Πλήρης σύνθεση της ελεύθερης βάσης αμφεταμίνης (Α-έλαιο) από P2P (κλίμακα 10L)

tweaker2

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 29, 2022
Messages
18
Reaction score
20
Points
3
αυτό το κείμενο είναι σκουπίδι.πρώτον η θερμοκρασία με το φορμαμίδιο είναι πολύ χαμηλή 140-150 ακούγεται περίπου σωστό αν χρησιμοποιείτε φορμικό αμμώνιο αλλά το φορμαμίδιο χρειάζεται υψηλότερη θερμοκρασία αν θυμάμαι καλά και δεύτερον η Ν-φορμαϋλαμφεταμίνη είναι στερεά μάζα όχι υγρό και γιατί να προσπαθήσετε να την εξάγετε από το μίγμα της αντίδρασης εντελώς άχρηστο βήμα μόνο βλάπτει τις αποδόσεις σας τρίτον η υδρόλυση σας είναι λάθος χρησιμοποιείτε 11l hcl αυτό είναι τρελό ακόμα και αν είχατε 11 κιλά Ν-φορμαϋλαμφεταμίνης η ποσότητα θα ήταν κοντά 2,5 λίτρα hcl όχι 11l το 1:1 με βάση τη μοριακή μάζα όχι με βάση τον όγκο.γιατί τα κάνεις όλα τόσο περίπλοκα Leuckart είναι απλή υδρόλυση με παλινδρόμηση και μετά βασικοποίηση και μετά απόσταξη με ατμό όλα στο ίδιο δοχείο οπότε δεν χρειάζονται εκχυλίσεις ή διαλύτες αμφιβάλλω πολύ ότι έχεις κάνει ποτέ αυτή την αντίδραση και αν έχεις κάνει οι αποδόσεις σου είναι κοντά στο μηδέν αν το κάνεις όπως λες.εντάξει καλά Χριστούγεννα σε όλους πάω για ύπνο είμαι μεθυσμένος σαν την κόλαση
 
View previous replies…

Davidrobinson

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 16, 2022
Messages
86
Reaction score
17
Points
8
Αν τρέχατε ένα leuckart στα 140 150 με φορμικό αμμωνιακό άλας θα διασπαστεί μόνο σε φορμαμίδιο ούτως ή άλλως
 
View previous replies…

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
147
Reaction score
66
Points
28
Είναι διαφορετική η σύνθεση με φορμικό, αν δεν θέλετε να μετατραπεί σε φορμαμίδιο "in situ".
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Η n-φορμυλαμφεταμίνη είναι ένα ελαφρώς κίτρινο ελαιώδες υγρό
 
View previous replies…

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
147
Reaction score
66
Points
28
Τώρα ξέρω τι άλλο κάνω λάθος, με τη σύνθεση με φορμικό οξύ. Τώρα το κάνω με φορμαμίδιο, και σωστές θερμοκρασίες κ.λπ. Ας δούμε πώς θα πάει αυτό όταν τελειώσω με τη θέρμανση ...
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
147
Reaction score
66
Points
28
Πήγε στα σκουπίδια. Δεν ξέρω τι διάολο συμβαίνει με το Leuckart μου. Χρόνος αντίδρασης 20 ώρες, θερμοκρασία: 150-160 C (φορμαμίδιο) και όλα τα αντιδραστήρια ήταν στις σωστές ποσότητες. Είναι ότι ο μαγνητικός αναδευτήρας μου έχει χαλάσει και δεν τον ανακατεύω πιο συχνά, ή τι. Η Ν-φορμυλο-αμίνη μου είναι πάντα μαύρη. Να την κάψω; Και όταν κάνω βασική υδρόλυση, δεν παράγεται πολύ ή καθόλου αέριο αμμωνίας, οπότε η Ν-φορμυλική "αμίνη" μου δεν είναι καθόλου αμίνη;! Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει; Το P2P μου ήταν ποσότητα 8 γραμμαρίων + άλλα αντιδραστήρια.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
147
Reaction score
66
Points
28
ΕΝΤΆΞΕΙ. Τι ήταν λάθος, ήταν το λεγόμενο "P2P" μου, η μάγισσα δεν ήταν P2P.
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43
hello @btcboss2022
Ποιο είναι το χρώμα του N-formy σας; pH;

Βρήκα κάτι πολύ περίεργο. το N-formy μου ήταν σκούρο καφέ
Κρατάω το ανθρακικό αμμώνιο μου ( μίγμα ) από την προηγούμενη φορά και υπήρχε μόνο λίγο N-formy στο μπουκάλι στο ανώτερο στρώμα
είχε μείνει από το διαχωρισμό ίσως 5ml σε ένα μπουκάλι 1 λίτρου. Ανθρακικό αμμώνιο.
τώρα 6 εβδομάδες αργότερα είναι αλλαγή από το χρώμα σε ανοιχτό πορτοκαλί και η ποσότητα είναι x3 ελάχιστη νομίζω 15ml

έτσι ίσως ο τρόπος με το ανθρακικό αμμώνιο ( τιτλοδότηση ph7 ) είναι χρυσός αν πάρετε το χρόνο σας
Ίσως χρησιμοποιούμε πολύ θερμότητα και πολύ λίγο χρόνο .
τέλος πάντων την επόμενη φορά θα ξεκινήσω μερικές εβδομάδες χωρίς θερμότητα μετά την θερμότητα και πάλι αφήνω να μείνει μια εβδομάδα και μετά διαχωρίζω

Ίσως η απόδοση να είναι τεράστια.
 
Last edited:

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
147
Reaction score
66
Points
28
Μερικές φορές θερμαίνω το μείγμα αντίδρασης μου για περίπου 4-5 ώρες και στη συνέχεια κοιμάμαι. Και πάλι. Λίγο ύπνο. κ.λπ. κ.λπ. ...
Μια φορά, η αντίδραση κράτησε 5 ημέρες! :) Υπάρχει κάποιο κείμενο στο Festers Meth vol. 8:th, ότι αν αφήσετε το μίγμα της αντίδρασης να σταθεί για 4-5 ημέρες, και αυτοί το θερμαίνουν 160 C για 1 ώρα, είναι πλήρης! Αυτό ήταν κάποιος Ρώσος χημικός IIRC ... Ποτέ δεν το δοκίμασα ο ίδιος.
 

MisterAnonymous

Don't buy from me
Resident
Language
🇳🇱
Joined
Sep 3, 2023
Messages
67
Reaction score
24
Points
8
@btcboss2022 ο υπολογισμός της αναλογίας σας για την υδρόλυση με HCL είναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΙΚΟΣ!

Βήμα 1: Υπολογίστε τα mol της Ν-φορμυλαμφεταμίνης

Υποθέτοντας:
- **Πυκνότητα της Ν-φορμυλαμφεταμίνης:** περίπου 0,9 g/ml.
- **Μοριακό βάρος της Ν-φορμυλαμφεταμίνης:** περίπου 163 g/mol.

### Βήμα 2: Υπολογισμός του απαιτούμενου όγκου του 37% HCl

Για την υδρόλυση χρειάζεστε περίπου 1 mole HCl ανά mole N-φορμυλαμφεταμίνης.

- **Συγκέντρωση του 37% HCl:** ~12 M.

### Τελικός υπολογισμός:
Θα χρειαστείτε περίπου **5,06 λίτρα 37% HCl** για να υδρολύσετε 11 λίτρα N-φορμυλαμφεταμίνης....
 
Top