Question Ομοιογενές μίγμα σκόνης

Skinny_Pete_

Don't buy from me
Member
Joined
Dec 22, 2022
Messages
13
Reaction score
0
Points
1
Γεια σας, θέλω να αναμείξω mdma powded και μαλτοδεξτρίνη για την πίεση δισκίων.
Έχω διαβάσει πολλά και ανακάλυψα ότι είναι πραγματικά δύσκολο να επιτευχθεί απόλυτη ομοιογένεια του μίγματος σκόνης. Θέλω τα δισκία να περιέχουν ακριβή ποσότητα 100mg mdma το καθένα... ίσως μπορεί να υπάρχει μικρή διαφορά ας πούμε 5mg αλλά συνολικά τα θέλω σχεδόν ίσα. Δοκίμασε κανείς την ανάμειξη σε σφαιρόμυλο για λίγες ημέρες και αυτή η μέθοδος θα αναμείξει καλά τις σκόνες. Σκεφτόμουν να διαλύσω τη μαλτοδεξτρίνη και την mdma σε ζεστή ακετόνη, για να αποκτήσω υφή σαν πολτός, και στη συνέχεια να αναμείξω στο μπλέντερ για λίγα λεπτά και στη συνέχεια να ρίξω το μείγμα σε ρηχή επίπεδη πλάκα και να περιμένω μέχρι να εξατμιστεί η ακετόνη. Αυτή η μέθοδος θα μου δώσει καλή ανάμειξη;
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Γεια σας, πρέπει να έχετε το ίδιο μέγεθος σωματιδίων προκειμένου να φτιάξετε ένα ομοιογενές μείγμα σκόνης.
Και οι δύο ουσίες πρέπει να έχουν περίπου την ίδια διαλυτότητα. Δεν είμαι σίγουρος ότι αυτός ο τρόπος θα επιλύσει το πρόβλημά σας.
 

Skinny_Pete_

Don't buy from me
Member
Joined
Dec 22, 2022
Messages
13
Reaction score
0
Points
1
Γεια σας, ευχαριστώ... Μήπως η σφαιρική άλεση με γυάλινα ή κεραμικά μέσα για ας πούμε 24h θα πάρει το mdma και τα άλλα ανενεργά αδρανή στο ίδιο μέγεθος σωματιδίων ? Και μετά την άλεση χρειάζεται επιπλέον ανάμιξη ;
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Μου είναι δύσκολο να απαντήσω cuz δεν έχω καμία εμπειρία με αυτά. Υποθέτω ότι προφανώς απαιτείται πρόσθετη ανάμιξη.
 
Top