας χρεώνουν.
 
Top