Χρήση κοκαΐνης.

endingcart

Don't buy from me
Member
Joined
May 21, 2023
Messages
7
Reaction score
0
Points
1
Γεια σας.
Είμαι περίεργος για την κοκαΐνη και θα ήθελα να τη δοκιμάσω. Ωστόσο, δεν θέλω πραγματικά να αναπτύξω εθισμό. Πόσο χρόνο θα λέγατε λοιπόν ότι είναι συνετό να μεσολαβεί μεταξύ κάθε χρήσης ώστε να μην εθιστεί κανείς.
Σας ευχαριστώ.:)
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
200
Reaction score
205
Points
43
Χαιρετισμοί. Αυτή είναι τόσο απλή όσο και τόσο πολύπλοκη ερώτηση. Δεν υπάρχει σαφής κανόνας για τα διαστήματα μεταξύ των χρήσεων, ο οποίος να εγγυάται ότι ένα συγκεκριμένο άτομο δεν θα αναπτύξει εθισμό. Από την άλλη πλευρά, είναι σαφές ότι όσο πιο συχνά γίνεται η χρήση, τόσο μεγαλύτεροι είναι οι κίνδυνοι.

Κατά τη γνώμη μου, η συχνότητα περίπου μία φορά το μήνα μοιάζει με ένα λίγο πολύ σταθμισμένο σημείο αναφοράς. Αν και είμαι βέβαιος ότι πολλοί άνθρωποι θα βρουν αυτή την προσέγγιση πολύ σπάνια.

Εάν δεν έχετε δοκιμάσει ποτέ αυτή την ουσία, τότε φροντίστε να διαβάσετε αυτό το θέμα.
 

endingcart

Don't buy from me
Member
Joined
May 21, 2023
Messages
7
Reaction score
0
Points
1
Σας ευχαριστώ πολύ. Νομίζω ότι θα είμαι λίγο πιο προσεκτικός και θα το χρησιμοποιώ μία φορά τον ενάμιση μήνα πάνω κάτω. Επίσης, αν μπορούσατε να μου δώσετε κάποιους τρόπους για να βεβαιωθώ ότι είναι όσο το δυνατόν πιο καθαρό σε μια χώρα όπου τα τεστ καθαρότητας είναι παράνομα θα ήμουν σίγουρα ευγνώμων.
Και πάλι, σας ευχαριστώ πολύ.
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
200
Reaction score
205
Points
43
Υπάρχει ένα θέμα αφιερωμένο σε αυτό το ζήτημα εδώ. Ίσως υπάρχει η δυνατότητα να φτιάξετε μόνοι σας αντιδραστήρια για δοκιμές
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93
Αν με το "πολύ σπάνια" εννοείτε ότι το διάστημα θα ήταν πολύ μεγάλο νομίζω ότι 1 μήνας είναι ακόμη και αρκετά σφιχτό.

Όταν μιλάμε για κατανάλωση κοκαΐνης με τρόπο που να καθιστά λιγότερο πιθανό το ενδεχόμενο ανάπτυξης εθισμού ή συχνότητας θα έλεγα ότι μια χρήση κάθε 3 μήνες θα μπορούσε να έχει περισσότερο νόημα καθώς ο εγκέφαλος και το σώμα συνηθίζει πολύ γρήγορα στη συχνή χρήση ουσιών και ένας μήνας θα μπορούσε σίγουρα να οδηγήσει στη δημιουργία συνήθειας ΙΜΟ
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
200
Reaction score
205
Points
43
Αυτό είναι το θέμα, είναι μια συζήτηση χωρίς αρχή και τέλος. Έτσι φαίνεται σε εσάς, έτσι φαίνεται και σε μένα. Και μπορεί να έχουμε και οι δύο δίκιο. Όπως σημείωσα παραπάνω, η ανάπτυξη εθισμού σε ένα συγκεκριμένο άτομο εξαρτάται από ένα σωρό παράγοντες, από τη γενετική μέχρι τους ανθρώπους που το περιβάλλουν.

Πες όμως στο άτομο που θέλει να κάνει χρήση κοκαΐνης πόσο συχνά πρέπει να το κάνει για να είναι όλα εντάξει - μία φορά κάθε 1 ή 3 μήνες και δες ποια επιλογή θα αντιληφθεί πιο ρεαλιστικά για να διατηρήσει τη νηφαλιότητα
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93
Έχετε δίκιο :) Δεν ήθελα να ακουστώ σαν "ξερόλας". :)
 

alterego

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 8, 2023
Messages
20
Reaction score
6
Points
3
Υπάρχει κάτι περισσότερο από την απλή " χρήση του υποκατάστατου" για τη δημιουργία μιας προσθήκης.
Και έπειτα υπάρχει και " η διατήρηση ενός εθισμού σε στάση"
Είναι ένας συνδυασμός του κοινωνικού παράγοντα, η κατάσταση στην οποία βρίσκεστε, ο λόγος για τον οποίο χρησιμοποιείτε την ουσία, το 5% είναι γενετική που σχετίζεται με την οικογένεια, ...
Έχω το καλύτερο βίντεο σχετικά με αυτό, αλλά είναι στα ολλανδικά.
Μπορώ να δημοσιεύσω τον σύνδεσμο στο youtube αν θέλετε. Είναι για τον εθισμό , τις θεραπείες και τις παγίδες (βίντεο από έναν ψυχίατρο που είναι πάνω από 40 χρόνια σε αυτή την ιατρική σκηνή)
 

endingcart

Don't buy from me
Member
Joined
May 21, 2023
Messages
7
Reaction score
0
Points
1
Θα ήταν ωραίο αν μπορούσατε να το στείλετε. Και αν έχει αγγλικούς υπότιτλους θα ήταν ακόμα πιο ωραίο. Σας ευχαριστώ!
 

alterego

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 8, 2023
Messages
20
Reaction score
6
Points
3
ναι είστε τυχεροί , το έλεγξα και μπορείτε να χρησιμοποιήσετε τη μετάφραση Αγγλικά.
θα το δημοσιεύσω αυτό σε ένα νέο θέμα ( επειδή1 είναι τόσες πολλές πληροφορίες, και αισθάνομαι την ανάγκη να το μοιραστώ με τους άλλους , δεν είναι σαν κανένα άλλο blablabla , αλλά πραγματική λεπτομερής παρουσίαση)
 

madmoney69

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 29, 2022
Messages
161
Reaction score
156
Points
43
Haha δύσκολο να συμβαδίσει με το σχέδιο της μια φορά το μήνα, αν σας αρέσει η ουσία. Γιατί θέλεις να δοκιμάσεις κόκα κόλα; Νομίζω ότι έχεις λάθος κίνητρο για να το ξεκινήσεις καν.
 

endingcart

Don't buy from me
Member
Joined
May 21, 2023
Messages
7
Reaction score
0
Points
1
Δοκιμάζω λίγο πολύ ουσίες μόνο και μόνο για την περιέργεια του πώς κάνει αισθάνεται. Ποτέ δεν έκανα κάποια από αυτές πάνω από δύο ή τρεις φορές, ηρωίνη, φεντανύλη, κάνναβη, σπιντ. Καμία από αυτές δεν έκανα πάνω από δύο φορές και τώρα είμαι περίεργος για την κόκα.
 

BLOCKS

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Apr 19, 2023
Messages
6
Reaction score
9
Points
3
Ο Ρικ Τζέιμς είχε δίκιο "η κοκαΐνη είναι πολύ καλό ναρκωτικό"🥲🥲
 
Top